POHLADENIE MEDVEDÍKA PANDY - XIN/XUE RE FENG WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH115
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

POHLADENIE MEDVEDÍKA PANDY - XIN/XUE RE FENG WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje vonkajší vietor FENG XIE a utišuje svrbenie
Ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a vyživuje YIN
Ochladzuje horúčosť v srdci XIN RE a skludňuje ducha SHEN
Odstraňuje škodlivé horúčosť RE a vietor FENG RE z vrstvy WEI, QI a XUE

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Chronické suché a svrbivé ekzémy
Psoriáza
Atopické detské svrbivé ekzémy

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o celkom novú, ale veľmi osvedčenú bylinnú zmes, ktorá bola zostavená na základe skúseností posledných 30 rokov liečenia súčasných ekzémov pomocou TCM. Je to ta najzákladnejšia a dá sa povedať aj najuniverzálnejšia bylínná zmes pre suché chronické ekzémy, väčšinou svrbivé, ktorých je v našej dobe neúrekom . Príčinou týchto kožných potiaží je spravidla niekoľko súčasne - vrodená nedostatočnosť či dispozícia + strava + emócie + napr. ranné či nadmerné očkovanie, elektrosmog, apod.

Túto zmes je možné vhodne kombinovať a doplňovať s ostatnými bylinnými zmesami ako napr. pri nadmernom svrbení je možné pridať bylinnú zmes Zátišie pustovníka Changa (kód TCH114), pri nadmernej horúčnosti a neklude zase Skrotenie teplokrvníka (kód TCH018), pri vlhkých mokvavých ekzémoch Vánok hodvábneho vejára (kód TCH113), pri ekzémoch s lepkavým žltým výtokom Zvlieknutie hadej kože (kód TCH019) či Pätoro uhasení sopky (kód TCH011) apod. Tu záleží už len na vašom rozume a kreativite.
Nech vás teda Pohladenie medvedíka pandy skutočne pohladí a všetko vyladí tak, aby ekzém odišiel do večných lovíšť!

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny - Byliny v zmesi sú rozdelené do 3 skupín:

Prvú skupinu bylín, ktorá je najdôležitejšia pretože zasahuje do najhlbšej 4. vrstvy horúčosti v našom organizme, teda do vrstvy krvi RE XUE, tvoria byliny ako je Chi shao yao. Tato bylina ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a tzv. prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok, ako aj Mu dan pi, ktorá naviac ešte rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti. Ban xian pi tiež ochladzuje horúčosť RE XUE, vylučuje horúci toxín RE DU, vysušuje vlhko SHI a zastavuje svrbenie, takže je vhodná i u horúcich a vlhkých svrbivých ekzémoch. Podobne i Deng xin cao, ktorá odvádza vlhko SHI močením a to z tenkého čreva a srdca. Súčasne i ochladzuje horúčosť v srdci XIN RE, čím skludňuje ducha. Jin yin hua ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horúci toxín RE DU a odstraňuje horúci vietor FENG RE.
Druhá skupina bylín ochladzuje horúčosť vo vrstve čchi, teda v 2. vrstve horúčosti RE QI, obzvlášť horúčosť a emočný oheň v dráhe srdca RE/HUO XIN, čím súčasne aj tieto byliny ukludňujú ducha a utišujú emócie.

Patrí k nim Sheng di huang, ktorý ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď túto bylinnú zmes v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a doplníme do neho adekvátny olej, teda YIN. Taktiež odstraňuje horúci toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, čiže tzv. čistí krv. Dan zhu ye ochladzuje horúčosť, hlavne v srdci RE XIN, čím zbavuje podráždenosti, Ma chi xian ochladzuje krv, odstraňuje horúčosť a horúce toxíny RE DU pri kožných vyrážkach a vredoch. Gan cao ochladzuje horúčosť a odstraňuje horúce toxíny RE DU u kožných potiažach a celkove harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi.

Tretiu skupinu tvorí byliny, ktoré ochladzujú horúčosť RE v povrchové 1. obranné vrstve WEI a vylučujú z nej škodlivý vietor FENG, ktorý je podľa čínskej medicíny tiež jednou z hlavných príčin svrbenia. Medzi tieto byliny patrí Fang feng, ktorý je považovaný za hlavnú bylinu na vylúčenie škodlivého povrchového vetru FENG z organizmu. Jeho schopnosť zmierňovať svrbenie pri ekzémoch a zapálených vyrážkach sa ešte umocňuje v kombinácii s ďalšou bylinou Jing jie, ktorý okrem vylučovania vetru FENG hojí i rôzne kožné vredy . Poslednou bylinou je Ci ji li, ktorý má štipľavú a horúcu chuť a vyrovnanú povahu, teda vypúšťa škodlivý povrchový vietor FENG BIAO a zároveň utišuje vnútorný vietor pečene FENG NEI, pretože harmonizuje pečeň, znižuje pečeňový YANG, ochladzuje horúčosť pečene GAN RE a odstraňuje stagnáciu čchi v pečeni GAN QI ZHI.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatku horka.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: