Ajurvédske byliny na pečeň

Ajurvédska medicína ponúka silné bylinky s ochranným účinkom na pečeň. Takéto bylinky v našej oblasti nenachádzame, preto sú kapsule z ajurvédskych bylín veľmi obľúbené pre ich účinnosť. Ajurvédske byliny na pečeň môžete užívať preventívne, aby ste predišli prípadným zdravotným problémom alebo aj vtedy, keď sa u vás už problémy s pečeňou vyskytli.

Pečeň je veľmi dôležitý orgán, ktorý zodpovedá za rôzne metabolické procesy v tele a zabezpečuje očistu tela od toxických látok. Nezdravý životný štýl, ktorému sa dnes len veľmi ťažko vyhneme, má na zdravie pečene negatívny dopad. Preto je správnou voľbou podporiť pečeň aj pomocou prírodnej medicíny.

Najpredávanejšie

13 položiek celkom

Cena

519
1519

Značky

Zobrazených položiek: 13
ren plan 3
€18,29

Odporúčajú sa pri chorobe obličiek, na podporu funkcie obličiek, pri ochoreniach močového traktu, pri močových a obličkových kameňoch.

Kód: PA67
Turmeric Formula kapsuly Organic India
€18,49

Turmeric Formula podporuje krvný obeh, správnu funkciu pečene a pankreasu, zdravé kĺby a vhodná je najmä proti zápalom.

Kód: ORI981
Kalmegh kapsuly Organic India
€13,99

Bylina Kalmegh podporuje imunitný systém, normálnu funkciu dýchacieho systému, trávenie, činnosť pečene a obehovú sústavu. Je silným antioxidantom.

Kód: ORI984
Gauri sypany caj Everest Ayurveda
€5,69

Antifungálny ajurvédsky čaj pôsobí proti tvorbe plesní v tele. čistí a detoxikuje prírodným spôsobom bez drastického zásahu.

Kód: EVR031
Vidanga sypany caj Everest Ayurveda
€5,69

Čaj z ajurvédskych bylín na chudnutie. Podporuje optimálny metabolizmus cukrov a tukov.

Kód: EVR010
Tulsi Cleanse Organic India
€5,69

Regeneračná zmes liečivých bylín Tulsi, kurkumy, zázvoru, Bhumyamalaki, Katuki a Kalmegh. Má lahodnú horkú chuť, podporuje zdravý detoxikačný proces tela optimalizáciou funkcií...

Kód: ORI026P
Liver Kidney Care kapsule Organic India
€13,99

Ajurvédske byliny na podpora pečene a obličiek. Pomoc s vylučovaním škodlivých látok.

Kód: ORI012
beautiful skin kapsule organic india
€13,99

Ajurvédske byliny Beautiful Skin sú určené na očistu pečene a krvi, čo podporuje následne aj zdravie pokožky. Pomáha zbaviť sa akné.

Kód: ORI005
organic india kapsule amrita
€13,99

Amrita alebo Guduchi podporuje činnosť pečene, upravuje hladinu krvného cukru a posilňuje imunitu. Silný antioxidant.

Kód: ORI003
liv support pecen kapsule planet ayurveda
€18,29

Regenerácia pečene. Formulácia Liv Support sa odporúča pri všetkých ochoreniach pečene ako aj na samotnú regeneráciu pečene.  

Kód: PA15
indian echinacea planet ayurveda
€18,29

Imunitný systém. Infekcie. Vírusové ochorenia. Pečeň. Obličky. Horúčky.

Kód: PA24
chanca piedra kapsule planet ayurveda
€18,29

Imunita. Antivírúsové pôsobenie, pečeň, obličky. Chanca piedra podporuje činnosti pečene, obličiek a celej vylučovacej sústavy. Používa sa aj na zvýšenie celkovej...

Kód: PA19
giloy kapsule guduchi planet ayurveda
€18,29

Adaptogén. Antioxidant. Imunita. Giloy pôsobí ako antioxidant, používa sa na podporu imunity a má priaznivý vplyv na pečeň, dýchací systém, močové cesty.

Kód: PA20

Overené receptúry ajurvédskej medicíny, čínskej medicíny aj rôzne bylinné kúry dokážu popdporiť regeneráciu pečene a obnoviť jej funkcie. Dôležité samozrejme je aj dodržiavať životosprávu a hlavne vyhýbať sa alkoholu, ktorý je pre pečeň najväčšou záťažou vôbec.

Symptómy, ktoré naznačujú možný problém s pečeňou sú:

 • dlhotrvajúca únava
 • problémy s pokožkou, žltnutie pokožky
 • problémy s vylučovaním
 • bolesti brucha
 • časté nevoľnosti
 • zvracanie
 • afty….

Výrazné symptómy sa môžu prejaviť až keď je poškodenie pečene v pokročilom štádiu, pretože pečeň je schopná fungovať aj pri viac ako 60% poškodení. Ak ste si teda vedomí, že vás životný štýl pečeň oslabuje, podporte pečeň vhodnými výživovými doplnkami.

Ktoré ajurvédske bylinky sú vhodné na pečeň?

V tradičných ajurvédskych kapsuliach sa využívajú hlavne tieto bylinky a to buď samostatne alebo v kombinácii.

 • Guduči (Tinospora cordifolia)
 • Punarnava (Boerhaavia diffusa)
 • Katuki (Picrorrhiza kurroa)
 • Kalmegh
 • Bhringraj
 • Saral
 • Kasani
 • Chanca Piedra
 • Indická echinacea

Overená trojkombinácia bylín Guduči, Purnava, Katuki sa nachádza v zmesi Liver & Kidney Care od Organic India. Táto zmes býva prvou voľbou pokiaľ máte zlé výsledky pečeňových testov alebo pociťujete, že s vašou pečeňou nie je niečo v poriadku. Táto zmes úspešne pôsobí proti žlčníkovým a obličkovým kameňom, čo dokazujú aj štúdie.

Ďalšou veľmi dobrou zmesou 4 bylín na pečeň je Liv Support od Planet Ayurveda. Táto zmes výrazne podporuje pečeň pri rôznych ochoreniach ako zlyhanie pečene, hepatitíde, žlčníkových kameňoch, pri stukovatenej pečeni.

Skúsený ajurvédsky lekári z Planet Ayurveda odporúčajú vhodné kombinácie aj bylinou Chanca Piedra a to hlavne pri hepatitíde aj žlčníkových kameňoch. Pri závažnom stave zlyhania pečene je vhodné užívať okrem Liv Support aj Chanca Piedra, Indickú echinaceu, Giloy a Tribulus Power.

Ajuvédsky čaj Tulsi

Čaje sú obľúbeným prostriedkom na detoxikáciu organizmu. Bylinky majú schopnosť vyplavovať z organizmu škodlivé látky a tak podporiť detoxikačné procesy a očistu pečene. Ajurvédsky čaj Tulsi Cleanse s kurkumou, zázvorom a bylinkami Bhumyamalaki, Katuki a Kalmegh má veľmi príjemnú chuť a podporuje celkovú detoxikáciu. Ideálne je, ak si dáte takúto kúra aspoň 2x do roka a to aj vtedy ak sa stravujete zdravo, športujete a vyhýbate sa chemikáliám. Vaša pečeň sa tak bude tešiť dobrému stavu až do vysokého veku.

ajurvedske bylinky na pecen