VOŇA BOROVICOVÉHO HÁJA - QING QI HUA TAN - TCM Herbs

Neohodnotené
 
 
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

€14,99
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH031 Objem: 100 tabliet / 30 g Skladom (1 ks) €14,99
   
 

VOŇA BOROVICOVÉHO HÁJA - QING QI HUA TAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje teplo RE v pľúcach
Rozpúšťa hlien TAN
Zastavuje kašeľ
Znižuje vzbúrenú čchi Qi
Utišuje astmu

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Akútny a chronický kašeľ
Zápal priedušiek
Bronchiálna astma
Zápal pľúc
Fajčiarsky kašeľ

Odborná literatúra o TCM uvádza: Zmes sa užíva na kašeľ s ťažkým až bolestivým vykašliavaním žltých hlienov, ktoré sa typicky vyskytujú u akútnej či chronickej bronchitídy alebo astme. Nepôsobí iba na zvlhčenie hlienov, podporuje rovnako obranyschopnosť a odolnosť dýchacích ciest. Zmierňuje prejavy fajčiarskeho kašľa. Náchylnosť k nadmernému zahlieneniu môže byť podľa čínskej medicíny spôsobená konzumáciou mastných či sladkých jedál, preto sú v zmesi zastúpené aj byliny podporujúce správne trávenie.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárska bylina Dan nan xing rozpúšťa TAN, prečisťuje teplosť. Ministri Huang qin a Gua lou ren spoločne s cisárom prečisťujú a premieňajú teplý TAN v pľúcach. Ostatné byliny sú už asistenti. Zhi shi a Chen pi regulujú Qi a v tejto kombinácii účinne odstraňujú pocity dispenzie a rozptyľujú TAN. Fu ling a Ban xia spevňuje slezinu ako pôvodcu TAN, Xing ren zastavuje kašeľ a napráva dýchavičnosť tým, že pomáha obnoviť disperznú a zostupnú funkciu pľúc. Ban xia spoločne s cisárom a ministrami premieňa TAN.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Táto zmes sa môže užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844. Zmes sa užíva ešte 3 dni po skončení všetkých príznakov.

Pri nádche sa môže kombinovať so zmesou Vyvanutie dračej jaskyne 007. V prípade alergickej nádchy sa môže kombinovať so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114. Šaolínový olej 700 sa môže natierať pod nos. Táto zmes chráni dýchacie ústrojenstvo u fajčiarov. Ak po využívaní pretrváva sucho v ústach a chrapot, môže sa pridať zmes Hvizd striebornej píšťalky 131.

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Podobný produkt

 • Kúra K03 Pri problémoch s prostatou - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD142
  Kúra K03 Pri problémoch s prostatou - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z týchto  tinktúr sa odporúča aj v rámci prevencie, ale hlavne pri problémoch s prostatou. Obsiahnuté byliny sa užívajú napríklad pri zväčšení prostaty.

  €19,25
 • Kukurica - tinktúra z púčikov P26 (Objem 50 ml) Kód: NAD026
  Kukurica - tinktúra z púčikov P26
  5 – 7 dní Značka: Naděje

  Nízky, tlak, metabolizmus, látková výmena, obezita.

  €6,30
 • Neurosan tinktúra SV5 - Naděje (Objem 50 ml) Kód: NAD215
  Neurosan tinktúra SV5 - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Unikátna kombinácia byliniek pre nervovú sústavu. Odporúča sa pri potrebe posilniť nervovú sústavú, pri udržiavaní duševnej koncentrácie a pamäti, pri podpore periférnej cirkulácie krvi.

  €6,99
 • borelioza kura b2 Kód: NAD0B2
  Protiparazitálna kúra bolerióza B2 Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra obsahuje tinktúry z bylín a púčikov rastlín, ktoré odporúčame pri bakteriálnej nákaze boreliózou a pri parazitoch. 

  €24,49
 • Kúra K26 akné - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NADK26
  Kúra K26 akné - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr, ktoré sa užívajú pri akné a problémoch s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa čoskoro dostavuje priaznivý efekt v podobe čistejšej pleti.

  €24,15
 • Kúra K01A Močové cesty a ľadviny - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD150
  Kúra K01A Močové cesty a ľadviny - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia kúra po kúre K01 vhodná pri problémoch močových ciest a ľadvín,

  €19,25
 • borelioza kura b1 Kód: NAD0B1
  Protiparazitálna kúra bolerióza B1 Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra obsahuje tinktúry z bylín a púčikov rastlín, ktoré odporúčame pri bakteriálnej nákaze boreliózou a pri parazitoch. 

  €50,36
 • Kúra K12 pri problémoch s krvným obrazom - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD154
  Kúra K12 Krv a krvotvorba - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Zostava tinktúr z bylín odporúčajúca sa pri pri problémoch s krvou a krvným obrazom. Je veľmi vhodná ako revitalizačný prostriedok po chemoterapii .

  €19,25
 • Helmifit SV3 - Naděje (Objem 50 ml) Kód: NAD212
  Helmifit SV3 - Naděje
  Na sklade Značka: Naděje

  Prípravok na prečistenie črevného traktu a jeho zbavenie sa od patologických baktérií a parazitov.

  €6,99

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.