QING QI HUA TAN WAN - VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

Kód: TCM031
Neohodnotené
Značka: Lanzhou
€8
1 - 3 dni
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu, fajčiarsky kašeľ, chrápanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

QING QI HUA TAN WAN - VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu - fajčiarsky kašeľ

Zmes sa užíva na kašeľ s obtiažnym až bolestivým vykašliavaním väzkých žltých hlienov, ktoré sa typicky vyskytujú u akútnej či chronickej bronchitídy alebo astmy. Nepôsobí iba na postihnutú sliznicu, ktorej pomáha znižovať produkciu hlienov súvisiacich s jej podráždením, ale zároveň podporuje obranyschopnosť a odolnosť dýchacích ciest. Zmierňuje prejavy fajčiarskeho kašľa. Náchylnosť k nadmernému zahlieneniu môže byť podľa čínskej medicíny spôsobená konzumáciou mastných či sladkých jedál, preto sú v zmesi zastúpené i byliny podporujúce správne trávenie.

Vyššie popísaný stav sa často objavuje po nesprávne preliečenej infekcii, kedy sliznica zostáva podráždená a neustále produkuje hustý a ťažko vykašľateľný hlien.

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po týždni, u fajčiarov je vhodné dlhodobé podávanie na ochranu dýchacieho ústrojenstva. Ak pretrváva po ústupe kašľa a zahlienenia pocit suchosti v ústach a chrapot, podáva sa zmes HVIZD STRIEBORNEJ PÍŠŤALKY (131).

BAN XIA (Rhizoma pinelliae ternatae), CHEN PI (Pericarpium citri reticulatae) a FU LING (Sclerotium poriae cocos) pročišťují hlen a vlhko z plic a pomáhají usměrňovat tok plicní energie. Současně normalizují zažívání, a tak brání další kumulaci hlenu. DAN NAN XING (Pulvis arisaemae cum felle bovis) vysušuje hlen a vlhkost a odstraňuje tíseň na hrudi. ZHI SHI (Fructus immaturus citri aurantii) rozbíjí stagnaci hlenu, uvolňuje křeče. HUANG QIN (Radix scutellariae baicalensis) a GUA LOU REN (Semen trichosanthis) pročišťují horko z plic a pomáhají naředit tuhý hlen. Ničí bakteriální infekci a toxiny takto vzniklé a odstraňují zatuhlý, zauzlený hlen. Obě byliny mohou být použity také při léčbě plicního abscesu, bolesti a tísni na hrudi. XING REN (Semen pruni armenicae) zastavuje kašel, usměrňuje tok plicní energie a zprůchodňuje stolici. Když je v plicích horkost a hlen, bývá přidružena zácpa. Když volně odchází stolice, uvolní se lépe stagnace v plicích. SHENG JIANG (Rhizoma zingiberis officinalis recens) zlepšuje zažívání a rozpouští hlen stagnující v plicích, průduškách a nose.

Autor: Dr. WU KUN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI FANG KAO v r. 1584.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie