OCHLADENIE HORÚCEJ LÁVY - XUAN BI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH202
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

OCHLADENIE HORÚCEJ LÁVY - XUAN BI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Premieňa teplú vlhkosť SHI/RE
Uvoľňuje dráhy
Utišuje bolesť

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Reumatické zápaly so začervenanými, bolestivými kĺbmi, reumatická horúčka
Dna
Zvýšený cholesterol

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes odstraňuje vlhké teplo, ktoré sa kumuluje hlavne v kĺboch. Toto vlhké teplo je najčastejšie spôsobené zlou výživou: pikantné, sladké , mastné jedlá či nadmerné množstvo, ktoré telo nestačí stráviť, čím vznikajú škodlivé látky, ktoré sa potom ukladajú v organizme. Zvyšuje sa cholesterol, kyselina močová a krvné tuky. To všetko má potom za následok zablokovanie dráh vlhkým teplom, čo predstavuje opuchnuté, začervenané a bolestivé kĺby s obmedzenou pohyblivosťou.

Rozbor bylín v zmesi: Xing ren odblokováva dráhy, Yi yi ren a Hua shi ochladzuje teplo, vysušuje vlhko, Lu dou ochladzuje teplo, Ban xia vysušuje vlhko a rozpúšťa hlien a zdureniny, Lian qiao ochladzuje teplo a rozpúšťa zdureniny, Zhi zi ochladzuje teplo v krvi a vylučuje teplo s vlhkom, Qin jiao vylučuje vlhko, ochladzuje teplo, vylučuje vlhký vietor a posilňuje šlachy, Sang zhi odblokováva dráhy, posilňuje kĺby a vylučuje vietor, Jiang huang rozprúďuje krv a Qi, tlmí bolesť a vylučuje vietor, Hai tong pi vylučuje vlhký vietor a odblokováva dráhy, zmenšuje opuchy, Can sha vylučuje vlhký vietor, Cang zhu vysušuje vlhko a vylučuje vlhký vietor.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatočnosti YANGU YANG XU

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: