TANEČNICE Z HRUŠKOVEJ ZÁHRADY - CELULITIS WAN - TCM Herbs

Kód: TCH022
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

TANEČNICE Z HRUŠKOVEJ ZÁHRADY - CELULITIS WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Posilňuje YANG ľadvín
Rozprúďuje čchi Qi ZHI
Vylučuje stagnujúcu vodu

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Celulitída
Nadváha z vlhka a chladu

Odborná literatúra o TCM uvádza: Celulitída postihuje v dnešnej dobe čím ďalej viac žien, obzvlášť v mladom veku a stáva sa tak pomaly civilizačnou chorobou. Z pohľadu západnej medicíny to nie je choroba ako taká, skôr sa jedná o estetický handicap, ale z hľadiska čínskej medicíny je to už známka určitej nerovnováhy v organizme. Ide o nedostatočnú energiu v dráhe ľadvín a sleziny, spolu sa stagnáciou QI a vlhka v dolných partiách tela. Romanticky by sme mohli tento stav nazvať „slabým ohníkom, na ktorý prikladáme mokré drevo…“

Podľa TCM dráha ľadvín je sídlom vrodeného ohňa života YANG, ktorá zahrieva telo na „prevádzkovú teplotu“. Pri oslabení tohto ohníka potom zákonite nedochádza k odparovaniu vody, ktorá tak stagnuje v organizme. YANG ľadvín zahrieva a dodáva energiu do sleziny, ktorá premieňa potravu a vzduch na blahodarnú energiu Qi a krv. Pri nedostatku energie Qi a krvi si naše telo doslova „pýta“, ba priamo vyžaduje jedlá, ktoré sú síce energeticky a kaloricky bohaté (z dôvodov rýchleho doplnenia energie), nie však dostatočne vhodné a zaťažujúce dráhu sleziny. Jedná sa väčšinou o rýchle životobudiče ako sú rôzne sladkosti, pečivo, čokolády, čierna káva, tonizujúce nápoje, alkohol, apod.). Tieto jedlá však dráhu sleziny do budúcna ešte viacej oslabujú a tzv. zvlhčujú. Keďže dráha sleziny vyživuje svaly od pásu dolu, kumuluje sa toto vlhko zo sleziny (spolu so stagnáciou vody z nedostatočného YANG ľadvín) v týchto oblastiach tela. Preto aj liečba celulitídy je zameraná na rozprúdenie stagnácie QI a odstránenie vlhka v dolných partiách tela a posilneniu ľadvín a sleziny. Obzvlášť nutné je dodržiavanie správnej výživy, predovšetkým potom úplného vynechania čiernej kávy, tvrdého alkoholu a sladkostí a naopak zaradenie jedál, ktoré posilňujú slezinu a ľadviny ako sú obilné kaše, jáhlové a pohánkové kaše, celozrnná ryža, huby a všetka varená zelenina, hlavne potom tekvica a mrkva.

Potraviny, posilňujúce YANG ľadvín: všetky ľadvinky (pokiaľ možno domáce či z BIO chovu), krevety, langusty, sardinky, hrebíček, fenikel, badyán, škorica, kôpor, pór, pistáciové oriešky, vlašské orechy, maliny, červené a čierne datle.

Potraviny, posilňujúce Qi sleziny a vysušujúce vlhko: otruby, fazule adzuki (malé červené fazuľky), bôb obyčajný (konský), vreteno kukuričného klasu, trnky, ostružiny, bambusové výhonky..

Potraviny, odstraňujúce stagnáciu energie Qi: čerešne, kokosový orech, tofu, ryža, mrkva, tekvica, tekvica Hokaido, špenát, reďkovka, pažítka, cesnak, cibule, kmín, máta, bazalka, šafran, oregano, kardamom, šampiňón, huba šitake (húževnatec jedlý), citrón, limetka, mandarínka, hovädzie, kuracie, bravčové a husacie mäso.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je Huang qi, ktorý posilňuje Qi sleziny znižuje opuchy a stabilizuje vonkajšiu vrstvu, podobne ako Bai zhu, ktorý okrem toho vylučuje vlhkosť. Ministerskými bylinami sú Dang shen, ktorý posilňuje stredné ohniská a posilňuje Qi, Mu dan pi, ktorý rozhýbava krv a rozprúďuje krvnú stagnáciu, Gui zhi, ktorá zahrieva dráhy a rozptyľuje stagnáciu chladu, rovnako tak ako opuchy z chladného hlienu. Asistentmi sú He shou wu, ktorá vyživuje krv pečene a ľadviny (viz Legendy písané bylinami) a Ze xie, ktorá odvádza vlhkosť.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať pri akútnej horúčke a horku z nedostatočnosti YIN. Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. (Warfarin, Anopirin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: