Predmenštruačný syndróm

Čínska medicína považuje PMS syndróm ako súbor problémov, ktoré sprevádzajú žena pred menštruáciou. Nejde o chorobu ako takú, ale stupňujúce sa PMS symptómy môžu byť do budúca predpokladom pre vážnejšie ženské problémy.

Preto je vhodné zaoberať sa nepríjemnými problémami už v počiatku. TCM ponúka ideálne bylinné zmesi alebo čínske nápoje, ktoré prirodzeným spôsobom nastoľujú hormonálnu rovnováhu. Čínske byliny harmonizujú celkovo ženské orgány a oblasti, ktoré s menštruáciou súvisia.

Najpredávanejšie

27 položiek celkom

Cena

427
1427

Značky

Zobrazených položiek: 27
Ashoka sypany caj Everest Ayurveda
€5,69

Čaj z ajurvédskych bylín pre zdravie ženského reprodukčného systému.

Kód: EVR025
alchemilka SV16
€8,01

Nepravidelná, bolestivá menštruácia. Klimaktérium. Pevnosť kostí.

Kód: NADSV16
Archangelika čínska - tinktúra z bylín T60 (Objem 50 ml)
€5,39

Pre ženy. Ženské orgány.

Kód: NAD186
Čierna ríbezľa - tinktúra z púčikov P7 (Objem 50 ml)
€6,95

Bylinná tinktúra s čiernou ríbezľou. Vhodná pri alergiách, sennej nádche, ekzémoch atď.

Kód: NAD007
female health support planet ayurveda
€18,29

Hormonálna sústava, reprodukčný systém, menštruácia, endometrióza, libido.... Tie najlepšie ajurvédske bylinky na ženské problémy. 

Kód: PA39
Femina - tinktúra z bylín T9 (Objem 50 ml)
€5,39

Pre ženy pri hormonálnej nerovnováhe. Zmes viacerých bylín s rastlinnými estrogénmi.

Kód: NAD078
geranium hanus
€4,68

5 ml. protizápalové a hojivé účinky, starostlivosť o pleť

Kód: HAN027
grapefruit hanus
€5,40

10 ml. Podporuje trávenie a vylučovanie žlče. Pomáhá pri akné, celulitíde...

Kód: HAN004
hericium tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z huby Hericium. Trávenie, žalúdok, helicobakter, pálenie žáhy, nervový systém, pamäť sústredenie, štúdium

Kód: YM031
inhalacna tycinka proti stresu
€5,80

Zlepšuje náladu, osviežuje, dodáva radosť a optimizmus.

Kód: N1651
JIA WEI XIAO YAO WAN - UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY (Objem 200 guľôčok/ 33g)
€9,99

Čínska bylinná zmes na podráždenosť, sklon k zlosteniu sa, pocity horkosti, kožné zápaly u žien. Zhoršovanie problémov pred menštruáciou.

Kód: TCM062
telovy a masazny olej uvolnenie
€16,15

Vychutnajte si teplú korenistú vôňu geránia a škoricovej kôry, ktorá úplne pohltí vaše zmysly a pomôže k dokonalému uvoľneniu pri masáži po fyzickej námahe.

Kód: N1128
mycomeno mycomedica new
€23,33

Účinná zmes výťažkov z húb a bylín je určená ženám v období menopauzy, ale taktiež ženám trpiacim premenštruačným syndrómom alebo bolestivou menštruáciou.

Kód: MYC31
Nápoj nebeskej víly - TCM Herbs (Objem 100 g)
€26,99

Tradičná čínska medicína. Čínsky bylinný nápoj pre ženy.

Kód: TCH888
nezne vlny tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Predmenštruačný syndróm, bolestivá menštruácia, nepravidelná menštruácia, somatizáciu stresov, závislosť...

Kód: YM051
prebudenie sipkovej ruzenky
€18,99

Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes. 30g v prášku.

Kód: TCH050
Pupalka dvojročná - tinktúra z púčikov P58 (Objem 50 ml)
€6,95

Pupalka dvojročná sa odporúča pri kožných problémoch, lupienke, ekzémoch, predmenštruačnom syndróme

Kód: NAD058
Ríbezľa, malina - tinktúra z púčikov P10 (Objem 50 ml)
€6,95

Originálna a mimoriadne obľúbená zmes českej bylinkárky pani Mgr. Podhornej pri cystách, myomoch, výtokoch, neplodnosti.

Kód: NAD010
Hore
Ďalšie produkty

Ako sa na PMS syndróm pozerá TCM?

Čínska medicína považuje PMS syndróm ako súbor problémov, ktoré sprevádzajú žena pred menštruáciou. Nejde o chorobu ako takú, ale stupňujúce sa PMS symptómy môžu byť do budúca predpokladom pre vážnejšie ženské problémy.

Preto je vhodné zaoberať sa nepríjemnými problémami už v počiatku. TCM ponúka ideálne bylinné zmesi alebo čínske nápoje, ktoré prirodzeným spôsobom nastoľujú hormonálnu rovnováhu. Čínske byliny harmonizujú celkovo ženské orgány a oblasti, ktoré s menštruáciou súvisia.

Podľa TCM s predmenštruačným problémom súvisia tri meridiány a to: dráha pečene, sleziny a obličiek. Problémy s PMS sa teda začínajú v týchto oblastiach a na to sú zamerané čínske bylinné zmesi, aby sa stav prirodzenou cestou harmonizoval.

Hlavné príznaky PMS:

Hlavné prejavy predmenštruačného syndrómu sú na fyzickej a psychickej rovine.

Fyzické prejavy PMS syndrómu sú hlavne:

 • napätie a bolesti svalov
 • citlivé a bolestivé prsníky
 • bolesti hlavy
 • nafukovanie
 • pocity hladu a chuť na neobvyklé potraviny

Psychické prejavy PMS syndrómu:

 • pocity smútku, depresia, melancholická nálada
 • pocity hnevu, podráždenosť
 • nervozita a stres
 • psychické vypätie
 • výkyvy nálad
 • neschopnosť sústrediť sa
 • nespavosť

Čínske bylinky na PMS syndróm

TCM byliny na PMS kombinuje. Je to dôležité preto, že vzájomné synergické pôsobenie je komplexnejšie ako užívania jednej byliny.

Zmesi sú zamerané tak, že pokrývajú celé spektrum príznakov, preto sa skúste zamyslieť, ktoré symptóm sa u vás prejavujú najviac. U niektorých žien to môžu byť hlavne depresívne nálady, iná žena trpí na bolesti hlavy spôsobené hormonálnou nerovnováhou alebo extrémnymi výkyvmi nálad.

Prebudenie šípkovej princezny Sui hua mu jing wan sú ideálne byliny na vytvorenie hormonálne rovnováhy. Celkovo harmonizuje celý menštruačný cyklus a zahŕňa symptómy ako napätie v prsníkoch, bolesti hlavy pred menštruáciou, bolestivá menštruácia, ale aj endometrióza, cysty, nadmerné ochlpenie a akné pre menzesom.

Nežné vlny - Chai Hu Shu Gan Tang Jia Jian je tinktúra z čínskych bylín je zameraná predmenštruačné symptómy ako bolesti pŕs, neprimerané emócie, symptómy vznikajúce zo stresu ako bolesti žalúdka, pocit tlaku na hrudi, migréna, úzkosti, srdcová neuróza.

Veľmi známy čínsky wan aj v západných krajinách je Skľudnenie rozbúrenej hladiny JIA WEI XIAO YAO WAN. Táto bylinná zmes uvoľňuje stagnujúcu energiu pečene. Práve ten stav je zodpovedný za predmenštruačné napätie, stres, tlak na hrudi, žalúdočná neuróza, napätie vo svaloch a celkový pocit pnutia organizmu. Tento stav sa dá prirovnať aj k natlakovanému hrncu, kedy žena má pocit, že každú chvíľu vybuchne, čo sa aj stáva. Z tohto potom pramenia predmenštruačné návaly podráždenosti, hnevu.

Ak žena nevenuje týmto príznakom dostatočnú pozornosť neskôr sa stagnácia môže prejaviť tvorbou, fibrómov, cýst, zápalu žalúdka, zápalu pečene. So stagnujúcou energiou pečene súvisia aj problémy s očami, búšenie srdca, psychické problémy ako schizofrénia.

Zmes Skľudnenie rozbúrenej hladiny môžete kombinovať a s ďalším veľmi známym wanom a to je Voľnosť slobodného pútnika (Rozbitie okov, Uvoľnenie napútie) Xiao yao wan. Uvoľňuje čchi pečene a doplňuje krv sleziny. Tradičná čínska medicína zdôrazňuje pri PMS harmonizáciu sleziny a pečene. Táto bylinná zmes zahŕňa tri hlavné oblasti pôsobenia a to u žien spomínaný PMS a tiež Tráviace problémy a Psychické problémy.

Čínske wany môžete nájsť vo forme tabliet, guličiek alebo tinktúry. Tradičné čínske receptúry sú nemenné a jednotlivý výrobcovia ich ponúkajú pod rovnakým čínskym názvom. Voľný preklad do slovenčiny sa môže mierne líšiť.

Pri harmonizácii menštruačného cyklu a hormonálnej rovnováhy sa s wanmi často kombinuje aj Nápoj Nebeskej víly Shan Yao Cha alebo niektorá z vitálných húb ako Reishi alebo Hericium.

Ak ste sa rozhodla riešiť predmenštruačné problémy prírodnou cestou, využiť môžete aj recepty ajurvédskej medicíny. Ak uprednostňujete naše klasické overené byliny, vyskúšajte bylinné tinktúry Naděje.

pms syndrom tcm