UKOTVENIE HORKOVZDUŠNÉHO BALÓNA - PI PA QING FEI YIN WAN mod. - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

€14,99
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH030 Objem: 100 tabliet / 30 g Skladom (> 2 ks) €14,99
   
 

UKOTVENIE HORKOVZDUŠNÉHO BALÓNA - PI PA QING FEI YIN WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje horúčosť v pľúcach FEI RE
Vylučuje vlhko a horúčosť z pľúc FEI SHI/RE
Rozprúďuje krv YU XUE
Vylučuje horúčosť RE z 2. vrstvy QI
Vylučuje horúci vietor FENG RE a horúci toxín RE DU z kože

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Akné u dospievajúcich (na tvári a na chrbte)
Ružienka (acne rosacea) na tvári
Alkoholový červený nos

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Dýchacie problémy:
Zápal priedušiek (akútna a chronická bronchitída)
Zápal pľúc (pneumónia)
Kašeľ s vykašliavaním žltého hlienu
Zápal nosných dutín (akútny a chronický)
Nosné polypy
Chronická nádcha (chronicky upchatý nos)
Opuchnuté nosové sliznice

Odborná literatúra o TCM uvádza: Jedná sa o modifikáciu originálnej čínskej bylinnej zmesi QING FEI WAN, ktorá je upravená na naše dnešné pomery. Používa sa pri napadnutí plnej horúčosti do dráhy pľúc, čo spôsobí problémy jak dýchacie, tak aj kožné. Tento stav zodpovedá napadnutiu horúčosťou do 2. vrstvy QI (viac Napadnutiu horúčosťou - 4 vrstvy) a vzniká tak, že na už prítomnú horúčosť v pľúcach FEI RE nasadne vonkajší škodlivý vietor FENG XIE, čo má za následok vznik horúceho vetra FENG RE spolu s horúcim toxínom RE DU v postihnutých oblastiach, a to ako v pľúcach, tak aj na koži.
Dýchacie problémy sa potom prejavujú príznakmi, ako sú kašeľ so žltým hlienom, dusnosť, horúčka, zápcha, suchá stolica, sucho v ústach a v nose, pocit ucpaného nepriechodného nosu.
Kožné problémy sa potom prejavujú príznakmi, ako sú červený a napuchnutý nos, červené pupienky, hrbolky a zápalové začervenanie okolo nosu, akné s čiernou alebo bielou hlavičkou (komedomy), pálenie kože, ktoré po zatlačení začervená. Vhodné je tiež kombinovať s bylinnými zmesami na vypúšťanie a ochladenie horúčosti z nadbytku, napr. pri dýchacích problémoch s bylinou zmesou Tieň brokátového závoja (kód TCH012) či Vychladnutie horúcej platne (kód TCH013), u kožných problémov zase napr. s bylinnou zmesou Pätoro uhasení sopky (kód TCH011), Vysušenie ryžových terás (kód TCH021) či Zvlieknutie hadej kože (kód TCH019) apod.

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Pi pa ye zastavuje kašeľ z horúčosti v pľúcach, odstraňuje dusnosť z horúčosti v pľúcach, rozpúšťa hlieny a sťahuje protichodnú čchi zo žalúdka WEI QI NI. Sang bai pi vypúšťa horúčosť z pľúc a spúšťa ich čchi FEI QI dole, preto je vhodný na kašeľ a dusnosť pľúc z nadbytku (v súvislosti s ním sa používalo v starej Číne príslovie, že "vypúšťať nadbytok z pľúc nemožno bez Sang bai pi"), ďalej tiež zmenšuje opuchy na obličaji, spriechodňuje vodné trasy a podporuje odvádzanie nadbytočných tekutín, a to všetko pomocou močenia. Huang qin vypúšťa oheň HUO a horúčosť RE a odstraňuje horúci toxín RE DU z pľúc, čo sa prejavuje kašlom, dusnosťou, horúčkou či hnisavými zapálenými vyrážkami (akné, ružienka a pod). Huang lian vypúšťa oheň HUO, vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE a odstraňuje horúci toxín RE DU, a to hlavne zo stredného ohniska teda zo žalúdka, ale aj z pečene a zo srdce, Preto sa používa tiež pri zapálených vyrážkach, vredoch a abscesoch. Shi gao ochladzuje horúčosť RE a vypúšťa oheň HUO z pľúc, žalúdku a z 2. vrstvy QI, tiež hojí aj kožné vredy, lebo pôsobí jak protizápalovo, tak súčasne podporuje tvorbu tkaniva. Zhi mu podobne ako predchádzajúci vypúšťa oheň HUO a ochladzuje horúčosť RE z pľúc a zo žalúdku, naviac posilňuje YIN a zvlažuje suché pri suchej horúčosti v pľúcach. Jin yin hua ochladzuje horúčosť RE a vylučuje horúci toxín RE DU, čoho sa využíva jak pri kožných vredoch a abscesoch, tak pri pľúcnom abscese s vykašliavaním hnisu a krvi ďalej vylučuje horúci vietor FENG RE z kože. Sheng di huang ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE (obzvlášť pri u ekzémoch) a posilňuje jin YIN XU, zvlášť žalúdka, kedy škodlivá horúčosť stravuje tekutiny a doslova spali jin žalúdka WEI YIN XU. Mu dan pi tiež ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE pri kožných problémoch a naviac aj krv Rozprúďuje a oživuje a rozptyľuje zrazeniny, napr. vonkajšie opuchy kože a vnútorné abscesy. Gan cao harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi a odstraňuje ich vzájomné toxické pôsobenie.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Môže sa užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844 pre lepší účinok. Zmes sa užíva ešte 3 dni po skončení všetkých príznakov.

V prípade nádchy sa táto zmes môže kombinovať so zmesou Vyvanutie dračej jaskyne 007 so Šaolínovým olejom (natierať pod nos) v prípade alergických ochorení so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114, ktorá vylučuje povrchový škodlivý vietor

Upozornenie: Neužívať pri stavoch nedostatku, hlavne pri nedostatku jang YANG a čchi QI XU, pri napadnutí vonkajším chladom HAN XIE QI.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Podobný produkt

 • Kúra K33 Zrak - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK33
  Kúra K33 Zrak - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Byliny v tejto kúre podporujú činnosť zrakového nervu, očných slizníc a prečisťujú pečeň, ktorá súvisí so zdravím zrakom.

  €19,25
 • Kúra K37 Vlasy a vlasová pokožka - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK37
  Kúra K37 Pre zlepšenie kvality vlasovej pokožky - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa užíva pri vypadávaní a zlej kvalite vlasov, ale aj vlasovej pokožky. Výborné výsledky boli dosiahnuté pri kožných problémoch vo vlasoch, ako sú lupienka, ekzémy a lupiny.

  €19,25
 • K24A Kód: NADK24A
  Kúra K24A Borelióza - Naděje

  Pokračovacia kúra pri borelióze ku kúre K24. Tinktúry z bylinných a púčikovýchv výťažkov sa odporúčajú pri prekonávaní ťažkostí spojených s doliečením po prekonanej borelióze.

  €31,79
 • Ginkgo dvojlaločné - tinktúra z púčikov P20 (Objem 50 ml) Kód: NAD020
  Ginko dvojlaločné - tinktúra z púčikov P20
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Zlepšuje krvný obeh, mozgové funkcie, pamäť, prekrvuje nervy.

  €6,30
 • Kúra K31 Krvný tlak - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NADK31
  Kúra K31 Krvný tlak - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Obsiahnuté byliny v tinktúrach sa užívajú pri potrebe čistenia ciev od usadenín a pri normalizácii krvného tlaku.

  €24,15
 • kura pamat mozog nadeje Kód: NADK38
  Kúra K38 Pamäť, mozog - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Výťažky z bylín pri prekrvení mozgu, pri potrebe zlepšenia pamäte.

  €11,20
 • Kúra K25 Artróza a osteoporóza - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK25
  Kúra K25 Artróza a osteoporóza - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa užíva pri artróze a osteoporóze.. Dodáva telu potrebné látky pre bezproblémovú činnosť kĺbov, pre stavbu kostnej hmoty a spevnenie štruktúry kostí. Čistí kĺby od nežiaducich solí.

  €20,65
 • Kúra K16 stres, spánok, duševná pohoda - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD159
  Kúra K16 Spánok a depresie - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr obsahujúca byliny ktoré sa odporučajú pri psychickej rovnováhe, depresiách, upokojení organizmu a hlavne pokojnom spánku.

  €19,25
 • Kúra K06 Harmonizácia problémov pri prechode - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD145
  Kúra K06 Klimaktérium - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa odporúča v období klimaktéria. Užíva sa pri zníženej činnosti ženskej hormonálnej činnosti. Taktiež sa odporúča pri nepríjemných prejavoch a ťažkostiach prechodového obdobia, ako sú návaly a zvýšené potenie.

  €19,25

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.