NAPLNENIE VYSCHNUTÉHO RIEČIŠŤA - MA ZI REN WAN - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.
€14,75
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH091 Objem: 100 tabliet / 30 g 1 - 3 dni €14,75
   
 

NAPLNENIE VYSCHNUTÉHO RIEČIŠŤA - MA ZI REN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

zvlhčuje suchosť čriev

podporuje pohyb stagnujúcej energie čchi

vyživuje nedostatočný yin YIN XU a krv XUE XU

podporuje pohyb črevnej perilstatiky

dlhodobá zácpa, zlatá žila

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o veľmi účinnú zmes na liečbu chronickej zápchy so suchou stolicou. Tieto ťažkosti patria k civilizačným chorobám a sú predovšetkým vyvolané nevhodným zložením potravy, nedostatočným prísunom tekutín, stresom a nedostatkom pohybu. Medzi časté sprievodné príznaky patrí pocit suchosti v ústach, smäd, suchá koža, nechty a vlasy. Podstatou liečby z hľadiska čínskej medicíny je akési „premazávanie“ čriev prostredníctvom olejnatých rastlín. Zmes nie je návyková.

Rozbor bylín v zmesi: Xing ren zvlhčuje črevá a podporuje ich pohyb, Hei zhi ma zvlhčuje črevá, vyživuje krv a YIN ľadvín a pečene, Bai shao vyživuje YIN a posilňuje krv, Zhi shi odblokováva stagnujúcu energiu Qi v črevách a znižuje ju dole, Dang gui zvlhčuje črevá a rozhýbava a posilňuje krv, Hou po podporuje pohyb energie Qi a rozpúšťa stagnáciu potravy v črevách.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať pri vnútornej vlhkosti

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Podobný produkt

 • Kúra K27A Redukcia hmotnosti - Naděje (Objem 200 ml) Kód: NADK27A
  Kúra K27A Redukcia hmotnosti - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia kúra ku kúre K27. Bylinky v tinktúrach sa odporúčajú pri nadváhe, odbúravaní tukov, zlom trávení a problémoch s vyprázdňovaním.

  €24,45
 • Stop kok - tinktúra s betaglukánom PG61 (Objem 50 ml) Kód: NAD138
  Stop kok - tinktúra s betaglukánom PG61
  Na sklade Značka: Naděje

  Tinktúra sa užíva pri rozvoji vírusových a bakteriálnych problémov a pri boji organizmu s nimi. Prírodný antibiotický efekt.

  €9,81
 • Orech čierny - tinktúra s betaglukánom PG38 (Objem 50 ml) Kód: NAD134
  Orech čierny - tinktúra s betaglukánom PG38
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Orech čierny americký je výborná bylina pri parazitoch. V gemmoglukáne ponúkame zosilnený účinok orecha čierneho amerického o betaglukán s hlivy ustricovej

  €8,72
 • Bazová tinktúra - Naděje (Objem 200 ml) Kód: NADBTA
  Bazová tinktúra - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Zdurené uzliny, prsné žlazy, lymfatické cesty.

  od €6,11
 • Smrekový výluh - Naděje (Obsah 200 ml) Kód: NADSV1
  Smrekový výluh - Naděje
  Momentálne nedostupné Značka: Naděje

  Veľmi účinný prostriedok pri bolestiach chrbta, kĺbov a na opuchy, vrátane reumatických opuchov, ukľudňuje nervové bolesti a pôsobí blahodárne na zápaly.

  €7,20
 • Kúra K24 Borelióza - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD163
  Kúra K24 Borelióza - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z bylín sa odporúča pri jednoduchších prípadoch akútnej boreliózy. Taktiež ju je možné použiť v rámci rekonvalescencie po prekonanej borelióze po liečbe antibiotikami.

  €22,54
 • Rozmarín - tinktúra z púčikov P39 (Objem 50 ml) Kód: NAD039
  Rozmarín - tinktúra z púčikov P39
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Rozmarín lekársky sa odporúča pri ochrane pečene pred pôsobením toxických látok, ale výborný je pri stimulácii tráviacich štiav a žlče a pri zlom trávení tukov.

  €6,87
 • Vinič - tinktúra z púčikov P40 (Objem 50 ml) Kód: NAD040
  Vinič - tinktúra z púčikov P40
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Vinič hroznoplodý je ideálnou bylinou pri chronických zápaloch. Užíva sa aj pri nízkom stave bielych krviniek, pri potrebe stimulovať imunitný systém.

  €6,87
 • valocardum zs Kód: NADSV7
  Valocardum tinktúra SV7 - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Túto bylinnú tinktúru odporúčame pri problémoch so srdcom a nervovým systémom.

  €7,63

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.