Vitamin Bottle Pestrec mariánsky + Žihľava

Kód: VB10A
Neohodnotené
€10,56
3 – 5 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Podporuje trávenie a funkcie pečene, jej detoxikáciu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Výťažok zo žihľavy podporuje normálny stav kostí, kĺbov a pokožky, podporuje normálnu činnosť tráviaceho traktu a prostaty. Kvapky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podporuje trávenie a funkcie pečene, jej detoxikáciu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Výťažok zo žihľavy podporuje normálny stav kostí, kĺbov a pokožky, podporuje normálnu činnosť tráviaceho traktu a prostaty.

Výrobok neobsahuje žiadne prídavné ani konzervačné látky !    Je vhodný pre vegetariánov a vegánov, neobsahuje lepok.

Výživový doplnok obsahuje za studena lisovaný olej z Pestreca mariánskeho a Žihľavy dvojdomej za použitia technológie, pri ktorej sa zachovávajú všetky cenné látky.

Priaznivé účinky oleja z bodliaka –Pestreca mariánskeho (Silybum marianum ) boli známe už v antickej dobe. V tradičnej medicíne je pestrecový olej veľmi obľúbený a považuje sa za jeden z najbezpečnejších prírodných prostriedkov. Olej sa získava zo semien Pestreca mariánského lisovaním za studena. Využitie pestrecového oleja zahŕňa širokú škálu zdravotných problémov. Najdôležitejšou zložkou tohto oleja je komplex účinných látok pod názvom silymarín (najväčšia koncentrácia silymarinu je v semenách, v menšej koncentrácii sa nachádza v listoch a koreni)  čo spôsobuje, že rastlina, ako aj výťažky z nej majú predovšetkým vplyv na pečeňové bunky.

Pečeň moderného človek denne podstupuje zvýšenú záťaž vplyvom znečistenia životného prostredia, kozmetiky, čistiacich prostriedkov, nevyváženej stravy s nadbytkom chemikálií, stužených tukov, konzervantov, alkoholu, tabaku. Pečeni škodí aj stres, prepracovanie a plytké dýchanie, užívanie liekov vrátane hormonálnej antikoncepcie, alebo liekov na podporu plodnosti, proti bolesti a pod.

Pestrec mariánsky (Silybum  marianum) olej
Normálne trávenie a funkcie pečene,
prečistenie
Podporuje regeneráciu buniek
Prispieva k tvorbe žlče
Normálnu činnosť srdca

Žihľava dvojdomá  (Urtica dioica) olejový výťažok
Prispieva k zdravej mikroflóre tráviaceho traktu
Podporuje chuť do jedla
Podporuje trávenie a peristaltiku
Zlepšuje celkový stav organizmu
Normálny stav kĺbov a kostí
Prirodzená obranyschopnosť – imunitný
systém
Normálne funkcie prostaty
Normálny stav kože

Obsah balenia: 50 ml

Odporúčaná denná dávka: 5 kvapiek = 0,4 ml, 2x denne

Obsah silymarínu v dennej dávke je 57,60 mg / v množstve 5 kvapiek/

Krajina pôvodu: Maďarsko

Pečeň je oprávnene považovaná  za chemické laboratórium ľudského tela, prejavy jej  zhoršenej funkcie sú:

problematická menštruácia – veľmi silné alebo slabé krvácanie, bolesti pred a počas menštruácie, PMS, cysty, myomy a pod.
neplodnosť a opakované potraty
narušená zrážanlivosť krvi
kožné problémy – ekzémy, akné, vyrážky
narušené trávenie – zhoršené trávenie mastných, ťažkých jedál
náladovosť, výbuchy hnevu
bolesti hlavy
Stav pečene si môžete overiť u Vášho lekára pečeňovými testami (vyšetrenie z krvi). Týmto spôsobom sa preukážu stredne vážne až vážne stavy. Pri miernom zhoršení pečeňových funkcií sú testy často ešte v norme, citlivejšie osoby však už môžu pozorovať zdravotné problémy.

Pečeň má úžasné schopnosti pri tvorbe nových buniek a regenerácii pečene – pečeňovej membrány. Táto má za úlohu zachytiť v krvi látky, ktoré sa vstrebali cez steny čriev, ale pre náš organizmus sú nežiadúce. Pokiaľ je poškodená pečeňová membrána, v krvi kolujú látky ako konzervanty, potravinárske farbivá, skrátka voľné radikály. Voľný radikál viaže na seba tuky a spolu s nimi sa usadzuje. Takto poškodená pečeň zvýšene zachytáva tuky a stukovatie – upchá sa. Pritom by mala slúžiť ako zásobáreň výživových látok, ktoré máme v prebytku, aby v čase núdze dodala tieto látky do krvi.

Funkcie pečene:

Hospodári s energiou – Pečeň premieňa (metabolizuje) vstrebané cukry, tuky a bielkoviny, pripravuje ich na použitie v organizme. Pečeň skladuje energiu a dôležité látky (minerály, vitamíny) a podľa potreby ich uvoľňuje do krvného obehu, tvorí žlč.

Odstraňuje jedovaté látky – Pečeň predstavuje dôležitú vstupnú bránu do organizmu, pôsobí ako filter, ktorý z pretekajúcej krvi odčerpáva škodlivé alebo jedovaté látky.

Má regeneračné účinky – V pečeni vznikajú bielkoviny a ďalšie dôležité látky – enzýmy zúčastňujúce sa na výrobe energie, hormóny stimulujúce činnosť ostatných orgánov a bielkoviny udržujúce rovnováhu tekutín v tele. Látky tvorené pečeňou sú základnými zložkami procesu zrážania krvi. Zachytáva a spracováva i látky vznikajúce v tele.

Zásobuje telo živinami – Pečeň skladuje energiu a dôležité látky (minerály, vitamíny) a podľa potreby ich uvoľňuje do krvného obehu

Tvorí žlč– Žlč vylučovaná do čreva ovplyvňuje vstrebávanie tukov a niektorých vitamínov. Žlčou pečeň vylučuje nadbytočné látky.

NEOBSAHUJE arómy, farbivá, prídavné a ani konzervačné látky.
Vhodné pre vegánov.
Výrobky nie sú vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte do 25 °C, na suchom mieste, mimo dosahu malých  detí.
Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.
Výrobky sú odsúhlasené Úradom verejného zdravotníctva SR.

Zloženie: Pestrec mariánsky (Silybum marianum) olej            48 ml

Žihľava dvojdomá  (Urtica dioica) olejový výťažok     2 ml

Výrobok neobsahuje žiadne prídavné ani konzervačné látky. Je vhodný pre vegetariánov a vegánov, neobsahuje lepok.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: