NÁPOJ PIATICH HVIEZD - JIAO GU LAN CHA - TCM Herbs

Kód: TCH850
Značka: TCM Herbs
€26,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Chudnutie, vysoký tlak, cholesterol....Nápoj z čínskych bylín na chudnutie.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

NÁPOJ PIATICH HVIEZD - JIAO GU LAN CHA - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje horko RE zo žalúdka a čriev
Vylučuje horké toxíny RE DU
Rozpúšťa vlhký hlien TAN SHI
Zvlhčuje pľúca FEI a podporuje produkciu telesných tekutín JIN YE
Ukľudňuje a súčasne aj posilňuje ducha SHEN

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Obezita
Vysoký krvný tlak
Zvýšený cholesterol, krvné tuky a krvný cukor
Trombózy, embólie, angína pektoris, leideňská mutácia
(antikoagulačný efekt u ochorení s vyššou zrážanlivosťou krvi)
Ľahké depresie alebo podráždeňosť a agitovanosť

Odborná literatúra o TCM uvádza: Listy Gynostemmy päťlistej (Jiao gu lan), ktorá vyzerá ako popínavá vínna réva, sú v Číne nazývané "Bylinou nesmrteľnosti". V jednej čínskej provincii si lekári všimli, že sa tu miestni ľudia dožívajú bežne 100 a viac rokov a majú aj nadpriemerné zdravie. Jedným z hlavných dôvodov bolo pravidelné popíjanie čaju z Gynostemmy päťlistej. K jej objavu došlo celkom nedávno, a ako to už býva, celkom náhodou. Japonská vláda v 70. rokoch minulého storočia zakázala používanie umelého sladidla sacharín, ktoré obsahuje pre organizmus nie práve priaznivé chemické látky a začala skúmať prírodné zdroje cukru ako sú Stévia a Gynostemma. Pri tejto príležitosti japonskí vedci náhodne zistili, že Gynostemma obsahuje veľké množstvo gypenosidov (saponínov), ktoré sú svojim zložením veľmi podobné ginsenosidom, obsiahnutých v klasickom ženšeni. Upustili od skúmania sladidla z Gynostemmy a začali sa venovať výskumu tejto vzácnej a dosiaľ neobjavenej liečivej byliny a užasli, aké liečivé poklady sa skrývajú v tejto nenápadnej rastlinke.


Saponíny sú rastlinné glykozidy podobné silíciam, ktoré majú protizápalové účinky, rozpúšťajú hlieny a posilňujú cievy. Majú horkú či zvieravú chuť a ich efekt sa podobá kortikosteroidom, avšak v prírodnom prevedeňí! Tieto saponíny - ginsenoidy dávajú ženšeňu onú povestnú zdravotnú výnimočnosť. Ten ich však obsahuje len 28, a Gynostemma až 82. Preto aj jej hlavné účinky sa podobajú účinkom ženšeňa, naviac sa pridávajú ďalšie priaznivé pôsobenia Gynostemmy, takže vo finále sa z tejto byliny stáva pozoruhodná liečivka, stojaca rozhodne za pozornosť dnešného človeka, obzvlášť potom s jeho súčasnými "modernými" potiažmi ako sú obezita, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol a krvné tuky, zvýšený krvný cukor, zvýšená krvná zrážanlivosť (trombózy, embólie, angína pektoris, leideňská mutácia), rôzne zápaly, ale i tráviace potiaže (žalúdočné a duodeňálne vredy a zápaly, dna), pľúcne potiaže (astma, chronická bronchitída, kašel s hlienami), roztrúsená skleróza, rovnako aj i psychické stresy, chronický únavový syndróm a depresie. Výhodou tejto byliny je i tzv. double efekt jak u psychických, tak u metabolických potiaží.

U psychických potiaží má totiž účinok ako utišujúci a tlmiaci v stave nadbytku (pri "prepálení" výkonu), tak aj účinok stimulačný a posilňujúci v stavu nedostatku (pri útlme a vyčerpaní). V prípade metabolických potiaží typu nadváhy či naopotom vychudnutosti má táto bylina taktiež harmonizujúci účinok - tzn. že formuje postavu u obéznych a naopak potom zvyšuje svalovou hmotu u vychudnutých. Tohto priaznivého efektu radi využívajú aj športovci na celom svete, lebo Gynostemma zvyšuje fyzickú silu a aktivitu, zlepšuje výdrž a koncentráciu. K objavení tohto "nesmrteľného čaju" sa ako vždy viaže jedna legenda.

Legenda napísaná bylinami: Už od čias dynastie Qin (221 př. Kr.) vysielali čínski cisári do všetkých kútov sveta bádateľov, vedcov aj dobrodruhov, aby objavili odveký sen ľudstva - elixír života. Dynastie, stáročia aj dobyvatelia prichádzali a odchádzali a elixír života stále zostával v tajomstve neznámeho. Až o veľa storočí neskôr, potom, ako Ríša stredu šťastne prestála zámer Džingischánov, aby sa po vyhubení všetkých obyvatel stala gigantickými pastvinami pre mongolské kone, všimol si istý Zhu Xiao pri hľadaní zdrojov, ktoré by zamedzili častým hladomorom, že na juhu Číny rastúca bylina Jiaogulan má najlepšie posilňujúce účinky. Tok času však tiež udivovalo, že v týchto juhočínskych oblastiach sa ľudia tešia dobrému zdraviu a dožívajú sa aj sta a viac rokov. Storočie sa však muselo stretnúť ešte s ďalším, než Li Shi Zhen popísal, že opäť Jiaogulan je toho tou najväčšou príčinou.

Jiaogulan, zvaný tiež Gynostemma päťlistá, svojou žiarou prejasňuje pätoro neblahých stavov - tie, ktoré neznevážia svoju nadváhu, i ty, ktorým krv tepe nadmieru, zrazeniny a tuky sa cez mieru rozmáhajú a podráždeňosť nepozná svoju mieru. Nielen pre nich je Nápoj piatich hvězd ušitý - z nebeských elixírov i pozemských koreňov - na mieru.
Ako by aj tu zaznieval príklad z inej kultúry, že nie je nutné byť obrom, ktorý v pár krokoch prejde celý svet, ale možno sa stačí sám umenšiť a akoby trpaslík vnímať obrovské krásy sveta vo vlastnej záhradke.

Rozbor bylín podľa tradičnej čínskej medicíny: Nápoj obsahuje 90 % byliny Jiao gu lan. Základný účinok tejto byliny je ochladzovanie horúčosti RE zo žalúdka a čriev, vylučovanie horkého toxínu RE DU (čím tlmí zápaly) a rozpúšťanie vlhkého hlienu TAN SHI, ďalej zvlhčuje pľúca FEI a posilňuje produkciu telesných tekutín JIN YE, skľudňuje a posilňuje ducha SHEN. Všetky tieto jej účinky sú unikátne v tom, že na jednej strane vylučuje horko, horké toxíny, rozpúšťa patologické hlieny a tlmí zápaly, na strane druhej potom posilňuje pľúca a ich správnu funkciu a skľudňuje ducha, čím dokopy vytvára pre dnešného človeka temer nepostrádateľnú službu. Kto z vás toto dnes má? Zostávajúcich 10 % v zmesi potom tvorí kôra mandarínky Chen pi - je horká a dokáže vypúšťať, je štipľavá a dokáže rosptylovať, je teplá a dokáže harmonizovať, je aromatická a dokáže vysúšať, vďaka čomu slezina "precitne". Jej "schopnosť liečiť stovky chorôb" spočíva jednoducho vo využití účinku regulovať energiu Qi a vysušovať vlhkosť a rozpúšťať hlien TAN.

Pre našinca, ktorý si pri spomienke na Nápoj čínskych mudrcov asi hovorí, že všetko je v TCM podobne skvelé a uzdravujúce, tak je potrebné poznať jemné odtiene medzi týmito nápojmi:

K Raňajkám je najvhodnejší pre naštartovanie nášho tela a ducha Nápoj čínskych MUDRcov (kód TCH900), ktorého hlavný účinok spočíva v posilnenie sleziny PI QI XU a odvedenie patologického vlhka SHI, ostatné jeho účinky sú potom menej výrazné.

Cez deň a večer je optimálne pre dobré trávenie a na "prečistenie trubiek" popíjať Nápoj piatich hviezd (kód TCH850), ktorého hlavný účinok spočíva v ochladení patologickej horúčosti RE zo žalúdka a čriev a vylúčenie toxínov RE DU z organizmu, ostatné jeho účinky sú potom menej výrazné. Voľne povedané, žargónom dnešnej doby, je vhodný pre každodennú detoxikáciu.

Dávkovanie: 100 g tohto koncentrovaného prášku zodpovedá 500 g bežného sušeného čaju. Doporučená denná dávka je 4 g koncentrátu, najlepšie 2 x denne 2 odmerky (2 g) v dobe medzi 10. – 18. hodinou. Deti do 12 rokov užívajú polovičnú dávku. Nemá žiadne toxické účinky, môže sa užívať dlhodobo, bez toho aby hrozilo predávkovanie. V tehotenstve sa nápoj neužíva.

Príprava: Prášok sa zaleje cca 2 dcl horkej vody. Po rozmiešaní sa popíja teplý. Pre urýchlenie účinku (napr. u obezity) je možné nápoj piť častejšie.

Každá šarža tohto nápoja je testovaná vo švajčiarskom akreditovanom laboratóriu Phytax na ťažké kovy, baktérie, plesne, identifikáciu bylín a ďalej i na 106 pesticídov, čo garantuje najvyššiu kvalitu, akú si je možné v tejto oblasti predstaviť, a to nielen v ČR.

 

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
V Avatar autora 20.7.2018 13:57
Po troch týždňoch pravidelného užívania som schudol 6,5kg. Žiadne diéty , len na minimum som obmedzil sladkosti.