QING QI HUA TAN WAN - VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

Kód: TCM031
Neohodnotené
Značka: Lanzhou
€9,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu, fajčiarsky kašeľ, chrápanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

QING QI HUA TAN WAN - VÔŇA BOROVICOVÉHO HÁJA

kašeľ s problematickým vykašliavaním hlienu - fajčiarsky kašeľ

Zmes sa užíva na kašeľ s obtiažnym až bolestivým vykašliavaním väzkých žltých hlienov, ktoré sa typicky vyskytujú u akútnej či chronickej bronchitídy alebo astmy. Nepôsobí iba na postihnutú sliznicu, ktorej pomáha znižovať produkciu hlienov súvisiacich s jej podráždením, ale zároveň podporuje obranyschopnosť a odolnosť dýchacích ciest. Zmierňuje prejavy fajčiarskeho kašľa. Náchylnosť k nadmernému zahlieneniu môže byť podľa čínskej medicíny spôsobená konzumáciou mastných či sladkých jedál, preto sú v zmesi zastúpené i byliny podporujúce správne trávenie.

Vyššie popísaný stav sa často objavuje po nesprávne preliečenej infekcii, kedy sliznica zostáva podráždená a neustále produkuje hustý a ťažko vykašľateľný hlien.

Dávkovanie: 3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po týždni, u fajčiarov je vhodné dlhodobé podávanie na ochranu dýchacieho ústrojenstva. Ak pretrváva po ústupe kašľa a zahlienenia pocit suchosti v ústach a chrapot, podáva sa zmes HVIZD STRIEBORNEJ PÍŠŤALKY (131).

BAN XIA (Rhizoma pinelliae ternatae), CHEN PI (Pericarpium citri reticulatae) a FU LING (Sclerotium poriae cocos) pročišťují hlen a vlhko z plic a pomáhají usměrňovat tok plicní energie. Současně normalizují zažívání, a tak brání další kumulaci hlenu. DAN NAN XING (Pulvis arisaemae cum felle bovis) vysušuje hlen a vlhkost a odstraňuje tíseň na hrudi. ZHI SHI (Fructus immaturus citri aurantii) rozbíjí stagnaci hlenu, uvolňuje křeče. HUANG QIN (Radix scutellariae baicalensis) a GUA LOU REN (Semen trichosanthis) pročišťují horko z plic a pomáhají naředit tuhý hlen. Ničí bakteriální infekci a toxiny takto vzniklé a odstraňují zatuhlý, zauzlený hlen. Obě byliny mohou být použity také při léčbě plicního abscesu, bolesti a tísni na hrudi. XING REN (Semen pruni armenicae) zastavuje kašel, usměrňuje tok plicní energie a zprůchodňuje stolici. Když je v plicích horkost a hlen, bývá přidružena zácpa. Když volně odchází stolice, uvolní se lépe stagnace v plicích. SHENG JIANG (Rhizoma zingiberis officinalis recens) zlepšuje zažívání a rozpouští hlen stagnující v plicích, průduškách a nose.

Autor: Dr. WU KUN. Tato směs byla poprvé uvedena v díle YI FANG KAO v r. 1584.

Výrobca: Lanzhou Taibao Pharmaceutical Factory. Výrobca je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice), oprávňujúceho export do európskych krajín, Austrálie, Japonska.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: