EBENOVÝ VETROLAM - SHEN QI WAN - TCM Herbs

16 hodnotení
 
 
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.
€14,39
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH153 Objem: 100 tabliet / 30 g 1 - 3 dní €14,39
   
 

EBENOVÝ VETROLAM - SHEN QI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Doplňuje čchi Qi
Spevňuje povrchovú vrstvu
Vylučuje vonkajší škodlivý vietor FENG XIE QI
Posilňuje pľúca, slezinu a ľadviny

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Alergická a peľová nádcha
Akútna a chronická nádcha
Chrípka a virózy z nachladnutia
Akútne a alergické zápaly spojiviek
Zápaly nosohltanu a hrtanu
Prevencia a liečba častých infekčných a alergických ochorení

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes je vytvorená pre alergické a infekčné ochorenia respiračného ústrojenstva ako sú akútne a chronické zápaly nosohltanu, hrtanu, časté nádchy, kašle a nachladnutie vrátane rôznych opakovaných viróz a zápalov dutín ucha. Byliny v zmesi posilňujú a spevňujú obrannú vrstvu WEI QI a vylučujú škodlivý vietor FENG z povrchu tela, a tiež posilňujú a vyživujú slezinu a ľadviny, čiže z pohľadu západnej medicíny sa jedná o akýsi imunostimulant, teda bylinnú zmes, vhodnú pre posilnenie celkovej obranyschopnosti a imunity organizmu. Preto sa užíva nie len u infekčných chorôb, ale aj u alergických chorobách ako sú rôzne peľové nádchy, alergické nádchy, alergické kašle, alergické zápaly spojiviek apod.

Vzhľadom k vyváženému zloženiu ju je možné používať ako 3 mesiace pred očakávaným sezónnym ochorením (napr. po Novom roku až do jari pri alergiách alebo od konca leta pred nástupom častých jesenných viróz ), ale aj pri akútnom výskyte alergických či infekčných prejavov, keď je vhodné zvýšiť dávku na dvojnásobok pre urýchlenie účinku. V akútnom štádiu choroby ju je možné kombinovať pre lepší efekt s inou bylinnou zmesou na nachladnutie a alergiu a to s Vyvanutie dračej jaskyne (kód 007).

Rozbor bylín v zmesi: Dang shen posilňuje Qi pľúc a sleziny, uvoľňuje povrch a harmonizuje vnútro, Huang qi posilňuje Qi sleziny a YANG sleziny a žalúdku, posilňuje obrannú povrchovú energii WEI QI a zabraňuje poteniu (viz Legendy písané bylinami), Fang feng a Jing jie uvoľňuje povrch a vylučuje vietor, tlmí bolesť, Bai zhu posilňuje Qi sleziny, vysušuje vlhko, zastavuje potenie a stabilizuje povrchovú vrstvu, Fu ling posilňuje slezinu, harmonizuje stredné ohniská a premieňa hlien, Gui zhi pomáha vyživovať obrannú energiu WEI QI, zahrieva dráhy a vylučuje chladný vietor a posilňuje YANG ľadvín, Xin yi hua vylučuje chladný vietor a uvoľňuje nosné cesty, Wu mei a Wu wei zi posilňuje pľúca a tlmí kašeľ, Jie geng posilňuje pľúca, uvoľňuje hlien, pomáha smerovat účinok bylín do horného ohniska, najmä potom do krku, Bai qian znižuje Qi dole, usmerňuje obeh Qi a tlmí kašeľ.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade horka z nedostatočnosti jin JIN XU RE. neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. (Warfarin, Anopirin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Podobný produkt

 • Kúra K34 Srdce - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD168
  Kúra K34 Pri prevencii infarktu srdca - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra pri starosti o srdce, cievy a normálnu srdcovú činnosť. Vybrané byliny v kúre sa odporúčajú pri očiste ciev, upokojení vegetatívnych nervov a zlepšení prekrvenia. 

  €19,25
 • Kúra K04 Gynekologické zápaly - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD143
  Kúra K04 Gynekologické zápaly - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Vybrané byliny v kúre z tinktúr pre podporu zdravej funkcie ženského ústrojenstva, posilnenie obrany organizmu pri výskyte nežiaducich mikróbov.

  €19,25
 • Ľan - tinktúra z púčikov P62 (Objem 50 ml) Kód: NAD062
  Ľan - tinktúra z púčikov P62
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z Ľanu siateho je optimálny prostriedok pri regenerácii narušených slizníc tráviaceho ústrojenstva, hlavne žalúdka a čriev.

  €6,30
 • Kúra K45A Športová, pre výkonnosť a zdatnosť u žien - Naděje (Objem 250 ml) Kód: NADK45A
  Kúra K45A Športová, pre výkonnosť a zdatnosť u žien - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra obsahuje rastlinné harmonizátory pre ženy, ktoré sa odporúčajú pri odolnosti organizmu k rozličným záťažiam, ako sú stres a únava.

  €30,39
 • Leukostop - tinktúra z bylín T50 (Objem 50 ml) Kód: NAD120
  Leukostop - tinktúra z bylín T50
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z bylín pri detoxikácii a čistení krvi, zlej imunite. Odporúča sa ak potrebujete komplexnú aktiváciu obranných mechanizmov nášho tela. Odporúča sa aj pri prevencia

  €4,90
 • Divozel - tinktúra z púčikov P54 (Objem 50 ml) Kód: NAD054
  Divozel - tinktúra z púčikov P54
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Divozel veľkokvetý sa odporúča pri astme a zápaloch dýchacích ciest. Výborný je pri vykašliavaní.

  €6,30
 • Kúra K11A Podpora cievneho systému, kŕčové žily a hemoroidy - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD153
  Kúra K11A Kŕčové žily a hemoroidy - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Vybrané byliny v tinktúrach z bylín a púčikov rastlín sa odporúčajú pri krčových žilách a hemoroidoch. Pokračovacia kúra po kúre K11.

  €19,25
 • Levanduľa tinktúra P71 - Naděje (Objem 50 ml) Kód: NAD271
  Levanduľa tinktúra P71 - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Levanduľa sa odporúča pri nespavosti, strese, napätí, mentálnej nepohode a tiež na trávenie.

  €6,30
 • Masť z kiwi - Naděje (Objem 30 ml) Kód: NADMK
  Masť z kiwi - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Masť z Kiwi sa odporúča pri plesniach v tele, je vhodná aj pri nádorovom ochorení. Môžete ju použiť pri rôznych zápalových stavoch, zápaloch tkanív a nervov. Preto sa využiva aj pri roztrúsenej skleróze. 

  €2,99

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.