ZRODENIE FÉNIXA - Huang quin wan - TCM Herbs

Kód: TCH009
6 hodnotení
Značka: TCM Herbs
€17,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes. 30g v prášku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje vlhko a horúčosť z troch ohnísk SHI/RE SAN JIAO
Vylučuje oheň HUO a horké toxíny RE DU
Ochladzuje horkosť v krvi RE XUE
Sťahuje stúpajúci jang pečene GANG YANG SHI
Vylučuje horko zo žlčníku DAN RE
Utišuje nekľudný plod z horúčosti RE v matkinom lone
 

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Univerzálna detoxikačná bylina pre súčasného človeka
Všetky akútne a chronické zápaly:
Kožné (akné, ekzémy, ruža, opary, pásové a genitálne opary, lupienka, furunkly, karbunkly, píštele, bradavice...)
Pľúcne (zápaly priedušiek a pľúc s vykašliavaním žltých hlienov, sarkoidóza...)
Tráviace (zápaly žalúdku a čriev, akútna a chronická hnačka – salmonela, úplavica, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, vredová choroba, zápal pečene a žlčníku, prítomnosť Helicobactera, celiakia...)
Močové (infekcie močových ciest, zápaly ľadvín a močového mechúra...)
Gynekologické výtoky, zápaly a mykózy, kondylomaty
Rezistentné kmene baktérií (zlatý stafylokok, streptokok, chlamýdie, borelióza...)
Lymská borelióza
Alergia na rôzne druhy potravín, vrátane celiakie
Zvýšený cholesterol a krvné tuky
Vysoký krvný tlak
Migrény
Krvácanie z nosu, krv v stolici, krv vo vykašliavanom hliene, vracanie krvi
Nekľudný plod v matkinom lone, hroziaci potrat

Rozbor bylín v zmesi Podľa tradičnej čínskej medicíny - Tento bylinný prášok obsahuje len jednu bylinu, o to však pre dnešného človeka významnejšiu – Huang qin. Koreň rastliny, používaný ako liečivo, má v reze zlato žltú farbu, preto aj čínsky názov v preklade znamená „žlté zlato čiiže zlaťások“. Bylina je horkej a sťahujúcej chuti, ochladzujúca vylučuje škodlivú horúčosť a vlhko SHI/RE z dráhy pľúc FEI, žalúdka WEI, žlčníka DAN, hrubého čreva DA CHANG, srdca XIN, tenkého čreva XIAO CHANG a pečene GAN. Má podobné účinky ako Aspirín. Vyživuje a ukotvuje placentu, upokojuje delohu, posilňuje energiu plodu, robí plod zdravším a zabraňuje potratu. Podľa posledných výskumov tlmí aj rast nádorových kancerogénnych buniek.

Podľa TCM:

- ochladzuje horko v pľúcach

- vylučuje napadnutie letným horkom WEN BING - SHU WEN

- vylučuje horúci vietor z horného ohniska a z kože

- ochladzuje všetky typy horka

- vyživuje nedostatočný jin YIN XU a sťahuje stúpajúci jang YANG SHI po pôrode

- rozprúďuje stagnujúcu čchi  v hrudi QI ZHI

- rozpúšťa hlien TAN pod bránicou

- ochladzuje horko v spodnom ohnisku SHANG XIAO RE a vylučuje vlhko v slezine PI SHI

- ukľudňuje plod v matkinom lone

Vďaka širokému záberu pri vylučovaní horka a vlhka z organizmu môže byť táto bylina akousi univerzálnou detoxikačnou bylinou súčastnosti.

Dávkovanie: 5 odmeriek bylinného prášku 1x denne ráno zaliať horúcou vodou.

Optimálny je tento bylinný prášok pridať do ranného Nápoja čínskych MUDRcov (kód 900), čím vznikne i celkom chutná horkosladká káva. V Číne v prípade akútnych či dlhodobých problémoch užívajú dávku 2 – 3 x väčšiu.

Je možné užívať spoločne aj s antibiotikami a to či v akútnom či v chronickom štádiu choroby a to aj dlhodobo, pokiaľ si to stav organizmu vyžaduje, napr. aj 3 mesiace.

U tzv. detoxikačnej kúry sa odporúča, každoročne 3 mesiace na jar (začínajúc od Popolcovej stredy) a 3 mesiace na jeseň (od 15.srpna), túto bylinu pridávať do Nápoje čínskych MUDRcov.

Nepoužívať: pri chlade z nedostatku v slezine a žalúdku PI/WEI AHN XU.

Každá šarže bylinných tabliet a nápojov je testovaná v akreditovanom laboratóriu Phytax Laboratory vo švajčiarrskom Schlierene a to na identifikáciui bylín, ďalej na ťažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje našej firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR každú šaržu bylín naviac testovanú okrem iného aji na 460 druhov pesticídov (4 skupiny), pretože pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta.

Často sa stáva, že zákazníci v domnienke, že užívajú bylinné preparáty, sú naopak "zanášaní" ďalšími nežiadúcimi "chemikáliami". Všetky dokumenty o vyšetrení nájdete v článku Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs - viz príklad takého laboratórneho vyšetrenia na ťažké kovy, na identifikáciu bylín, baktérie, plesne a pesticídy. Byliny v našich tabletách nie sú ionizované a bylinné tablety neobsahujú žiadne chemické a konzervačné látky (ako jediná spájajúca látka je používaná prírodná mikrokryštalická celulóza v obsahu do 1%) ani lepok a kyselinu aristolochovú.

Z vyššie spomenutého vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patria z hľadiska kvantity (koncentrácie bylín v zmesi je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom surových bylín) a kvality (ceľkom bezprecedentné testovanie a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec, představiť a dopriať!

Výrobca: Medichin TCM Herbs

Čínske bylinné zmesi od výrobcu Medichin:

sú100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách EU Kneipp Forschung v Nemecku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny),  pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR
 

Čo sú Bylinné zmesi WAN ?

Bylinné zmesi WAN sú tradičné čínske bylinné zmesi vo forme lisovaných guličiek. Guličky uľahčujú užívanie, sú chuťovo neutrálne a stabilné. Čínske bylinné zmesi TCM Herbs sú vyrobené podľa starých tisícročných receptúr. Výrobca striktne dbá na dodržiavanie receptúr uvádzaných v lekárskych knihách starých autorov.

Ako pôsobia čínske bylinné zmesi ?

Rešpektujú prepojenosť troch apektov ľudského organizmu - telesného, energetického a duševného. Majú vyvážený účinok na celý organizmus a pôsobia komplexne.

Prečo dôverovať tradičnej čínskej medicíne ?

Tradičná čínska medicína existuje už 4000 rokov. Jej zásady a pricípy sú overené tisícročnými skúsenosťami. Cieľom tradičnej čínskej medicíny je zachovanie zdravia u zdravých a vrátenie zdravia chorým. Tradičná čínska medicína nie je liečiteľstvo, ale vysoko sofistikovaná vedecká disciplína.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie