HOSTINA PIATICH CHUTÍ - SHEN LING BAO HE WAN -TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.
€14,39
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH105 Objem: 100 tabliet / 30 g 1 - 3 dni €14,39
   
 

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje vlhkosť SHI zo stredného ohniska a tepla RE
Odstraňuje stagnáciu potravy a harmonizuje trávenie
Rozpúšťa hlien TAN
Posilňuje slezinu a žalúdok

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Pocity plnosti, nadúvanie a nepohoda v oblasti brucha
Kyslé zapáchajúce grganie z úst
Akútny nebo chronický zápal žalúdku
Nadváha z vlhka a tepla

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes je užívaná veľmi často, pretože odstraňuje stagnáciu potravy zo žalúdku, ktorá následne spôsobuje vetry, pocit plnosti v bruchu a zlé trávenie ako je grganie, pálenie záhy nevoľnosť, mäkká stolica a pod. Obzvlášť badateľné sú tieto ťažkosti u starších ľudí (tráviaci systém je už "unavený") či naopak u detí (tráviaci systém ešte nie je rozvinutý). Avšak zdá sa, že v dnešnej dobe by potreboval tuto receptúru takmer každý...Alebo poznáte snáď vo svojom okolí niekoho, kto dodržuje všetky zásady správnej výživy, stravuje sa striedmo, pravidelne a v kľude ?! Rovnako aj byliny, obsiahnuté v zmesi odvádza tzv. vlhké teplo (vzniká vďaka dlhodobej stagnácii potravy) zo stredného ohniska, posilňuje slezinu a žalúdok a harmonizuje trávenie. Odblokúva aj stagnáciu Qi v žalúdku a rozprúďuje energiu v oblasti stredného ohniska.

Rozbor bylín v zmesi: Chen pi rozprúďuje energiu Qi a stagnáciu potravy, Cang zhu, Bai zhu, Yi yi ren a Fu ling posilňujú slezinu a vysušujú vlhkost, Lian zi posilňuje slezinu a zastavuje hnačky, Jie geng odblokováva pľúcnu Qi, Huang bai vylučuje teplo a vlhko zo spodného ohniska, Wu zhu yu znižuje vzbúrenú energiu Qi a zahrieva stredné ohniská, uvoľňuje zablokovanú pečen a tlmí bolesť, Huo xiang uvoľňuje vlhkosť, harmonizuje stredné ohniská, Hou po uvoľňuje stagnaci, premieňa vlhkosť a podporuje pohyb energie Qi, zahrieva a premieňa hlien TAN a znižuje vzbúrenú energiu Qi dole, Dang shen posilňuje Qi a stredné ohniská, Gan cao harmonizuje účinok bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade horka RE XU z nedostatočnosti jin YIN XU.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)  Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Podobný produkt

 • Lopúch - tinktúra z bylín T59 (Objem 50 ml) Kód: NAD187
  Lopúch - tinktúra z bylín T59
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Lopúch je vhodný pri kožných problémoch ako ekzémy, akné, vyrážky. Výborný je na vypadávanie vlasov a tiež trávenie.

  €5,34
 • Bazová tinktúra - Naděje (Objem 200 ml) Kód: NADBTA
  Bazová tinktúra - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Zdurené uzliny, prsné žlazy, lymfatické cesty.

  od €6,11
 • Kúra K26 akné - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NADK26
  Kúra K26 akné - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr, ktoré sa užívajú pri akné a problémoch s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa čoskoro dostavuje priaznivý efekt v podobe čistejšej pleti.

  €26,36
 • Kúra K33 Zrak - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK33
  Kúra K33 Zrak - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Byliny v tejto kúre podporujú činnosť zrakového nervu, očných slizníc a prečisťujú pečeň, ktorá súvisí so zdravím zrakom.

  €21,01
 • Ofenz - tinktúra z bylín T51 (Objem 50 ml) Kód: NAD121
  Ofenz - tinktúra z bylín T51
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z plamienky zamatovo hlúbikovej a eleuterokoku. Cysty, myómy, plesne, imunita

  €5,34
 • Orech vlašský - tinktúra z púčikov P37 (Objem 50 ml) Kód: NAD037
  Orech vlašský - tinktúra z púčikov P37
  5 – 7 dní Značka: Naděje

  Orech kráľovský, vlašský má veľký význam pre fyziologickú rovnováhu tukov v krvi, cholesterolu a triglyceridov. Pôsobí silne zvieravo a využiva sa najmä pri bakteriálnych infekciách stafylokokom.

  €6,87
 • Smrekový výluh - Naděje (Obsah 200 ml) Kód: NADSV1
  Smrekový výluh - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Chrbát, kĺby, opuchy

  €7,20
 • Kúra K48 Celulitída - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NADK48
  Kúra K48 Celulitída - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Bylinná kúra na podporu očisty lymfatického systému a na lepšiu hormonálnu rovnováhu - najdôležitejšie faktory pre zbavenie sa celulitídy.

  €29,79
 • Mamma gel - Naděje (Objem 100 ml) Kód: NADMG1
  Mamma gel - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Mamma gél je výborným prostriedkom pri zápaloch a zdurených uzlinách. Taktiež sa používa pri uzlíkoch v prsiach a preventívne je pomocným prostriedkom pri všetkých zápalových procesoch žliaz.

  €6,11

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.