SKĽUDNENIE ROZBÚRENEJ HLADINY - JIA WEI XIAO YAO WAN - TCM Herbs

Kód: TCH062
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

SKĽUDNENIE ROZBÚRENEJ HLADINY - JIA WEI XIAO YAO WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Uvoľňuje stagnujúcu čchi pečene QI ZHI
Doplňuje slezinu
Vyživuje krv XUE
Prečisťuje teplosť RE

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Pocit vnútornej podráždenosti
Citová nevyrovnanosť, výkyvy nálady, tieseň
Predmenštruačný syndróm
Pocit večernej teploty

Bolestivá alebo nadmerná menštruácia

Cysty a fibrómy v prsiach alebo vaječníkoch, myómy

Gynekologické zápaly a výtoky, Funkčná sterilita u žien, Klimaktérium

Žalúdočná neuróza, Chronický zápal žalúdka, Žalúdočné vred,

Zápal pečene a žalúdka, Cirhóza

Psychosomatické problémy

Depresie, bolesti hlavy, vysoký tlak, anémia, cukrovka, struma

Šedý zákal, Zápal očného nervu, zápal rohovky, zelený zákal,

Srdcový nepokoj, búšenie srdca,

Schizofrénia

Odborná literatúra o TCM uvádza: Zmes je určená pre liečbu emocionálnych a psychických porúch prejavujúcich sa rôznymi telesnými problémy. Tieto ťažkosti sú vyvolané predovšetkým nadmerným stresom a prepracovanosťou a často sú hodnotené západnými lekármi ako psychosomatické. Vhodná je aj na liečbu predmenštruačných ťažkostí, predovšetkým u žien, ktoré majú príznaky „vnútorného tepla“ - začervenanú tvár, nočné potenie, začervenané oči, suché ústa, podráždenosť.

Rozbor bylín v zmesi: Jedná sa o modifikáciu základnej zmesi Xiao yao wan (Voľnosť slobodného pútnika – kód 061), ktorá byla doplnená o dve následovné byliny. Mu dan pi prečisťuje teplosť, ochladzuje a oživuje krv a odstraňuje blokádu. Zhi zi prečisťuje teplosť, ochladzuje krv a odstraňuje podráždenosť. Cisárskou bylinou je Chai hu, ktorá silno spriechodňuje pečen a uvoľňuje stiesnenosť (viz Legendy písané bylinami).

Ministri Dang gui a Bai shao spoločne vyživujú krv a zmäkčujú pečen, čím odstraňujú stagnáciu Qi v pečene. Mierne aromatická Dang gui patrí medzi dôležité byliny v liečbe stiesnenosti pečennej Qi a nedostatočnosti krvi. Dvaja asistenti Bai zhu a Fu ling zpevňujú slezinu, a tým posilňujú jej transformačnú a transportnú funkciu. Zvyšný asistent Zhi gan cao posilňuje slezinu a spoločne s Bai shao odstraňuje kŕčovité bolesti brucha. Poslíček Sheng jiang harmonizuje žalúdok a pôsobí preventívne proti rozvoju Qi Ni. Bo he, pokiaľ se používá v malých dávkách, posilňuje pôsobenie cisára v jeho zpriechodňovacej funkcii pečene a ochladzuje teplosť, ktorá se objavuje pri stagnácii Qi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať pri neprítomnosti vnútorného horka.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: