Nápoj čínskych MUDRcov - TCM Herbs

Kód: TCH900
Tip
225 hodnotení
Značka: TCM Herbs
€24,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čínsky bylinný nápoj s priaznivým účinkom na celý organizmus.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Posilňuje slezinu PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI,
Vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády YU
Ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horké toxíny RE DU
Posilňuje energiu Qi ľadvín a pľúc.
Reguluje energiu QI a harmonizuje stredné ohnisko

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Obezita, metabolický syndróm (tj. nadváha + vysoký krvní tlak + zvýšený cholesterol a krvné tuky + srdečné choroby + ateroskleróza), žlčníkové a ľadvinové kamene a piesok, angína pectoris, reumatické ochorenia kĺbov a svalov, artróza, celiakie, Crohnova choroba, ulcerózna colitída…
Cysty, myomy, fibrómy, strumy, lipomy, rôzne druhy nádorov, hrčky v prsníkoch, zväčšená prostata, zväčšené nosné mandle, zväčšené krčné uzliny, zväčšená štítnica, opuchy končatín, uvoľňuje napätie šliach a kŕče v končatinách.
Celulitída, bradavice, kožné výrastky, materské znamienka, ekzémy, zápaly kože (lupienka, akné, rúžovka, bércové vredy apod.) a spomaľuje šediveniu vlasov.
Kašeľ (akútny aj chronický), chronická nádcha, zápaly nosných dutín, po respiračných chorobách (po virózach, chrípkach, zápaloch priedušiek a pľúc), po antibiotikách, kortikoidoch a cytostatikách…
Kancerostatické účinky tzn., že spomaľuje a zastavuje rast rakovinových buniek.

Odborná literatúra o TCM uvádza: Hlavnou bylinou v čaji je slzovka. Ako vidno z predošlého, jej výnimočnosť spočíva v tom, že na jednej strane posilňuje organizmus (ľadviny, slezinu, pľúca), bez toho že by pritom „spaľovala vlastné rezervy uložené v ľadvinách“, na strane druhej vylučuje škodliviny z organismu (horúce toxíny, vlhkosť, hlien), čím táto slzovka - jobovka nieje verná svojmu menu a naopak snaží sa všetko na dobré obrátiť. V podstate je to ideálna potravina pre dnešného človeka, ktorý potrebuje posilňovať svoj organizmus (bez vedľajších účinkov) a súčasne aj drenážovať telo od nežiadúcich usadenín (z údenín apod.), dnešným moderným žargónom tzv. detoxikovať. Ako hovoria starí čínski majstri: Slzovke sa dostalo suchej Qi (čchi) zeme a súčasne sa rodí obdarená jesennou Qi (čchi) neba.

I povedal čínsky klasik Bencaojing jedného dňa v roku 1625: Dlhodobo používaná nadľahčuje telo. Jednoducho, ak sa odstráni vlhká škodlivosť, slezina a žalúdok sú v kľude a tým s napráva stredný žiarič. Keď je stredný žiarič v poriadku, potom dokáže vyživovať štyri končatiny a spriechodňovať krvné cievy. 

Všetci poznáme ten pocit, keď sa cítime akoby nasiaknutí a s pocitom tiaže či únavy, ktoré sa nedajú len tak striasť. Slzovka toto tzv. odvodnenie (či vyžmýkanie nasiaknutej huby na umývanie tabule) za nás urobí!

Z hľadiska západnej medicíny má vysoký obsah najmä betakaroténu, vitamínov skupiny B, vitamínu C, draslíku, kalcia, horčíku, železa, medi, mangánu, fosfóru a zinku, a to v tej najlepšie vstrebateľnej a spracovateľnej podobe. Semená obsahujú cez 10 % vody, 52 % škrobu, približne 18 % bielkovín a 7 % tuku. Obsahujú tiež menší množstvo vitamínov skupiny B. NEOBSAHUJE LEPOK!

Rozbor bylín v zmesi: Nápoj vyrobený (z 90%) zo sušenej BioSlzovky obecnej, čo sú semená divokej trávy, podobné jačmeňa (avšak jedná sa o krmovinu, nie obilninu!), ktorá je známa aj pod názvom Jóbove slzy alebo perlivý jačmeň - čínsky Yi yi ren (Legendy písané bylinami) - posilňuje dráhu sleziny a jej čchi PI QI XU a vylučuje vlhkosť SHI, ktorá je na túto škodlivinu veľmi citlivá. Napriek chladnej povahe neoslabuje žalúdok a odvádzaním vlhkosti nepoškodzuje riadnu energiu čchi Qi, čo v praxi málo takýchto bylín vie! Lieči teda tak podstatu choroby, tak aj jej vrchol! Ďalej vylučuje hlien TAN a odstraňuje blokády, ktoré vznikajú v dôsledku kumulácie vlhkosti v svaloch, kĺboch a koži a prejavujú sa predovšetkým bolesťami. Tiež ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horké toxíny RE DU, vzniknuté ako odpadové produkty látkové premeny, ktoré sa postupne usadzujú v organizme. Zostávajúcich 10% v zmesi potom tvorí kôra mandarínky Chen pi - je horká a dokáže vypúšťať, je štipľavá a dokáže rozptyľovať, je teplá a dokáže harmonizovať, je aromatická a dokáže vysúšať, vďaka čomu slezina „precitne“. Jej schopnosť liečiť stovky chorôb spočíva jednoducho v využití účinku regulovať energiu čchi Qi a vysušovať vlhkosť a rozpúšťať hlien TAN.

Všetky vyššie popísané účinky sa vzťahujú len k Nápoju čínskych MUDRcov, ktorý je vyrobený z prevarenej slzovky a nie z praženej! Čaj z praženej slzovky (u nás napr.. známy pod názvom Hatomugi čaj – sáčkový čaj z Japonska) má ceľkom opačné účinky na organizmus, pretože z hľadiska TCM posilňuje a zahrieva, bez toho že by vylučoval odpadnové látky, čiže je vhodný pre cca 5% našej západnej populácie (vegetariáni, makrobiotici apod.). Oproti tomu Nápoj čínskych MUDRcov je vyrobený len povarením slzovky a následným sušením do koncentrovaného prášku v pomere 1 : 5 (tzn. 1 gram instantného prášku odpovedá 5 gramom surovej suroviny).

Dávkovanie: Doporučená denná dávka je 4 gramy tj. 4 odmerky 1 x denne, najlepšie ráno (miesto čaju či kávy k raňajkám). Deti do 12 rokov užívajú polovičnú dávku. Pripravuje sa ľahko a to zaliatím instantného prášku horúcou vodou (cca 2 dcl) a po poriadnom rozmiešaní sa pije teplý (aj k jedlu). Prípadné častejšie močenie nie je na škodu. 

V prípade urýchlenia účinku slzovky (napr. u obezity či u závažnejších problémov) je možné zvýšiť dávkovanie a tento nápoj piť častejšie a to 2 – 3x denne.

Obsah: 100g (obsah bylín v max. možnej koncentrácii 1:5, čo v našom prípade zodpovedá 500 g instantného prášku, z ktorých je možné pripraviť 25 čajov).

Naša Bioslzovka je pestovaná na ekologických poliach na Taiwane a každá šarža je testovaná v akreditovanom laboratóriu vo Švajčiarsku a to na ťažké kovy, plesne, mikróby, aflatoxíny a hlavne ako jediná v ČR i na 4 skupiny pesticídov (106 druhov), lebo tie sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť u produktov z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci v domnienke, že užívajú bylinné preparáty, sú naopak „zanesení“ ďalšími nežiadúcimi „chemikáliami“.

Upozornenie: Nápoj strieborného vetra je 100% prírodný produkt z prírodného zberu, preto je nutné počítať s tým, že každá šarža môže mať trochu inú chuť a farbu, čo ale nie je na závadu a nič to nemení na deklarovanom účinku. (nie je vyrobený zo žiadnych geneticky klonovaných ani modifikovaných obilnín, chemicky ošetrených, ktoré sú chuťovo a farebne úplne rovnaké!)

 

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
J Avatar autora Jana 3.1.2021 08:22
Prečo sa nemá podávať pri akútnych infekčných ochoreniach s teplotou?
Odpovedať

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie