UVOĽNENIE KARMÍNOVEJ RIEKY-TONG JIN WAN TCM Herbs

Kód: TCH051
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

UVOĽNENIE KARMÍNOVEJ RIEKY-TONG JIN WAN TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Upravuje obeh krvi XUE
Rozptyľuje blokádu krvi XUE YU
Utišuje bolesť, spriechodňuje dráhy, upravuje menštruáciu

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Bolesti na začiatku menštruácie či pred menštruáciou

Oneskorený nástup menštruácie

Vynechanie menštruácie

Odborná literatúra o TCM uvádza: Bolestivá menštruácia je jednou z najčastejších porúch rovnováhy ženského organizmu. Táto zmes je určená na bolesti pred alebo na začiatku menštruácie, a to predovšetkým u žien, ktorým sa menštruácia oneskoruje a je sprevádzaná kŕčovými bolesťami a krvnými zrazeninami alebo bolesťami pri nepravidelnej menštruácii s tmavou krvou.

Rozbor bylín v zmesi: Jedná sa o novo zostavenú zmes, hierarchia bylín nebola určená. Tao ren a Hong hua tvorí veľmi často používanú dvojicu bylín, ktorá oživuje krv a odstraňuje stagnáciu krvi. Bai shao vyživuje krv, harmonizuje menštruáciu, zmäkčuje pečen a odstraňuje bolesti. Dan shen ochladzuje a vyživuje krv, odstraňuje stagnáciu krvi. Pu huang oživuje krv, odstraňuje stagnácie a zastavuje bolesti. Wu yao odstraňuje bolesti, zahrieva maternicu a ľadviny, rozptyľuje chlad. Yan hu suo je účinná bylina zastavujúca bolesti tým, že odstraňuje stagnáciu Qí a blokádu krvi. Dang gui doplňuje a oživuje krv, harmonizuje menštruáciu a zastavuje bolesť. Chuan xiong oživuje krv a rozhýbava Qi, normalizuje menštruáciu a odstraňuje bolesť. Xiang fu spriechodňuje pečen, reguluje Qi, odstraňuje bolesť a harmonizuje menštruáciu. San qi oživuje krv a zastavuje abnormálne menstruačné krvácanie.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v priebehu menštruácie. Môže zvýrazniť alebo predĺžiť menštruačné krvácanie. (rozprúďuje stagnáciu)

Neužívať pri nedostatočnosti krvi XUE XU (pri anémii, u bledých žien, u žien, ktoré majú dlhšiu menštruáciu s obtiažnym nástupom)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: