YaoMedica Tinktúry

YAOMEDICA ponúka komletnú ponuku tradičných čínskych receptúr z bylín. byliny sú spracované do tinktúr. Lúhpvanie v alkohole umožňuje výbornú extrakciu účinných látok.

Výhody tinktúr YAOMEDICA:

  • overený výrobca - tinktúry vyrába známa česká značka Mycomedica
  • čistota použitých bylín - testovanie v nezávislom laboratóriu
  • byliny vo farmaceutickej kvalite
  • maximálna koncentrácia účinných látok - to najdôležitejšie pre úspešnú liečbu
  • jednoduchý výber pomocou popisov aj pre laikov
  • jednoduché užívanie prípravkov

Najpredávanejšie

116 položiek celkom

Cena

1224
11224

Značky

Zobrazených položiek: 116
nezne vlny tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Predmenštruačný syndróm, bolestivá menštruácia, nepravidelná menštruácia, somatizáciu stresov, závislosť...

Kód: YM051
kustovnica tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z Kustovnice čínskej. Má vysoký obsah dôležitých živín pre organizmus. Pečeň. Obličky. Oči. Pľúca.

Kód: YM028
zbystrenie zmyslov tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Zrak, sluch.

Kód: YM016
pivonkova zahrada tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Tehotenstvo, bolesti v podbrušku, opuchy dolných končatín, problémy s močením, chudokrvnosť, únava.

Kód: YM116
upokojenie osiky tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Trasenie, spazmy, stuhnutosť tela, pohybové problémy, rečové problémy, závraty, točenie hlavy

Kód: YM115
rozhybanie stredu tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Pečeň, žlčník, hepatitída, zápcha hnačka, krv v stolici, endometrióza.

Kód: YM114
styri zazraky tinktura z cinskych bylin
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Dna, reumatoidná artritída, opuchy dolných končatín, mravenčenie dolných končatín.

Kód: YM113
prerusenie toku tinktura z cinskych bylin
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Silné menštruačné krvácanie. Krvácanie mimo periódy.

Kód: YM112
homola cukru tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Diabetes, smäd, sucho v ústach, časté močenie, neustály pocit hladu.

Kód: YM111
ranny usmev tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Depresia, stres, zábudlivosť, Alzheimer, poruchy správania, nespavosť

Kód: YM110
uvolnenie toku tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Menštruácia. Nepravidelnosť. Krvné zrazeniny.

Kód: YM109
Stúpajúce kalné - Ban Xia Xie Xin Tang tinktúry z čínskych bylín YaoMedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Grganie, pálenie žáhy, grganie, zápach z úst, nechutenstvo.

Kód: YM108
rozkvitnuta zahrada tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Menopauza, návaly tepla, hormonálna nerovnováha, bolesti hlavy, suchosť slzníc.

Kód: YM107
more klasov tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Zhoršené trávenie. Chronická hnačka. Opuchy nôh a celého tela.

Kód: YM106
slivkovy napoj yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Trávenie, akútne napadnutie, skrytý patogén, detox, systém pečene, systém sleziny, tíšenie bolesti 

Kód: YM105
vyrovnanie energii yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Menopauza. Posilnenie obličiek.

Kód: YM104
pavsehoj tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny.

Kód: YM103
strieborny dych tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Akútne respiračné ochorenia, epidémie chrípkových vírusov

Kód: YM102
Hore
Ďalšie produkty

Tradičná čínska medicína – guličky, tabletky aj tinktúry

TCM, ako sa skratkou označuje Tradičná čínska medicína, využíva pri liečbe zdravotných problémov hlavne fytoterapiu, dietiku a akupunktúru. Čínska fytoterapia predstavuje unikátny systém liečenia pomocou bylín. Skladá z tzv. wanov, čo sú vlastne pôvodné staré čínske receptúry, ktoré sa využívajú až dodnes. Niektoré z nich môžu byť mierne upravené pre potreby dnešného človeka, no základný recept zostava zachovaný.

Čínske byliny sa podľa receptov spracovávajú do malých guličiek, tabletiek alebo sa z nich vyrábajú tinktúry. Všetky tri formy sú v TCM využívané a sú rovnocenné. Niekto môže byť viac zvyknutý na malé čierne guličky, iný výrobca spracováva byliny do tabliet. Tinktúry sa jednoducho užívajú v nápoji.

Yaomedica – čínska medicína v bylinných tinktúrach

Alkohol umožnuje výbornú extrakciu účinných látok z bylín, preto sa výrobca Yaomedica rozhodol práve pre túto formu. Náš špecializovaný eshop vám ponúka na výber rôzne formy čínskych bylín, aby ste mohli vybrať podľa vlastných preferencií. Jednotlivé formy ako guličky, tablety a tinktúry môžete medzi sebou kombinovať.

Čínske tinktúry z bylín sa užívajú jednoducho. Stanovené množstvo kvapiek podľa výrobcu je uvedené na obale. Potrebný počet kvapiek nakvapkáte na lyžičku alebo do nápoje a vypijete.

Jeden čínsky recept ako napr. Chlad rannej hmly Jin Qiao jie du wan nájdete aj ako tabletky, aj ako guličky. Iný nájdete ľahko pod čínskych názvom ako tinktúru alebo guličky. Záleží, či daný výrobca má recept v ponuke.

Niektoré formy bylinných receptov sa nazývajú aj pian alebo tang.

Tradičná čínska medicína – ako si vybrať podľa choroby

 

Terminológia TCM nie je u nás úplne bežne zaužívaná a laik sa v nej vyzná trošku ťažšie. Preto sú popisy v rámci možností prispôsobené aj nášmu európskemu chápanie chorôb, no nevynechávame ani klasickú čínsku terminológiu.

 

Nemusíte sa vša zľaknúť ani pojmov ako nedostatok jangu, nedostatok jinu, nadmerné horko a vlhko, nedostatočnosť krvi. Ak sa trošku do popisov zahĺbite, začnete chápať súvislosti a produkty si vyberiete aj sami.

 

Výber vám uľahčí aj prehľad podľa chorôb podľa TCM.