Depresia

Depresia patrí dnes medzi veľmi rozšírené psychické stavy. Mnoho ľudí pociťuje depresívne myšlienky. Úzkosť, smútok, beznádej vo väčšej alebo menšej miere.

Smútok aj radosť patria medzi spektrum pocitov, ktoré bežne zažívame. Nie je možné byť len veselý, pozitívne naladený, pretože aj smútok, žiaľ a pochmúrna nálada sú súčasťou života. Ich pociťovanie je určitej miery normálne a nie je potrebné ho nijak zvlášť riešiť.

Ak však tieto pocity prekročia hranicu a obmedzujú človeka v bežnom fungovaní, je vhodné skúsiť niektorú z možností prírodnej medicíny a podchytiť problém v začiatku. Nálada úzko súvisí aj s našim fyzickým stavom a presne takto sa na depresiu pozerá Tradičná čínska medicína.

Najpredávanejšie

44 položiek celkom

Cena

360
1360

Značky

Zobrazených položiek: 44
BALDACHÝNOVÁ KOMNATA - WEN DA WAN - TCM Herbs (Objem 100 tabliet / 30 g)
€18,99

Obezita. Pískanie v ušiach. Neuróza. Nespavosť. Depresia. Trávenie. Cholesterol. Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Kód: TCH036
bergamot hanus
€4,33

5 ml. infekcie dýchacích ciest, zápaly hrdla, kašeľ, protizápalové a hojivé účinky

Kód: HAN031
BIO Bachove kvetové esencie DEPRESIA (Obsah 20 ml)
€20,39

Pomáha prekonať depresiu a smútok.

Kód: BB77718
radost zo zivota bio bachove esencie
Novinka
€20,39

Vhodné pre ľudí, ktorí stratili chuť do života. Podporuje chuť do života a vracia motiváciu a radosť.

Kód: BB77814
roll on depresia
€15,25

Pomáha pri depresii a smútku.

Kód: BB77767
brahmi kapsule organic india
€13,99

Brahmi pomáha v období stresu, pri zvýšenej psychickej námahe, pomôže navodiť duševnú rovnováhu. Používa sa pri depresii, podporuje pamäť.

Kód: ORI006
cbg olej full spectrum
Novinka
€44,90

CBG alebo canabigerol je považovaný za "naj" zo všetkých kanabinoidov. V ňom sa má skrývať mystika, zázrak a sila canabinoidov. Niekto o ňom hovorí ako o kmeňovej bunke canabisu...

Kód: CB01
Cedof - tinktúra z bylín T49 (Objem 50 ml)
€5,39

Tinktúra z byliniek vhodná pri depresiách, úzkosti, smútku.

Kód: NAD119
Eleuterokok - tinktúra s betaglukánom TG6 (Objem 50 ml)
€8,23

Veľmi všestranná bylina s priaznivým účinkami na organizmus. Používa sa ako harmonizátor organizmu, pri únave, stres, strate energie a pod. Obohatená o extrakt z hlivy ustricovej.

Kód: NAD129
Eleuterokok - tinktúra z bylín T6 (Objem 50 ml)
€5,39

Veľmi všestranná bylina s priaznivým účinkami na organizmus. Používa sa ako harmonizátor organizmu, pri únave, stres, strate energie a pod.

Kód: NAD075
Epistop - tinktúra z bylín T8 (Objem 50 ml)
€5,39

Priaznivo vplýva na nervovú sústavu. Podporuje upokojenie, relaxáciu. Zmes bylín - ľubovník, ježibaba, lipa.

Kód: NAD077
pilulka dvoch nesmrtelnych lanzhou
€9,99

Čínska bylinná zmes: návaly, búšenie srdca, depresie, podráždenosť, časté močenie

Kód: TCM068
hericium tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z huby Hericium. Trávenie, žalúdok, helicobakter, pálenie žáhy, nervový systém, pamäť sústredenie, štúdium

Kód: YM031
Kúra K16 stres, spánok, duševná pohoda - Naděje (Objem 175 ml)
€21,77

Kúra z tinktúr obsahujúca byliny ktoré sa odporučajú pri psychickej rovnováhe, depresiách, upokojení organizmu a hlavne pokojnom spánku.

Kód: NAD159
Kúra K20 Stres, Depresie - Naděje (Objem 175 ml)
€21,77

Kúra sa odporúča pri riešení aktuálnych problémov súčasnosti, stresu a depresií prirodzenou cestou, bez agresívne pôsobiacich liekov s vedľajšími účinkami.

Kód: NAD140
Lipa - tinktúra z púčikov P28 (Objem 50 ml)
€6,95

Lipa obyčajná je vhodný prostriedok pri úzkosti a psychickom napätí, či neuralgiách. Prírodné antidepresívum.

Kód: NAD028
ashwaganda lipozomalna
€21,89

Adaptogén a harmonizátor organizmu pre strese, nespavosti, únave, náročnej práci. Vhodná na zlepšenie koncentrácie, pri potrebe podať duševný výkon.

Kód: ZS031
magnezium lipozomalne
Novinka
€16,89

Magnézium (horčík), je jedným z najdôležitejších minerálov potrebných pre naše telo a ktorého deficit postihuje väčšinu populácie. Je to aj preto, lebo magnézium sa vstrebáva...

Kód: ZS006
Hore
Ďalšie produkty

Hlavné príznaky depresie sú:

  • smútok, ponurá nálada, melanchólia, beznádej, bezmocnosť, pocit prázdnoty, citovej otupenosti,
  • strata záujmu o každodenné činnosti, strata záujmu o potešenie, neschopnosť prežívať pozitívne emócie

Okrem týchto dvoch hlavných prejavov sa k príznakom depresie radí aj úzkosť, nepokoj, pocity viny, nízke sebavedomie, nespavosť, neschopnosť sústrediť sa, únava, myšlienky na smrť a pod.

Depresia z pohľadu Tradičnej čínskej medicíny

Podľa TCM je jednou z najčastejších príčin depresie stagnácia energie Qi. Môže ísť o stagnáciu energie pľúc, pečene, srdca alebo sleziny a žalúdka. Podľa toho, kde sa stagnácia energie vytvorí, objavia sa aj špecifické príznaky na psychickej a fyzickej úrovni.

Somatické príznaky depresie sa prejavujú bolesťou hlavy, poruchami trávenia, napätím v oblasti žalúdka, búšením srdca, tlakom na hrudníku a pod.

Tradičná čínska medicína využíva kombinácie bylín na synergické pôsobenie pri stavoch depresie.

Najčastejšie využívané zmesi podľa TCM sú:

Baldachýnová komnata Wen da wan, ktorá pôsobí priaznivo pri neurózach, nespavosti, búšení srdca, depresii, počiatočnej schizofrénii. Na fyzickej úrovni rieši chronické tráviace problémy súvisiace práve s psychickou nepohodou. Ochladzuje horko v žlčníku, rozpúšťa hlien a harmonizuje žalúdok. Pri spomenutých príznakoch môže byť súčasťou aj obezita, pískanie v ušiach, chronický kašeľ a zlé trávenie.

V TCM sa neposudzujú len jednotlivé symptómy, preto sa nenechajte zmiasť množstvom príznakov, na ktoré je bylinná zmes určená. Aby ste si správne vybrali, je potrebné zamyslieť sa nad celkovým stavom svojho organizmu, pretože príznaky medzi sebou súvisia.

Ďalšie výborne hodnotené bylinné zmesi na depresiu sú:

Malé radosti Gan mai da zao je čínska bylinná zmes, ktorá sa užíva pri melanchólii, strate pocitov radosti, plačlivosti, únave, zmätenosti. Ďalšie príznaky, ktoré sa pridružujú k tomuto stavu sú nechutenstvo, problém s pamäťou, nočné potenie, časté zívanie.

Ranný úsmev -Kai Xin San zameraný na poruchy nálady, stratu záujmu o potešenie, pocity viny, bezmocnosti, poruchy príjmu potravy, poruchy správania, nespavosť a neschopnosť sústrediť sa. Tieto bylinky môžete užívať vo forme tinktúry v alkohole.

Pokojná komnata An shen bu xin wan sa zameriava na stagnáciu v oblasti srdca. Vtedy sa popri depresívnej nálade objavuje aj búšenie srdca, srdcové palpitácie, srdcová arytmia, problém zaspať, časté budenie v noci. Na základe týchto príznakov vidíme, že stagnácia sa prejavuje na psychickej a fyzickej úrovni.

Polnočný pokoj Te xiao zao ren an nian wan je zmes čínskych bylín, ktoré utišujú podráždeného a nepokojného ducha. Tento stav bráni pokojnému spánku, môže sa objaviť aj srdcová arytmia, pocity sucha v ústach, vnútorný nepokoj, bolesti hlavy a vysoký krvný tlak.

Ako sa zbaviť depresie bez liekov

Prírodná medicína ponúka niekoľko možností, ako sa zbaviť depresie bez antidepresív. Ak sú vaše depresívne nálady len občasné, a nie veľmi intenzívne, môžete vyskúšať rôzne formy bylinnej terapie.

Môžu to byť bylinkové čaje, ajurvédske bylinné kapsule, ajurvédske čaje, spomínaná Tradičná čínska medicína ale aj klasické bylinné tinktúry z lipy, medovky alebo ľubovníka. Z byliniek sa vytvárajú aj kúry, ktoré majú komplexnejší účinok. Pri depresii je vhodná kúra K20 Naděje na Stres a depresiu. Súčasné užívanie viacerých bylín má silnejší účinok.

Depresia a nedostatok vitamínov

Pri depresii je vhodné zistiť, či nemáte nedostatok niektorého vitamínu, pretože to môže mať vplyv na depresívne stavy. Často sa spomína nedostatok železa ako jedna z možných príčin depresie. Prírodné doplnky vám hladinu železa pomôžu upraviť. Veľmi dobré recenzie má lipozomálne železo, ktoré sa dobre vstrebáva do organizmu a je využiteľné. Môžu to byť však aj ďalšie vitamíny ako vitamín B1, B12, D, vitamín C, ktoré je potrebné doplniť.

Z minerálnych prvkov určite nezabudnite na lipozomálne magnézium, draslík a kyselinu listovú.

depresia tradicna cinska medicina

Ajurvédske byliny na depresiu

Najznámejšou bylinou, ktorú ajurvéda využíva pri liečbe depresie je Brahmi. Táto bylina sa dobre užíva vo forme kapsúl, v ktorých je kvalitný extrakt z Brahmi. Veľmi dobré recenzie majú bylinné ajurvédske doplnky Planet Ayurveda nakoľko využívajú štandardizované bylinné extrakty.

Brahmi podporuje udržanie duševnej rovnováhy a veľmi dobre sa osvedčil v období psychickej námahy. Využíva sa aj počas skúšok, nadmernej intelektuálnej práci, pri potrebe sústrediť sa. Preto ak prechádzate v živote ťažším obdobím, podporte svoju psychiku aj darmi prírody.

Osvedčenou kombináciou podľa Ajurvédy je zmes troch bylín a to Brahmi, Valeriána a Ashwagandha. Každá z týchto bylín pôsobí na na nervový systém. Synergickým efektom dosiahnete výborné výsledky. Pod názvom Stress Support ju ponúka značka Planet Ayurveda. Užíva sa vo forme kapsúl pre depresii, mentálnej slabosti, nervozite, strese, potrebe sústrediť sa.

Ajurvédska zmes Neurogin sa užíva pri všetkých typoch neurologických porúch ako podporný prostriedok. Byliny Brahmi a Ashwagandha podporujú rovnováhu dóše Vata. Vyživujú neuróny a zlepšujú mentálne funkcie. Je to ideálna prírodná výživa pre nervy, aby ste depresiu zvládli bez liekov.

Calm easy kapsule obsahujú ajurvédske byliny na upokojenie mysle ako Valeriána, Brahmi, Ashawagandha špeciálnom pomere. Zmes týchto bylín upokojuje nervovú sústavu a priaznivo vplýva na dobrý spánok, pokoj mysle, sústredenie. Nahromadená nervozita a stres vytvárajú v organizme napätie, čo je aj príčinou chorôb napr. vysokého tlaku, depresií a pod. Ashawagandha má schopnosť odstraňuje negatívne energie nahromadené v tele a vytvára mentálnu aj fyzickú pohodu.

Upozornenie: Všetky odporúčania využite na základe vlastného uváženia. Pokiaľ si nie ste istý, ktorý doplnok je pre vás vhodný, obráťte sa na terapeuta alebo lekára. Pri ťažkých stavoch depresie odporúčame poradiť sa s vašim lekárom. Búšenie srdca môže znamenať vážny problém. Preto rovnako odporúčame poradiť sa s vašim lekárom.