VÁNOK HODVÁBNEHO VEJÁRA - XIAO FENG WAN - TCM Herbs

Kód: TCH113
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

VÁNOK HODVÁBNEHO VEJÁRA - XIAO FENG WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Rozptyľuje vietor FENG
Vylučuje teplosť RE
Odstraňuje vlhkosť SHI
Posiľňuje nedostatočnú energiu čchi sleziny PI QI XU

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ekzémy
Svrbenie kože
Lahšie typy lupienky
Žihľavka
Kožná pleseň na dlaniach či na nohách s pálivými bolesťami
Kožné vyrážky, pálenie pokožky pri rôznych kožných problémoch

Tráviace problémy - opuchy z nedostatočnosti sleziny, chronická hnačka z nedostatočnosti sleziny, nafukovanie z nedostatočnosti sleziny, obezita typu vlhko/horko, črevný discomfort, stavy po užívaní antibiotík

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes je určená na kožné ťažkosti prejavujúce sa vyrážkou, ktorá je začervenaná, mokvavá alebo suchá, svrbivá. V modernom slova zmysle sem radíme rôzne ekzémy, vyrážky a kožné plesne. Typické je tu zhoršovanie kožných ťažkostí teplom. Cielene pôsobí na zlepšenie látkovej výmeny v koži, ale jej pôsobenie je komplexné a dochádza k celkovému prečisteniu organizmu a úprave zažívania.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskými bylinami tejto zmesi sú Jing jie (viz Legendy písané bylinami), Fang feng, Niu bang zi a Bo he, ktoré uvolňujú podkožie a odstraňujú vonkajší vietor. Minister Zhi mu prečisťuje teplosť z vrstvy Qi, čím pomáha purgovať teplosť z vnútra a okrem toho pôsobí preventívne proti preniknutiu škodliviny do hlbších oblastí tela. Pôsobenie asistentov je zamerené na liečbu krvi. Sheng di huang ochladzuje krv, Dang gui, Bai shao a Hei zi ma vyživujú, rozhýbavajú krv a zvlhčujú suché. Všetny spoločne tým, že liečia krv, podporujú rozptýlenie vetru. Poslíček Gan cao prečisťuje teplosť, odstraňuje jedy a harmonizuje pôsobenie ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Obsahuje lepok.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: