NÁVRAT RYSA OSTROVIDA - MING MU DI HUANG WAN - TCM Herbs

30 hodnotení
 
Novinka Zväčšiť
 
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.
€14,99
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH183 Objem: 100 tabliet / 30 g Skladom (> 2 ks) €14,99
   
 

NÁVRAT RYSA OSTROVIDA - MING MU DI HUANG WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Zlepšenie zraku
Vyživuje a posilňuje nedostatočný jin pečene a ľadvín GAN/SHEN YIN XU
Vyživuje nedostatočnú krv pečene GAN XUE XU
Vyživuje nedostatočnú esenciu ľadvín SHEN JING XU
Sťahuje vzostup pečeňového jangu GAN YANG SHI

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Rozostrené videnie
Únava očí z počítača
Krátkozrakosť (Myopia)
Ďalekozrakosť (Hypermetropia)
Šedý zákal (Katarakta)
Zelený zákal (Glaukom)
Zápal očného nervu (Neuritis Optica)
Vysychanie očného nervu (Atrophia nervus Opticus)
Syndróm suchého oka (Sicca syndrom)
Centrálna retinopatia (Retinitis centralis)

Rozbor bylín v zmesi: 

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny - Cisárskou bylinou je Gou qi zi, ktorá posilňuje ľadvinový jin SHEN YIN XU a ľadvinovú esenciu JING, vyživuje pečeňový jin a krv GAN YIN/XUE XU a zjasňuje zrak (viď. Legendy psané bylinami). Ďalšou cisárskou bylinou je Huang qi, ktorá vyživuje krv pečene GAN XUE XU a zlepšuje rozostrený zrak z nedostatočného vyživovania očí krvou pečene GAN XU. Cisárskou bylinou je Jue ming zi, ktorá vyrovnáva pečeň GAN tým, že sťahuje a zakotvuje stúpajúci jang GAN YANG SHI, ktorý stúpa práve na základe nedostatočnosti jin pečene a ľadvín GAN/SHEN YIN XU.

Ďalej ochladzuje oheň pečene GAN HUO, ktorý šľahá do očí (podľa TCM „pečeň živí oči") a týmto ochladzovaním aj zjasňuje zrak. Ďalšia cisárska bylina Bai ji li má podobné účinky ako predchádzajúca bylina (vyrovnáva pečeň GAN, sťahuje vzostupný jang GAN YANG SHI a zjasňuje zrak), na viac ešte rozprúďuje stagnujúcu energiu čchi pečene GAN QI ZHI a uvoľňuje stiesnenosti, vypudzuje škodlivý vietor FENG XIE QI a zastavuje svrbenie. Fu pen zi posilňuje esenciu ľadvín SHEN JING XU a zlepšuje zrak.

Poslednou cisárskou bylinou je Tu si zi, posilňuje ako ľadvinový jang SHEN YANG XU, tak ľadvinový jin SHEN JIN XU, a dokonca aj ľadvinovou esenciu SHEN JING XU, zlepšuje zrak a odstraňuje zakalenie či mžiky pred očami (tzv. plávajúco mušky vo slivovici). Asistentskou bylinou je potom Wu wei zi, ktorá posilňuje nedostatočnú esenciu ľadvín SHEN JING XU, zadržuje jin YIN XU, generuje telesné tekutiny JIN YE a posilňuje energii čchi sleziny a srdca PI/XIN QI XU. Poslednou bylinou je Sang ye, ktorá vyrovnáva pečeň GAN, vyživuje nedostatočný jin pečene GAN YIN XU,) a tzv. prečisťuje oči – vylučuje horký vietor FENG RE a sťahuje stúpajúci jang pečene GAN YANG SHI, ktorý zapríčiňuje začervenané, bolestivé a suché oči alebo mušky či bodky pred očami.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatočnosti sleziny PI QI XU s hnačkami a tráviacimi problémami. Neužívať spolu s liekmi na riedenie krvi.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Podobný produkt

 • Kúra K05 Posilnenie gynekologických orgánov a sterilita - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NAD144
  Kúra K05 Pri snažení sa o dieťatko a sterilita - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr je zložená z bylín, ktoré podporujú hormonálnu rovnováhu, prekrvenie sliznice ženských orgánov, celkové upokojenie a harmonizáciu ženského organizmu.

  €27,30
 • Kúra K07 Po nervových poruchách a úrazoch - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NAD146
  Kúra K07 Nervové úrazy a obrna - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa odporúča po úrazoch nervového systému, pri poškodenia nervov, miechy a mozgu. Použité byliny sa užívajú pri revitalizácii  nervového tkaniva.

  €25,55
 • Kúra K35 srdcovo cievny systém - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NAD169
  Kúra K35 srdce a cievy po infarkte - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Zostava z bylín pri problémoch so zúženými cievami, pri posilňovaní cievnych stien po prekonanej náhlej príhode.

  €24,15
 • Masť z kiwi - Naděje (Objem 30 ml) Kód: NADMK
  Masť z kiwi - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  plesne, zápaly tkanív, nervov

  €2,99
 • Kúra K25 Artróza a osteoporóza - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK25
  Kúra K25 Artróza a osteoporóza - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa užíva pri artróze a osteoporóze.. Dodáva telu potrebné látky pre bezproblémovú činnosť kĺbov, pre stavbu kostnej hmoty a spevnenie štruktúry kostí. Čistí kĺby od nežiaducich solí.

  €20,65
 • Ľubovník - tinktúra z bylín T40 (Objem 50 ml) Kód: NAD110
  Ľubovník - tinktúra z bylín T40
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z ľubovníka je ideálna na žalúdok a pri žalúdočnej nervozite. Odporúča sa pri všetkých nervových chorobách a zápalových procesov v tele.

  €4,90
 • zlatice mix Kód: NADSV18
  Zlatica mix SV18 - Naděje
  Na sklade Značka: Naděje

  Zlatica MIx je špeciálne namiešaná tinktúra pri vírusových ochoreniach pre obranyschopnosť organizmu. 

  €6,99
 • Kúra K09 Imunita a celkové posilnenie organizmu - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD148
  Kúra K09 Imunita - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr sa odporúča pri problémoch s imunitným systémom.  Užíva sa najmä v obdobiach zvýšenej aktivity mikróbov, pri chrípkových epidémiách. 

  €19,25
 • Kúra K11A Podpora cievneho systému, kŕčové žily a hemoroidy - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD153
  Kúra K11A Kŕčové žily a hemoroidy - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Vybrané byliny v tinktúrach z bylín a púčikov rastlín sa odporúčajú pri krčových žilách a hemoroidoch. Pokračovacia kúra po kúre K11.

  €19,25

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.