XIAO FENG WAN - VÁNOK HODVÁBNEHO VEJÁRA

Kód: TCM113
Značka: Lanzhou
€9,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čínska bylinná zmes na ekzém, lupienku, svrbivé kožné zápaly, žihľavku.

Detailné informácie

Podrobný popis

XIAO FENG WAN - VÁNOK HODVÁBNEHO VEJÁRA

ekzém - žihľavka - lupienka - iné svrbivé kožné prejavy, napríklad plesňové

Táto zmes je určená na kožné zápaly prejavujúce sa začervenanou vyrážkou, mokvaním či naopak vysychaním s tvorbou šupín a svrbením. Podľa čínskej medicíny prečisťuje krv a tým lieči zápal kože. Podáva sa pri ekzémoch, začiatočných štádiách lupienky (najmä pri drobných roztrúsených ložiskách) a iných svrbiacich zápaloch kože.

Zmes cielene pôsobí na zlepšenie látkovej výmeny v koži.

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po jednom mesiaci, ale na stabilizáciu je zvyčajne potrebné dlhšie užívanie.

Byliny tvoriace zmesi VÁNOK HODVÁBNÉHO VEJÁRA rozdeľujeme na vnútorne pôsobiaci - zaoberajúci sa detoxikáciou organizmu a byliny upravujúce imunitu a odpoveď organizmu na vonkajšie vplyvy. Ich pôsobenie je však vzájomne prepojené - napríklad po opakovaných infekciách často dochádza k zhoršeniu ekzému či iných svrbivých kožných zápalov. To znamená, že imunita po nedobre zvládnutých infekciách je naštartovaná smerom k zápalu a za cieľ si vyberá akúkoľvek oslabenú či problematickou časť organizmu, v tomto prípade zapálenú kožu. Detoxikačné byliny teda jednak zbavujú organizmus zostatkov zápalov, jednak "tíší" rozjatrené imunitní reakcie. Podstatné je vylepšenie trávenia, čím sa rozumie schopnosť organizmu "rozliať" vhodné a nevhodné zložky stravy a obmedzenie vstrebávania či jednoduchšie vylučovanie tých škodlivých (v zmesi napríklad jerlín, atraktylis a ďalšie).

Zmes je ideálna pre stavy, kedy je viac postihnutá horná polovica tela. Je rovnako vhodnejšia pri suchých ekzémoch a iných svrbivých ochoreniach. V prípade prevažného postihnutia dolnej polovice kombinujeme s prípravkom 111-ÚDOLIE MOKRAĎOVÝCH POLÍ v rovnakých dávkach. Pri búrlivom priebehu alebo pri mokvajúcej kože (spontánne či po škrabaní) kombinujeme sa zmesí 014-HORCOVÝ ELIXÍR, alebo spočiatku dávame iba túto. Vhodná do kombinácie pri týchto stavoch môže byť i zmes 013-ČISTÝ TOK RIEKY, prevažne pri stavoch komplikovaných zápchou. Pri sklone k hnisaniu (časté pri nasadnutí infekcie do postihnutej kože) podávame spolu sa zmesou 011-PÄTORO UHASENÍ SOPKY, ktorú však po odznený týchto komplikácií opäť vysadíme. Pri postihnutí veľkej časti kože podávame spolu s predpisom 012-TIEŇ BROKÁTOVÉHO ZÁVOJA. Pre doliečenie postihnutej kože podávame spolu so zmesou 161-PILULKA ŠTYROCH ŠĽACHTIČIEN, ktorá zvláčňuje a vyživuje kožu. Celkové podávanie doplňujeme lokálnou aplikáciou pripravovaných krémov a odvarov z čínskych bylín, dostupné na pracovisko TCM. V prípade alergické nádchy či astmy kombinujeme zmes s príslušnými preparátmi uvedenými v sekciách o alergiách a dýchacích problémoch.

Dr. LIU YUAN SU, po prvý krát v jeho diele HUANG DI SU WEN XUAN MING LUN FANG, r. 1172.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: