Ranný úsmev -Kai Xin San tinktúra z čínskych bylín Yaomedica

Kód: YM110
Neohodnotené
€12,59
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Depresia, stres, zábudlivosť, Alzheimer, poruchy správania, nespavosť

Detailné informácie

Podrobný popis

Ranný úsmev -Kai Xin San tinktúra z čínskych bylín Yaomedica

Základom tinktúry Ranný úsmev sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. 

Hlavné zameranie: poruchy nálady, anhedónia (strata záujmu a potešenie), pretrvávajúca depresia, agitovanosť, pocit bezmocnosti alebo prežívania, nadmernej viny, kognitívne poruchy, strata pamäte a problémy so sústredením, poruchy správania, ťažké zaspávanie, strata chuti do jedla alebo, prejedanie, palpitácia, dýchavičnosť, tichá samohovor, únava fyzická aj psychická, príznaky sa zhoršujú sa námahou, samovražedné sklony

Použitie receptu podľa tradičnej čínskej medicíny:

posilňuje Qi srdce a sleziny, spevňuje slezinu
otvára čisté otvory srdca, premieňa Tan (hlieny)
vyživuje yin
upokojuje a vyživuje ducha Shen

Vzhľadom k rýchlemu tempu nášho každodenného života trpí stále viac ľudí depresívnymi príznakmi, ako sú: poruchy nálady: anhedónia (strata záujmu a potešenia), pretrvávajúca depresia, pocit bezmocnosti alebo prežívania nadmernej viny; kognitívne poruchy: strata pamäte a problémy so sústredením; poruchy správania, ťažké zaspávanie, strata chuti do jedla alebo prejedanie, agitovanosť, alebo dokonca až samovražedné sklony.

Pokiaľ sa tieto príznaky vyskytujú spoločne a trvajú dlhšie ako dva týždne bez výrazného zlepšenia, je už tento stav diagnostikovaný ako depresívna porucha (tj depresia). V súčasnej dobe sa depresia stala jednou z najčastejších psychiatrických diagnóz, ktorej výskyt je 15 % z celkovej populácie, u žien možno ešte vyššia – až 25 %.

Podľa TCM sa príčina depresie pripisuje slabosti sleziny a hromadeniu hlienu, deficitu srdcovej Qi a srdcovej yin/krvi. Srdiečku, ale predovšetkým jeho duchu Shen, ktorý je sídlom našej osobnosti, chýba výživa, a navyše má hlienom „zastrené okienka“. Preto sa obvykle podávajú zmesi, ktoré posilňujú slezinu, aby sa odstránil hlien, a vyživujú Qi a yin srdce.

Z pohľadu západnej medicíny je za hlavnú príčinu depresie je už dlho považovaný nedostatok neurotransmiterov, napríklad noradrenalínu, dopamínu a serotonínu v mozgu. Všetky antidepresíva dostupné na trhu sú preto zamerané na obnovu zníženej hladiny neurotransmiterov v synaptickej štrbine alebo v mozgu depresívnych osôb tým, že inhibujú spätné vychytávanie a odbúravanie neurotransmiterov.

Aj u Kai Xin Sanu bol taký inhibičný účinok preukázaný, a to na acetylcholínesterázu. Moderná evidencia-based štúdií sa však zistilo, že to nie je všetko. Výsledky naznačujú, že antidepresívny účinok Kai Xin Sanu môže byť sprostredkovaný zvýšením expresie tzv. neurotrofných (nerv. tkanivo vyživujúcich) faktorov v astrocytoch (typ nerv. buniek), čo plne podporuje stáročia trvajúce využitie tohto odvaru.

Moderná charakteristika: depresia, následky dlhodobého stresu, zábudlivosť, demencia, Alzheimerova choroba

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: