JIA WEI XIAO YAO WAN - UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY

Kód: TCM062
Neohodnotené
Značka: Lanzhou
€8
1 - 3 dni
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čínska bylinná zmes na podráždenosť, sklon k zlosteniu sa, pocity horkosti, kožné zápaly u žien. Zhoršovanie problémov pred menštruáciou.

Detailné informácie

Podrobný popis

JIA WEI XIAO YAO WAN - UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY

pocit vnútornej horkosti či vyprahlosti - výraznejšia podráždenosť s tendenciou k ľahkému emočnému vzplanutiu - sklon k nespavosti a myšlienkovému nepokoju - iné prejavy "horkosti" v organizme - pálení záhy, sklon ku gynekologickým zápalom, problémová pleť, prevažne pred menštruáciou

Zmes je modifikáciou predchádzajúceho produktu a okrem bylín na uvoľnenie napätia a podráždenosti naviac obsahuje skupinu bylín na zvládnutie horúčosti, pochádzajúcej zo spomínaného „tlakového hrnca“. Opäť jav, ktorý každý niekedy zažil na vlastnej koži či v blízkom okolí. No na rozdiel od zmesi 061, v tomto prípade rozdeľujeme obsiahnuté byliny do štyroch skupín. Prvé tri sú opäť zhodné – posilnenie jangovej energie, výživa jinu a uvoľnenie energetického obehu. Novú štvrtú skupinu predstavujú byliny „prečisťujúce horúčosť“ a to na úrovni telesnej – zápal, pocit prehriatia a vyprahnutosti, energetickej – opakované emocionálne výbuchy či na úrovni psychickej – sklon k nespavosti, myšlienkový nepokoj.

Zmes je jedným z najčastejšie užívaných produktov čínskej medicíny na svete.

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po týždni užívania. Pri trvalej stresovej záťaži je vhodné dlhodobé podávanie. Pri predmenštruačnom syndróme sa podáva 5 dní pred začiatkom menštruácie. Pri kombinácii s inými produktmi sa podáva z každého druhu 3x denne 4 – 8 guľôčok, dávka sa môže ľubovoľne znižovať či zvyšovať podľa stavu.

Pre UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY platí i tu všetko, čo bolo napísané pri zmesi 061-VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA. Vďaka dvom bylinám, ktoré tu boli pridané naviac, má však tato zmes lepšiu pôsobnosť na pleť (akné pred menštruáciou), je o niečo viac protizápalová a upokojujúca. Pretože viac "chladí", podáva sa vtedy, keď nie sú prítomné poruchy termoregulácie (výrazne studené končatiny, zmrznutosť, neznášanlivosť chladu). Pokiaľ tieto prejavy sú, užívame radšej zmes 061-VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA. Štvrtá skupina bylín, známa svojím "osviežujúcim" a protizápalovým pôsobením je tvorená dvojicou bylín (gardénia, pivoňka polokrovitá).

Tu tak isto platí kombinácia uvedené pri zmesi 061- VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA s malými odchýlkami. Pri bolestivej menštruácii je možné kombinovať s niektorou s týchto zmesí: 051- UVOĽNENIE KARMÍNOVEJ RIEKY, 052- ÚNIK Z OBRUČÍ či 045- PILULKA VÝBUCHU SMIECHU. Pri opuchoch objavujúcich sa pred menštruáciou podávať spolu so zmesou 106- PILULKA PIATICH ŠUPIEK. Pri nespavosti užívať spolu s niektorým z produktov 121- ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA, 122- OBETA MOCNÉMU VLÁDCOVI, 123- PERLEŤ MESAČNEJ ROSY či 127- KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU. Pri veľkých výkyvoch nálad hraničiacich s hystériou sa podáva spolu so zmesou 124- TREPOTANIE ZÁSTAV VO VETRE. Pri súčasných klimakterických problémoch sa užíva s produktmi 185- SVIEŽOSŤ Z PODVEČERNEJ PAGODY, 058- SEDEM DÔVERNÍKOV apod. Pri veľkej únave je možné kombinovať napríklad so zmesou 152- TYGRÍ PRAMEŇ. Pri pálení záhy alebo žalúdku sa podáva spolu so zmesou 015- OBNOVA SPÁLENEJ KRAJINY. Pri gynekologických zápaloch s pálením a svrbením slizníc sa kombinuje so zmesou 057- PREHRADENIE TOKU ŽLTEJ RIEKY. Pri migrénach sa výhodne kombinuje s produkty 014- HORCOVÝ ELIXÍR alebo 112- STRHNUTIE SA JARNÉHO VÍCHRA, pri ostrých bodavých bolestiach potom skôr so zmesou 041- CESTIČKY PALÁCOVÉHO PARKU. Kombinácia s produktom 014- HORCOVÝ ELIXÍR prospieva i pri silnom nervovom podráždení. Pre mužov je ekvivalentom napríklad zmes 063- UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH alebo 064- UTÍŠENIE VETERNEJ BÚRKY, ktoré obsahujú väčší pomer jangových bylín a viac sa preto hodia pre mužský organizmus.

Dr. WEN SHENG v diele NEI KE ZHAI YAO, 19. stor. Táto kombinácia je modifikáciou inej zmesi (061), pochádzajúcej z roku 1078.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie