ELIXÍR NEBESKÉHO CISÁRA - TIAN WANG BU XIN WAN - TCM Herbs

Kód: TCH121
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Nespavosť a psychické problémy. Prepracovanosť. Psychická vyčerpanosť. Tradičná čínska medicína.

Detailné informácie

Podrobný popis

ELIXÍR NEBESKÉHO CISÁRA - TIAN WANG BU XIN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vyživuje jin YIN a krv XUE
Doplňuje srdce
Utišuje ducha
Prečisťuje teplosť z nedostatočnosti RE XU

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Duševná prepracovanosť, podráždenosť
Nespavosť s povrchným spánkom a častým budením sa v noci
Ľakavosť s búšením srdca

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes je určená pre ťažkosti vyvolané predovšetkým prepracovanosťou či dlhodobými psychickými problémami, ktoré sa prejavia nespavosťou alebo povrchným spánkom s častým zobúdzaním, búšením srdca, zabúdaním či ťažkou koncentráciou. Nejde tu o utlmenie príznakov, ale o celkovú harmonizáciu organizmu a jeho návrat do normálneho stavu.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je Shu di huang, ktorá doplňuje YIN a prečisťuje teplosť. Vyživuje esenciu ľadvín, ktorá je následne schopná kontrolovať nekľudného ducha. Súčasne veľmi účinne doplňuje krv. Ďalej sú v zmesi tri skupiny ministrov. Prví je tvorený Dan shen a Dang gui, ktorá doplňuje krv srdce bez tendencie ku vzniku stagnacie krvi. Do druhej skupiny patrí Bai zi ren (viz Legendy písané bylinami) a Yuan zhi, ktoré ukľudňujú ducha. Treťou skupinou sú Dang shen a Fu ling, ktoré podporujú Qi srdca. Nasledujú dve skupiny asistentov. Prvú tvorí Tian men dong, Mai men dong a Xuan shen, ktoré spoločne vyživujú YIN a prečisťujú teplosť z nedostatočnosti. Druhá skupina asistentov, Wu wei zi a Suan zao ren zabraňujú unikániu Qi srdca. Poslíček Jie geng smeruje pôsobenie ostatných bylín do horného ohniska, kde sídli duch.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Nepoužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SRv

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: