JEMNOSŤ NEBESKEJ VÍLY - TAO HONG SI WU WAN - TCM Herbs

Kód: TCH052
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

JEMNOSŤ NEBESKEJ VÍLY - TAO HONG SI WU WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vyživuje krv XUE a upravuje jej obeh
Upravuje cyklus, rozprúďuje blokádu krvi

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Nedostatočná, či slabá menštruácia
Vynechávanie menštruácie
Špinenie po menštruácii, opakovaná menštruácia

tmavá menštruačná krv so zrazeninami

bolestivá menštruácia

gynekologické výtoky

cysty na vaječníkoch, endometrióza, neplodnosť

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes sa používa pri nedostatočnosti krvi spolu sa stagnáciou krvi. Obzvlášť badateľné je to u žien, ktorých menštruácia je sprevádzaná bolestivými kŕčmi pred menštruáciou či v prvých dňoch menštruácie. Niekedy sa objavujú aj tmavé krvné zrazeniny. Rovnako sa niekedy po menštruácii objaví slabé krvácanie, tzv. špinenie. Tieto príznaky sú úplne typické pre nedostatočnosť krvi s jej stagnáciou, podobne ako keď je v riečisku málo vody až sa napokon tok zastaví. Bylinky v zmesi nie len že vyživujú krv, ale zároveň aj rozprúdia krv a tým upravujú a harmonizujú nie len menštruáciu, ale aj celý organizmus. Nesmie sa používať v prípade nadbytku, tj. u žien, ktorých menštruácia je silná a s nadmerným krvácaním.

Rozbor bylín v zmesi: Zmes je zložená z dvoch skupín bylín. Prvá skupina predovšetkým doplňuje krv a patrí sem Shu di huang a Bai shao. Shu di huang veľmi silno doplňuje pečen a ľadviny tým, že vyživuje krv a rozhojňuje YIN. Je tiež čiastočne účinná v liečbe menštruačných problémov. Bai shao doplňuje krv a ochraňuje YIN. Spoločne s Shu di huang predstavujú veľmi silnú kombináciu, ktorá doplňuje krv pečene. Pretože sú tieto byliny mastné a sladké, majú tendenciu vyvolať stagnáciu krvi. Preto je součásťou zmesi aj druhá skupina bylín, ktoré majú nie len preventívny účinok, ale súčasne už odstraňujú prítomnú stagnáciu. Dang gui doplňuje a oživuje krv, niekedy sa hovorí o tom, že vyživuje YANG krvi. Tiež zvlhčuje črevá a upravuje vzájomný vzťah medzi pečeňou a ľadvinami. Chuan xiong oživuje krv a rozhýbava Qi, uvoľňuje stiesnenosť (predovšetkým pečennú Qi) a zastavuje bolesť. Kombinácia týchto bylín spoločne s prvou skupinou vedie k posíleniu tvorby krvi. Súčasne Bai shao ochraňuje YIN pred poškodením aromatickou povahou posledních dvoch bylín. V tomto variante sú pridané ďalšie dve byliny, ktoré silno pôsobia na stagnáciu krvi. Tao ren oživuje krv a odstraňuje stagnáciu a Hong hua, ktorá oživuje krv, spriechodňuje menštruáciu, odstraňuje zrazeniny a zastavuje bolesť.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Neužívať počas menštruácie. Môže zvýrazniť alebo predĺžiť menštruačné krvácanie.

Neužívať pri nedostatočnosti krvi XUE XU bez blokády.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: