Bylinné zmesi WAN

Sme špecializovaný eshop na TCM Tradičnú čínsku medicínu

V našej ponuke nájdete širokú ponuky tradičných čínskych receptúr vo forme guličiek, tabliet a tinktúr. Ponúkame čínske wany, ktoré sa úspešne používajú už tisícročia na rôzne zdravotné problémy.

Pre jednoduchý výber sa zamerajte na kategórie podľa chorôb. Používame terminológiu našeho západného chápania chorôb, tak aby si vedel každý vybrať. Nevynechávame však ani čínsku terminológiu. Ak sa do oblasti TCM diagnostiky postupne zahĺbite, začnete chápať súvislosti a zistíte, čo jednotlivé slovné spojenia znamenajú. Takisto pre zákazníkov, ktorý hľadajú vhodný produkt na základe odporučenia terapeutom čínskej medicíny, môže byť čínska terminológia prínosná.

Najpredávanejšie

238 položiek celkom

Cena

147
1147

Značky

Zobrazených položiek: 238
jia wei wu lin pian odvedenie horkeho pramena
€11,69

Čínska bylinná źmes. Pálenie, bolestivosť či svrbenie pri močení, alebo po močení, zápaly močových ciest, pálenie v podbrušku.

Kód: TCM210P
perla z dracieho jazera JIA WEI DANG GUI SHAO YAO PIAN
€11,69

Čínska bylinná zmes. Mierne svrbivý gynekologický výtok, pálenie pri močení s bolesťami v podbrušku.

Kód: TCM211P
odolnost kamenneho stlporadia LU SHI YAO
€11,69

Čínska bylinná zmes. Bolesti bedier a dolnej časti chrbta, bedrových kĺbov alebo kolien.

Kód: TCM213P
li dan pian balvan pri dracej brane
€11,69

Žlčové kamene, žltačka, zápaly žlčovodov alebo žlčníka.

Kód: TCM224P
stuzkovcovy elixir pian
€11,69

Čínska bylinná zmes. Problémy s močením. Svrbenie a pálenie pri močení. Bolestivé močenie. Močové kamene.

Kód: TCM226P
pivonkova zahrada tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Tehotenstvo, bolesti v podbrušku, opuchy dolných končatín, problémy s močením, chudokrvnosť, únava.

Kód: YM116
rozhybanie stredu tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Pečeň, žlčník, hepatitída, zápcha hnačka, krv v stolici, endometrióza.

Kód: YM114
BU ZHONG YI QI WAN - TYGRÍ PRAMEŇ (Objem 200 guľôčok/ 33g)
€9,99

Čínska bylinná zmes: Únavu, malátnosť, pocit ťažkého tela a nôh, závrate po vstaní.

Kód: TCM152P
HUO XIANG ZHENG QI WAN - SÚBOJ VETERNÝCH DRAKOV (Objem 200 guľôčok/ 33g)
€8

Bolesti hlavy, bolesti svalov, triaška, hnačka, zvracanie. Cestovateľská hnačka.

Kód: TCM101P
prerusenie toku tinktura z cinskych bylin
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Silné menštruačné krvácanie. Krvácanie mimo periódy.

Kód: YM112
uvolnenie toku tinktura z cinskych bylin yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Menštruácia. Nepravidelnosť. Krvné zrazeniny.

Kód: YM109
Stúpajúce kalné - Ban Xia Xie Xin Tang tinktúry z čínskych bylín YaoMedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Grganie, pálenie žáhy, grganie, zápach z úst, nechutenstvo.

Kód: YM108
rozkvitnuta zahrada tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Menopauza, návaly tepla, hormonálna nerovnováha, bolesti hlavy, suchosť slzníc.

Kód: YM107
more klasov tinktura yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Zhoršené trávenie. Chronická hnačka. Opuchy nôh a celého tela.

Kód: YM106
slivkovy napoj yaomedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Trávenie, akútne napadnutie, skrytý patogén, detox, systém pečene, systém sleziny, tíšenie bolesti 

Kód: YM105
slzovka muka
€5,49

Múka zo slzovky je prirodzene bezlepková. Vhodná na pečenie a varenie.

Kód: TCMS02
slzovka
€8,59

Slzovka je bezlepková obilnina. Má silné čistiace účinky, používa sa k detoxikácii organizmu, podporuje funkciu sleziny, pomáha tráveniu mäsa a tukov.

Kód: TCMS01
maitake vysoka koncentracia mycomedica
Novinka
€38,87

Čínska huba Maitake s vysokou koncentráciou polysacharidov až 50%.

Kód: MYC062
Hore
Ďalšie produkty

Diagnostika podľa TCM

Ak ste sa rozhodli riešiť zdravotný problém pomocou čínskej medicíny, máte dve možnosti.

Môžete si vybrať voľno predajné čínske bylinné wany, upraviť stravovanie podľa čínskej dietiky a postupne harmonizovať organizmus, tak, aby ste sa cítli lepšie.

Niekedy môže byť zdravotný problém komplikovanejší a vtedy je vhodné obrátiť sa na terapeuta čínskej medicíny. Dnes je terapia TCM už celkom dostupná v rôznych mestách na Slovensku a určite nájdete terapeuta TCM aj Bratislave či v Košiciach. Správna diagnostika sa robí z pulzu, z jazyka a následného pozorovania a kladenia presne cielených otázok. Na základe spracovania výsledkov vám terapeut prezradí, ktorým smerom sa v liečbe uberať . Okrem toho vám môže navrhnúť aj čínske byliny presne na mieru – prípravu odvarov.

Meridiány – TCM lieči organizmus ako celok

Terapeut vám odporučí aj liečbu akupunktúrou na harmonizáciu jednotlivých dráh v organizme – meridiánov. Ide laicky napísané o prepojenie orgánov dráhami, čo znamená ich vzájomné ovplyvňovanie. Tým sa dostávame aj k základnej filozofi Tradičnej čínskej medicíny, a to je prepojenie celého organizmu, ktorý musíme liečiť ako celok, nie oddelene. V tom spočíva rozdiel prístupu TCM k liečbe oproti západnej medicíne.

Skúsenosti s tradičnou čínskou medicínou

sú veľmi pozitívne práve vďaka celostnému prístupu. Pochopenie súvislostí umožňuje iný pohľad na chorobu a dáva nám priestor na zmenu v stravovaní a životnom štýle. Tým, že uvedomíme, ako choroba súvisí s tým ako žijeme, dokážeme zmenu aj lepšie pretaviť v dobrý výsledok. Pochopíme ako čínske byliny v organizme pracujú, aby znovu obnovili harmóniu a vrátili nám zdravie.

TCM sa v poslednom období významne udomácnila aj v západných krajinách. Mnoho západných klasických lekárov ju využíva ako jednu z možností ako pomôcť pacientovi. Dokonca sa môžete stretnúť s lekármi, ktorých tento spôsob liečby oslovil natoľko, že sa ho rozhodli vyštudovať a nasmerovať svoju kariéru práve ako terapeut čínskej medicíny.

Štúdium Tradičnej čínskej medicíny je celkom náročné a trvá niekoľko rokov. Ak chcete nájsť skúseného a vzdelaného terapeuta, presvedčte sa, či má zvládnuté potrebné štúdium a následné skúsenosti v jednotlivých oblastiach TCM. Prístup TCM je odlišný od našej medicíny, no iný pohľad na fungovanie organizmu je veľmi prínosný.