TAJOMSTVO ZLATEJ SKRINKY - JIN GUI SHEN QI WAN - TCM Herbs

Kód: TCH171
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

TAJOMSTVO ZLATEJ SKRINKY - JIN GUI SHEN QI WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Doplňuje YANG a YIN ľadvín
Posilňuje ľadviny, nedostatočnú čchi ľadvín

Posiľňuje esenciu ľadvín

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Tupá a stála bolesť v bedrovej oblasti spojená s pocitom chladu
Nadmerná únava po pohlavnom styku so závratmi

Hormonálne problémy - cukrovka, znížená funkcia štítnej žlazy, problémy v prechode, zlyhávanie nadobličiek, zlyhávanie podvesku mozgového

Močové problémy - zápal ľadvín, zápal ľadvinových klbôčok, zápal močového mechúra, zápal močových ciest, ľadvinové kamene, zväčšená prostata,

Očné a ušné problémy - šedý zákal, zelený zákal, zápal rohovky, pískanie a hučanie v ušiach

Pohlavné a sexuálne problémy - erektilná dysfunkcia, predčasná ejakulácia, znížené libido, impotencia, únava po pohlavnom styku so závraťami, neplodnosť, bolestivá menštruácia

Iné - vysoký tlak, ateroskleróza, opuchy, ekzém, priedušková astma, brušná vodnatieľka

Odborná literatúra o TCM uvádza: Zmes podporuje a doplňuje tzv. životnú energiu človeka, ktorá je podľa čínskej medicíny uložená v ľadvinách. Má všeobecne zahrievacie pôsobenie. Účinok zmesi je založený na postupnej podpore organizmu, a nie na chvíľkovom neprimeranom „vybičovaní“ energie. V Číne patrí už od dôb svojho vzniku k najznámejším prípravkom užívaným u prejavov predčasného starnutia.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárska bylina Shu di huang vyživuje krv, rozhojňuje YIN a doplňuje ľadviny. Pretože silno doplňuje krv a YIN, pôsobí súčasne preventívne proti ich zraneniu a vysušeniu vnútra. Shu di huang vstupuje do dráhy ľadvín, ktorú výrazne zohrieva a doplňuje. Jeho relatívne vyššia dávka oproti ostatním bylinám odráža dôležitosť doplnenia ľadvín a znovuobnovenie esencie ako hlavného pôsobenia zmesi. Prvý minister Shan zhu yu doplňuje pečen a posilňuje slezinu ako postnatálny zdroj krvi a esencie. Kyslý a mierne teplý Shan zhu yu doplňuje pečen a ľadviny tým, že vyživuje YIN a oživuje krv, pomáha ochránit původnú Qi. Posilnenie Qi ľadvín je dôležité k zaisteniu dostatečnej rezervy YIN a YANG v tele. K tomuto je nutné, aby byla dostatečne vyživená pečen, ktorá čerpá esenciu z ľadvín.

Tým, že se doplní YIN pečene, obnoví se ich spriechodňovacia funkcie. Ďalší ministri sú Fu ling a Gui zhi. Fu ling doplňuje oheň, podporuje YANG a rozptyľuje chlad. Gui zhi uvoľňuje svaly a kĺby, zohrieva, otvára a spriechodňuje dráhy. Súčasne tiež zahrieva a doplňuje YANG ľadvín. Spoločne podporujú YANG a upravujú metabolizmus vody. Následujú traja asistenti Ze xie, Fu ling a Mu dan pi. Ich funkciou je regulovat tri yinové orgány: ľadviny, pečen a slezinu. Ze xie odblokováva a reguluje vodné cesty, Fu ling spevňuje slezinu a odstraňuje vlhkosť a Mu dan pi prečisťuje teplosť a potlačuje oheň pečene. Tieto tri byliny pracujú synergicky s Shu di huang, Shan zhu yu a zajišťujú purgáciu spojenú s Ionizáciou ako základnou funkciou tejto zmesi. Súčasne Ze xie a Fu ling uvolňujú a regulujú vodné cesty, spevňujú slezinu a odstraňujú vlhkosť a tým pomáhajú Gui zhi, ktorá zohrieva močový mechúr a podporuje močenie. Mu dan pi ochladzuje krv, odstraňuje krvnú stagnáciu a spoločne s Gui zhi oživuje krv.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade extrémneho nedostatku YIN so suchým krkom a ústami, pri nadbytku yang shi (červená tvár, začervenalé oči). Neužívať súčasne s liekmi na riedenie krvi. (Warfarin, Anopirin)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: