HORCOVÝ ELIXÍR

Neohodnotené
 
 

Čínska bylinná zmes na podráždenosť, bolesti hlavy, poruchy spánku. Pálenie a bolesti očí. Močové a gynekologické zápaly s pálením. Kožné zápaly, opar.

€8
Značka Lanzhou
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCM014 Objem: 200 guľôčok/ 33g 1 - 3 dní €8
   
 

HORCOVÝ ELIXÍR

veľký okruh problémov spojených s podráždenosťou - bolesti hlavy, nespavosť, veľká nervozita - zvýšený vnútroočný tlak - zelený zákal - opakujúce sa opary - zvýšený krvný tlak v začiatočnej fáze - močové infekcie - gynekologická infekcie s pálením

Bylinná zmes sa podáva na schladenie organizmu a to na úrovni ako psychickej, tak fyzickej. Po stránke duševnej upokojuje stres a povzbudzuje regeneráciu. Po telesnej stránke môže byť nápomocná na širokú škálu zápalov, hyperfunkcií, podráždenie. Pre vyššie popísané stavy je spoločným menovateľom „prevaha jangu“ - teda aktívneho, horúceho princípu, ktorý organizmus prehrieva a vyvoláva prehnané reakcie. Tieto sa najčastejšie prejavujú zápalom či zvýšenou funkciou (zvýšený krvný tlak, vnútroočný tlak a pod.). Zmes má nápomocný záber a patrí k najznámejším receptúram čínskej bylinnej liečby. Klasicky sa daná zmes predpisovala pre stav nahromadenia vlhkého tepla v dráhe pečene a žlčníku. Z moderného pohľadu sa jedná o zápalové stavy postihujúce oči, uši, oblasť pohlavných orgánov, obvykle býva stav sprevádzaný podráždenosťou, nepokojom a nespavosťou. Z pohľadu symptómov sa jedná o gynekologické výtoky (prevažne žlté), ďalej rôzne zápaly uší, zápaly spojiviek alebo zápaly močových ciest spojené s pálením a rezaním pri močení. Príznaky sa môžu zhoršovať stresom.

Pretože množstvu týchto stavov predchádza psychická nepohoda a stres, užíva sa táto zmes často v kombinácii s niektorou z harmonizačných zmesí (zmesi 061 až 063).

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok. Pri zápalových procesoch v oblasti hlavy je treba zmes podávať aspoň po dobu dvoch týždňov, v prípade gynekologických ťažkostí alebo zápalov močových ciest je treba zmes brať najmenej tri až štyri týždne.

Zmes je kombináciou deviatich bylín, ktoré zaisťujú veľmi široký záber účinku. Patrí k receptúram veľmi komplexne pôsobiacim na rôzne časti organizmu. Protizápalová aktivita pri zápaloch akéhokoľvek pôvodu (vírusového pri herpesoch, bakteriálneho či kvasinkového u ďalších menovaných zápalov) je vyjadrená vybudením imunitnej reakcie aj dezinfekčným pôsobením. Tieto byliny sú sprevádzané harmonizačnými bylinami, ktoré však netlmia, skôr "posilňujú pokoj", regeneráciu.

Pri vymenovaných príznakov, ktoré sú skomplikované nervozitou sa kombinuje s produktmi 062-UPOKOJENIE ROZBÚRENEJ HLADINY u žien, či 063-UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH u mužov. Pri nespavosti, ako hlavného problému možno podávať spolu so zmesou 121-ELIXÍR NEBESKÉHO CISÁRA alebo 127-KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU. Zmesi dávame v polovičnej alebo plnej dávke od oboch. Niekedy je možné tiež vyskúšať podávanie dvoch vymenovaných produktov iba na noc v dávke 16 guľôčok. Pri gynekologických oparoch kombinujeme so zmesou 062-UPOKOJENIE ROZBÚRENEJ HLADINY, ktorú dávame dlhodobo a HORCOVÝ ELIXÍR pridávame týždeň pred menštruáciou po dobu jedného týždňa. Zmes sa podáva tiež v kombinácii s produktom 057-PREHRADENIE TOKU ŽLTEJ RIEKY pri gynekologických výtokoch spojených so svrbením a pálením slizníc. Pri migrénach, prejavujúcich sa pálením aj výraznou bolesťou, kombinujeme so zmesou 041-CHODNÍK PALÁCOVÉHO PARKU. Pre zelený zákal (glaukóm) s postihnutím sietnice, kombinujeme spolu so zmesou 182- LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU. HORCOVÝ ELIXÍR znižuje vnútroočný tlak, zatiaľ čo ďalšie vymenované zmesi ochraňujú sietnicu. Pri akútnom záchvate podávame len HORCOVÝ ELIXÍR, po stabilizácii kombinujeme v polovičných dávkach, ktoré pozvoľna znižujeme v závislosti na nameraných hodnotách a príznakoch.

Dr. WANG ANG, prvá zmienka je v diele YI FANG JI JIE, r. 1682.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Podobný produkt

 • Ľubovník, šalvia, mäta, medovka - tinktúra z bylín T41 (Objem 50 ml) Kód: NAD111
  Ľubovník, šalvia, mäta, medovka - tinktúra z bylín T41
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Táto zmes sa užíva pri silnom rozrušení nervovej sústavy, pri silnom strese a napätí.

  €4,90
 • Kúra K35A srdcovo cievny systém - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK35A
  Kúra K35A srdce a cievy po infarkte - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia zostava z bylín po kúre K35 pri problémoch so zúženými cievami, pri posilňovaní cievnych stien po prekonanej náhlej príhode.

  €19,25
 • kura pamat mozog nadeje Kód: NADK38
  Kúra K38 Pamäť, mozog - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Výťažky z bylín pri prekrvení mozgu, pri potrebe zlepšenia pamäte.

  €11,20
 • Kúra K26A akné - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD164
  Kúra K26A akné - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia kúra z tinktúr, ktoré sa užívajú pri akné a problémoch s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa čoskoro dostavuje priaznivý efekt v podobe čistejšej pleti.

  €19,25
 • Jarabina vtáčia - tinktúra z bylín T15 (Objem 50 ml) Kód: NAD085
  Jarabina vtáčia - tinktúra z bylín T15
  Na sklade Značka: Naděje

  Užíva sa pri nedostatku estrogénu. Vhodná pri úprave menštruačného cyklu, sterilite, či klimakterických problémoch.

  €4,90
 • Masť z kiwi - Naděje (Objem 30 ml) Kód: NADMK
  Masť z kiwi - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Masť z Kiwi sa odporúča pri plesniach v tele, je vhodná aj pri nádorovom ochorení. Môžete ju použiť pri rôznych zápalových stavoch, zápaloch tkanív a nervov. Preto sa využiva aj pri roztrúsenej skleróze. 

  €2,99
 • Leukostop - tinktúra s betaglukánom TG50 (Objem 50 ml) Kód: NAD131
  Leukostop - tinktúra s betaglukánom TG50
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z bylín pri zlom krvnom obraze, detoxikácii a čistení krvi, ale aj zlej imunite.

  €7,50
 • Masť nechtíková - Naděje (Objem 50 ml) Kód: NADMNB
  Masť nechtíková - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Nechtíková masť sa odporúča pri kŕčových žilách, spáleninách, plesniach, ekzémoch. Je výborná taktiež pri regenerácii jaziev.

  €3,99
 • Ľan - tinktúra z púčikov P62 (Objem 50 ml) Kód: NAD062
  Ľan - tinktúra z púčikov P62
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z Ľanu siateho je optimálny prostriedok pri regenerácii narušených slizníc tráviaceho ústrojenstva, hlavne žalúdka a čriev.

  €6,30

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.