LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU - QI JU DI HUANG WAN - TCM Herbs

Kód: TCH182
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vyživuje YIN pečene a ľadvín

Vyživuje nedostatočnú krv

Sťahuje stúpajúci jang pečene

Ochladzuje horko pečene

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Poruchy menštruačného krvácania, neplodnosť, suchosť pošvy, klimaktérium

Zlepšuje zrak, Šerosleposť, svetloplachosť

Suché oči, bolesti za očami, zhoršenie zraku po únave a dlhom čítaní

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Dlhodobé bolesti hlavy, dlhodobé bolesti v krížoch

Vysoký krvný tlak, Suchosť slizníc. Dlhodobá zápcha

Oneskorený vývoj u detí fyzický aj mentálny

Roztrúsená skleróza (sclerosis multiplex)

Pískanie a hučanie v ušiach (tinnitus)

Impotencia, samovoľný únik semena, predčasná ejakulácia

Cukrovka, zvýšená funkcia štítnej žlazy

Odborná literatúra o TCM uvádza: Zmes je určená na liečbu zrakových ťažkostí, obzvlášť u zvýšenej únavy očí pri práci vyžadujúcej dlhodobé čítanie. Rovnako ako ostatné zmesi sa aj táto zaoberá liečbou organizmu ako celku, zlepšuje funkciu pečene, podporuje krvotvorbu a posilňuje zrak.

Rozbor bylín v zmesi: Gou qi zi vyživuje a posilňuje YIN pečene a ľadvín, posilňuje zrak a podporuje esenciu, (viz Legendy písané bylinami), Tu si zi posilňuje ľadviny a pečen, vyživuje YIN a ochraňuje esenciu, zlepšuje zrak, Shu di huang vyživuje YIN ľadvín a krv, posilňuje krv a esenciu, Ju hua a Man jing zi ochladzuje teplo pečene a z očí, Mi meng hua posilňuje zrak a oči, Hong zao vyživuje krv a tým aj zrak, Nu zhen zi posilňuje a vyživuje YIN pečene a ľadvín a zlepšuje zrak, Dang gui posilňuje, vyživuje a harmonizuje krv, Bai shao vyživuje krv a ochraňuje YIN, Chuan xiong rozhýbava krv a podporuje obeh Qi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Môže sa užívať spolu s Nápojom z pravého ženšenu (šedivenie, starnutie, oneskorený vývoj u detí, anémia, predĺženie dĺžky a kvality života)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať pri nedostatočnosti čchi sleziny PI QI XU s hnačkami a tráviacimi problémami. Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: