Planet Ayurveda

Kvalitná ajurvédska medicína

Ajurvédska medicína predstavuje viac ako 100 rokov starý overený liečebný systém, ktorý pomáha vrátiť organizmu rovnováhu. Podľa ajurvédy rovnováha predstavuje zdravie, vychýlenie z rovnováhy je choroba. Čím viac sa organizmus z rovnováhy vychýli, tým sú prejavy choroby zreteľnejšie.

Pre obnovu zdravia využíva Ajurvédska medicína hlavne overené bylinné recepty, ale aj masáže a úpravu stravovania.

Základom ajurvédy sú 3 dóše – Pitta, Vata a Kapha. Každý organizmus má v sebe tieto tri biologické energie. Hlavným zámerov ajurvédy je dosiahnuť a udržať rovnováhu medzi týmito troma energiami. Pokiaľ sa jedna z energií zvýši, utlačí druhú a naše telo to začína pociťovať ako určité typy zdravotných problémov. Každý ajurvédsky produkt pôsobí na rovnováhu dóší a odkáže ich harmonizovať.

Ajurvédske produkty Planet Ayurveda

Kvalita značky Planet Ayurveda vytvorila neodmysliteľné spojenie Ajurvédskej medicíny s touto značkou. Ak ste sa rozhodli vyskúšať ajurvédsku medicínu, výberom tejto značky určite urobíte správnu voľbu.

Produkty Planet Ayurveda sú 100% prírodné. 100% rastlinné kapsule sú naplnené štandardizovaným extraktom z jednej alebo viacerých bylín. Dôležité je, že nejde o obyčajný prášok z bylín ale o vysoko kvalitný extrakt, kde sú zaručené potrebné účinné látky. Práve v tomto spočíva kvalita ajurvédskych produktov od značky Planet Ayurveda.

Ako sa užívajú produkty Planet Ayurveda

Sú to kapsule vyrobené z rastlinnej celulózy naplnené extaktom z bylín. Zapíjajú sa vodou podľa dávkovania stanoveného na obale. Jednotlivé produkty sa môžu medzi sebou kombinovať a navzájom sa dopĺnať.

Niektoré produkty ako napr. Amalaki sa skladajú len z jednej byliny, iné sú tvorené kombináciou bylín, ktorá je stanovená podľa overených receptúr Ajurvédskej medicíny.

Zárukou kvality produktov Planet Ayurveda je aj indický lekár Dr. Vikram Chauhan a jeho kolegovia, ktorý navrhujú zmesi aj na základe svojich skúseností.

Štandardizované bylinné extrakty – čo to znamená ?

Extrakt sa vytvára lúhovaním byliny vo vode, v alkohole alebo v éteri. Následným vysušením sa získa extrahovaná bylina v prášku. Štandardizovaný extrakt znamená, že výsledný prášok vždy obsahuje stanovený podiel účinných látok z danej rastliny.

Účinná látka znamená, že terapeutický účinok sa dá ľahšie a opakovanie dosiahnuť ako je to pri „obyčajných“ práškoch z bylín. Podľa rôznych klinických štúdií dosahujú štandardizované extrakty omnoho lepšie výsledky pri terapii pomocou ajurvédskej medicíny. Preto je štandardizovaný extrakt tak cenený pri výživových doplnkoch z bylín. Obsah účinných látok je v nich garantovaný.

Príklad: Štandardizovaný extrakt Ashwagandhy (Withania Somnifera) obsahuje vždy minimálne 5% Štandardizovaný extrakt Kurkumínu zas 95% kurkuminoidov.

V ponuke ajurvédskych produktov sa zorientuje ľahko. Prezrite si náš prehľad chorôb, alebo ak ste už ajurvédskej medicíne skúsený, vyberajte produkty podľa ajurvédskych dóší.

Cena

319
1319
64 položiek celkom
aegle plan planet ayurveda
€18,29

Črevné ťažkosti. Črevné zápaly, infekcie. Aegle Plan Bilwa obsahujú extrakt z ovocia Bilwa, ktoré sa v ajurvéde používa pri črevných ťažkostiach na zlepšenie vyprázdňovania,...

Kód: PA51
aller g care planet ayurveda
€18,29

Alergia. Astma. V zmesi AllerG Care sú obsiahnuté ajurvédske byliny, ktoré ajurvéda dlhodobo odporúča rôznych typoch alergií a astme.

Kód: PA41
amalaki planet ayurveda
€18,29

Prírodný bohatý zdroj vitamínu C. Pozitívne vplýva na zníženie hladiny cholesterolu a obsahuje mnohé antioxidanty, ktoré napomáhajú v boji s voľnými radikálmi.

Kód: PA10
antisaran mukti planet ayurveda
€18,29

Trávenie, črevá, hnačka. Tráviaci diskomfort. Antisaran Mukti Planet Ayurveda je zmes silných rastlinných extraktov na úpravu funkcie čriev a celého tráviaceho traktu. Rýchlo...

Kód: PA45
arjuna planet ayurveda
€18,29

Arjuna je efektívna pri ochoreniach ako je zablokovanie koronárnych tepien, vysoký cholesterol, kongestívne srdcové zlyhanie, trombóza a ďalšie ochorenia srdca.

Kód: PA08
ashwagandha kapsuly planet ayurveda
€18,29

Upokojenie nervovej sústavy. Energia. Afrodiziakum. Mozog, srdce. Najlepšie prírodné tonikum v rámci ajurvédskej medicíny. Upokojuje nervovú sústavu a vracia energiu.

Kód: PA01
boswelia kurkumin planet ayurveda
€18,29

Kĺby. Mozog. Protizápalové účinky. Kapsule Boswellia-Curcumin predstavujú účinnú kombináciu bylín s výrazným protizápalovým účinkom. Sú jedným z najúčinnejších doplnkov pri...

Kód: PA13
brahmi kapsuly planet ayurveda
€18,29

Pamäť, mozog, nervová sústava. Brahmi posilňuje mozog a nervovú sústavu. Má vynikajúce podporné účinky na pamäť a sústredenie.

Kód: PA02
calm easy planet ayurveda
€18,29

Upokojenie,  nervová sústava, spánok. Calm Easy Formula obsahuje tie najlepšie ajurvédske byliny na upokojenie mysle - Brahmi, Ashwagandhu a Valeriánu.

Kód: PA37
carica papaya planet ayurveda
€18,29

Krv. Krvné doštičky. Carica Papaya Planet Ayurveda obsahuje silný extrakt z listov papáje melónovej. Tieto sa v ajurvéde už po stáročia používajú pri ochoreniach krvi a to najmä...

Kód: PA49
cissus power kapsule planet ayurveda
€18,29

Cissus Power Kapsuly obsahujú silný extrakt z byliny Cissus quadrangularis, ktorá sa v ajurvéde dlhodobo používa na zlepšenie stavu kostí a kĺbov.

Kód: PA52
diableen kapsule planet ayurveda
€18,29

Cukrovka. Tie najlepšie ajurvédske byliny na udržanie zdravej hladiny cukru.

Kód: PA40
digestion power planet ayurveda
€18,29

Trávenie. Detoxikácia. Ajurvédska zmes s účinnými bylinami na podporu trávenia, naštartovanie tráviaceho ohňa a očistu od toxínov.

Kód: PA65
digestion support planet ayurveda
€18,29

Podpora trávenia. Kapsuly na podporu trávenia Digestion Support obsahujú zmes jedinečných bylín popísaných v Ajurvéde ako byliny s najlepším účinkom na trávenie.

Kód: PA05
eve plus planet ayurveda
€18,29

Posilnenie, energia, antioxidanty, anti ageing efekt. Eve Plus Planet Ayurveda obsahuje silné extrakty z rastlín bohatých na antioxidanty a živiny. Pomáha zlepšiť kondíciu tela...

Kód: PA50
female health support planet ayurveda
€18,29

Hormonálna sústava, reprodukčný systém, menštruácia, endometrióza, libido.... Tie najlepšie ajurvédske bylinky na ženské problémy. 

Kód: PA39
fenugreek senovka grecka planet ayurveda
€18,29

Trávenie, metabolizmus, imunita, laktácia, cysty. Vysokoúčinný extrakt zo senovky gréckej. Senovka napomáha predovšetkým udržať správnu hladinu cukru a tukov v krvi. Podporuje...

Kód: PA16
fenugym kapsule planet ayurveda
€18,29

Ajurvédska zmes FenuGym obsahuje 4 účinné byliny na podporu pri liečbe cukrovky.

Kód: PA54
Hore
Ďalšie produkty

Stránka 1 z 4 - 64 položiek celkom