Bolesti kĺbov, chrbta, svalov
Bolesť kĺbov, svalov a chrbta môže byť chronická aj akútna po fyzickej námahe alebo po športe. Prírodná medicína ponúka rôzne bylinné produkty, ktoré slúžia ako podporná liečba pri artritíde, reume, dne a všetkých problémoch pohybového aparátu. Výhodou je, že Ajurvédska medicína ako aj Čínska medicína riešia problém komplexne v rámci celého organizmu a dokážu tak poskytnúť viditeľné výsledky.
Najpredávanejšie
Značky
Ajurvédske byliny na kĺby
Ajurvédska medicína využíva na bolesť kĺbov rôzne zmesy z bylín a korenia. Pri zápalovom ochorení kĺbov ako reumatoidná artritída sa využíva sila kurkumínu spojeného s boswelliou, zázvorom a čiernym korením. Spojením týchto bylín sa dosahuje výborný synergický efekt proti zápalu a bolesti. Táto zmes sa volá Rumogin5 a ponúka ju značka Planet Ayurveda.
Zápal v tele a bolesť kĺbov
Ajurvéda vidí príčiny kĺbov v súvislostiach a celkovom stave organizmu. Zápalové bolesti kĺbov (artritída) súvisia so zlým stavom hrubého čreva a narušeným trávením. Odpadové látky nahromadené v čreve sa dostávajú až ku kĺbom a postupne sa vyvinie zápal. Tento stav ajurvéda nazýva aj oslabenie energie Vatta a ponúka riešenie v podobe harmonizácie vatty pomocou protizápalových bylín. Kombinácia Kurkumín + Boswellia uľavuje od bolesti, podporuje pohyblivosť kĺbov, zmierňuje opuch.
Osteoporóza – ako ju riešiť prírodnou cestou
Ak potrebujete posilniť kosti a kĺby, využiť môžete aj overenú ajurvédsku bylinu Cissus quadrangularis. Podporuje vstrebávanie vápnika v kostiach a zlepšuje stav krehkých kostí. Využíva sa aj pri hojení zlomenín. Planet Ayurveda ponúka túto bylinu ako Cissus power. Táto bylina sa nachádza aj v zmesi Osteo plan na zvýšenie hustoty kostí a ich spevnenie. Využíva sa pri osteoporóze a na celkové posilnenie pohybového aparátu a všetkých ochoreniach kĺbov.
Čínska medicína – ako pomáha na bolesť kĺbov
Čínske byliny sú veľmi obľúbenou metódou ako si pomôcť pri bolestiach kĺbov rôzneho typu. Špeciálne zostavené zmesy čínskych bylín sa zameriavajú nielen na bolesť kĺbov, ale na celkový stav organizmu, ktorý je príčinou bolesti kĺbov. Preto v ponuke nájdete niekoľko zmesí, kde si musíte podľa vašich symptómov vybrať tú vhodnú pre vás. Zmes bylín Čisté dráhy Li Shui Pai Shi Xiao Huo Luo Pian v podobe tinktúry rieši bolesti kĺbov, ktoré sa zhoršujú vplyvom vlhkého a chladného počasia. Typickým príznakom je aj ranná stuhnutosť, objaviť sa môžu aj deformácie kĺbov. Tento stav sa označuje aj ako reumatoidná artritída.
Známa čínska bylinná zmes na kĺby je Pevnosť palácového piliera Du huo ji sheng wan sa používa na bolesti kĺbov, kolien a chrbta. Bolesť sa zhoršuje únavou, chladom, fyzickou námahou. Táto zmes sa zameriava hlavne dolnú časť pohybového aparátu a chronické reumatoidné stavy. Pri akútnej bolesti kĺbov, krížov, chrbta je obľúbená aj hrejivá náplasť. Pomocou extraktu z kapsaicínu sa vytvorí prehrievajúci efekt, ktorý tlmí napätie svalov, bolesť a znižuje opuch. Využíva sa pri únave,m preťažení, po športovej aktivite a je ideálnym prostriedkom ako využiť silu čínskych bylín na rýchlu regeneráciu a úľavu od bolesti.
Bolesti krížov
Bolesti krížov môžu mať rôzne príčiny. Niekedy sa môžu objaviť až neznesiteľné bolesti. Čo robiť v takomto prípade ? Ak nemáte úraz a bolesti objavijú len sporadicky môžete využiť aj prírodnú medicínu.
Príčiny bolestí krížov:
- poškodenie tkanív
- rôzne blokády
- prechladnutie v oblasti bedier
- dlhodobá namáhavá fyzická záťaž
- preťaženie
Čínska medicína posudzuje bolesti z hľadiska energetických blokád. Pomocou bylín je možné blokády rozpustiť. Blokády vznikajú nevhodným pohybom, ustrnutím v jednej polohe. Zmes bylín Uvoľnenie opory Tong Yao Zhui Tang uvoľňuje blokády v oblasti bedier zmierňuje bolesti pri pohybe. Ak pociťujete bolesť v krížoch pri zmenách počasia vhodná je zmes čínskych bylín Posilnenie opory Du Huo Ji Sheng Tang. Pomáha ak sa bolesť v krížoch objavuje pri vlhkom, veternom a chladnom počasí.
Čínske a ajurvédske byliny môžete užívať aj popri klasických liekoch na kĺby, len dodržujte odstup pri užívaní.