LADNOSŤ ŠTÍHLEJ GAZELY - JI SHI WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH025
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Odstraňuje stagnáciu a akumuláciu potravy JI SHI
Odstraňuje stagnáciu čchi QI ZHI zo stredného ohniska
Vysušuje škodlivú vlhkosť SHI zo středného ohniska
Harmonizuje stredné ohnisko a funkciu sleziny a žalúdka
Odvádza vlhko a horko SHI/RE zo spodného ohniska
Rozprúďuje blokádu krvi YU XUE a rozpúšťa akumulácie

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Obezita alebo rýchle priberanie
Nadmerný (tzv. vlčí) hlad alebo nadmerná chuť na sladké
Tráviaci dyskomfort - pocit tiaže po jedle, nafúknutie, mäkkšia stolica...
Zvýšený cholesterol a krvné tuky
Opuchy po tele zo zadržovania vody

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modernú bylinnú zmes, ktorá je šitá na mieru dnešnému človeku a jeho "životospráve". Obsahuje niekoľko skupín čínskych bylín ako sú aromatické byliny (byliny voňavé), ďalej byliny odvádzajúce vodu TAN SHI a odfiltrovávajúce vlhkosť SHI (byliny močopudné), byliny odstraňujúce stagnáciu potravy JI SHI zo stredného ohniska (byliny odblokovávajúce), byliny odstraňujúce stagnáciu čchi QI ZHI (byliny rozprúďujúce stagnáciu Qi), byliny rozprúďujúce blokádu krvi YU XUE a byliny odvádzajúce vlhko a horko SHI/RE zo spodného ohniska. Viac sa o tejto téme dočítate v prospekte (či na našom webe) Cholesterol a obezita z pohľadu TCM.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Aromatické (voňavé) byliny majú štipľavú chuť a posilňujú stredné ohnisko tým, že vysušujú škodlivú vlhkosť, ktorá primárne blokuje funkciu sleziny. K takým bylinám sa radí Cang zhu, ktorá vysušuje vlhkosť a posilňuje slezinu a žalúdok.
Močopudné byliny sú sladko fádnej chuti a majú schopnosť podporiť močenie, odvádzať z tela nadmerné či stagnujúce tekutiny, spriechodňovať vodné cesty v tele (podľa TCM platí, že voda má ísť cestou vody) a odstraňovať opuchy z nahromadenia tekutín. Medzi tieto byliny sa radí Zhu ling a Ze xie, ktoré odvádzajú vodu a odfiltrovávájú vlhkosť (tzv. vypúšťajú močový mechúr), čím vysušujú nielen vlhkosť SHI, ale aj vlhký hlien TAN SHI.

Odblokovávajúce byliny sú sladkej chuti a vyrovnanej povahy a podporujú trávenie (doslova rozkladajú stravu), posilňujú slezinu a žalúdok, odstraňujú stagnácie, transformujú akumulácie (nahromadenie) z potravy, znižujú nafukovanie a harmonizujú stredné ohnisko. K týmto bylinám sa radí Mai ya, Shen qu a Lai fu zi
Rozprúďujúce byliny sú štipľavej a horkej chuti, mier chladnej povahy a ich hlavným účinkom je harmonizácia a spriechodnenie energie Qi, odstránenie stagnácie Qi a obnovenie toku QI. Medzi tieto byliny patrí Chen pi a Zhi ke (napr.. Chen pi rozptyľuje zauzleniny a rozrúša stagnácie ako sú zhluky v bruchu z akumulácie stravy zo stagnácie Qi apod.).

Byliny odvádzajúce vlhké horko zo spodného ohniska sú horkej a chladnej povahy a ich hlavným účinkom je ochladzovať horko a vysušovať vlhko zo spodného ohniska, odstraňovať horké toxíny z potravy a posilňovať YIN ľadvín. Takouto bylinou v zmesi je Huang bai.

Byliny rozprúďujúce krv sú horkej a mierne chladnej povahy a ich hlavnou funkciou je rozprúdiť krv, rozpustiť zrazeniny a odblokovať krvnú stagnáciu YU XUE, čím súčasne aj ochladzujú horko v krvi RE XUE. Jediným zástupcom v zmesi je Dan shen, Gan cao sa ako u všetkých ostatných bylinných zmesí dodáva pre jeho celkový harmonizačný účinok všetkých bylín a tiež pre jeho vynikajúcu schopnosť eliminovať následky otravy, či už z liečiv či zo stravy.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Lepší účinok dosiahnete súčasným užívaním Nápoja piatich hviezd a Nápoja čínskych mudrcov.

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať pri silnej nedostatočnosti YIN a pri nedostaku tekutín v tele. Zmes silno odvádza vlhko a vysušuje.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: