Hormonálna nerovnováha

Hormonálna rovnováha je pre organizmus veľmi dôležitá. Problémom hormonálnej nerovnováhy trpia hlavne ženy, ale môže sa objaviť z rôznych príčin aj u mužov.

Hormonálnu nerovnováhu u žien spôsobuje pravidelné kolísanie hladiny najdôležitejšieho ženského hormónu estrogénu. Hladina estrogénu sa mení počas každomesačného menštruačného cyklu a tiež počas života ženy, podľa toho v akom období sa nachádza. Estrogén ovplyvňuje v organizme množstvo pochodov. Jeho pokles počas klimaktéria spôsobuje ženám nepríjemné problémy od návalov tepla, srdcovo cievne problémy, problémy s pamäťou a osteoporózou.

Našťastie existujú v prírode rastliny, ktoré obsahujú fytoestrogény a dokážu tak efektívne pri spomenutých problémoch pomáhať. Hormonálna nerovnováha môže byť však príčinou aj vážnejších problémov ako neplodnosť, poruchy menštruácie, bolesti počas menštruácie, gynekologické problémy...V tejto kategórii nájdete tradičné bylinkové tinktúry pri problémoch s hormonálnou nerovnováhou a tiež čínske bylinné zmesi, ktoré môžu byť nápomocné. Tradičné bylinky pri hormonálnej nerovnováhe sú Rimbaba, Ostružina, Jarabina, Archangelika a Kotvičník najmä pre mužov

 

 

Najpredávanejšie

2
32 1232
Značky
 

Stránka 1 z 2 - 26 položiek celkom

Ďalšie produkty

Stránka 1 z 2 - 26 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.