VYTIAHNUTIE ZAKLIESNENÝCH STAVIDIEL - YU XUE WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH040
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

VYTIAHNUTIE ZAKLIESNENÝCH STAVIDIEL - YU XUE WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Rozprúďuje blokádu krvi YU XUE a spriechodňuje cievy LUO
Rozpúšťa a odstraňuje zrazeniny ZHU YU
Oživuje krv XUE
Utišuje bolesti, vzniknuté z blokády krvi YU XUE

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Kožné potiaže:
Ekzémy
Psoriáza
Akné s vredmi a abscesmi
Bércové vredy

Gynekologické potiaže:
Bolestivá menštruácia
Strata alebo vynechanie menštruácie
Predčasná alebo dlhotrvajúca menštruácia
Myómy, cysty, fibrómy

Kardiovaskulárne potiaže:
Angína pektoris
Stavy po srdcovom infarkte a mozgovej mŕtvici
Stavy, keď je nutné "riediť krv"

Poranenia a úrazy:
Všetky úrazy a poranenia, ako akútne, tak chronické
Zlomeniny, výrony, pomliaždeniny, natrhnutia svalov, vykĺbenia, opuchy apod.
Tenisový lakeť

Ostatné potiaže:
Bolesti hlavy, obzvlášť fixné
Reumatické bolesti kĺbov, šliach a väzív
Nádory, cysty, struma

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylínná zmes je zameraná hlavne na tzv. odblokovanie krvi YU XUE, teda oživuje a rozprúďuje krv XUE, podporuje krvný tok, spriechodňuje dráhy a cievy a rozpúšťa zrazeniny ZHU YU. Pod pojmom blokády krvi YU XUE si môžeme predstaviť stav upchanej rímsy, keď na jednej strane sa krv hromadí (opuchy, zatuhnutia, zdureniny typu nádorov, cýst, strumy apod.). a na strane druhej, pod upchanou rímsou sa nedostáva životodárna krv a energia, čo sa prejavuje nedostatočnou výživou týchto orgánov a dráh (napr. matnou do aleboerna pleťou) a hlavne potom fixnou bolesťou - napr. bolesťou hlavy alebo kdekoľvek po tele, bolesti pri poraneniach a úrazoch, bolesti pri menštruácii... (podľa čínskej medicíny každá "bolesť je hlad tkaniva po energii").

Rovnako tak sa po čase môže rímsa vypúliť a prasknúť (napr. prasknuté cysty,metastázy, kožné postihnutia ako psoriáza, ekzémy). V nadsazke by sa dalo povedať, že táto zmes je akýmsi kominíkom, ktorý alebostí (ne)poriadne upchanú rímsu a doslova každodenne "prešťúchava" a spriechodňuje tento upchaný tunel. To znamená že treba vytiahnuť stavidlá a vodu vypustiť, aby sme sa tak (ne)dostali z blata do kaluže alebo z dažďa pod odkvap!

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny - Byliny, obsiahnuté v tejto zmesi, sú rozdelené do 3 skupín:

Prvá skupina obsahuje byliny, ktoré rozprúďujú blokádu krvi YU XUE a odstraňujú zrazeniny ZHU YU. Môžu byť štipľavej alebo horkej chuti, chladné, vyrovnané alebo teplej povahy, všetky však vstupujú do krvi pečene GAN YU XUE a rozprúďujú a spriechodňujú krv, bez toho aby poškodili energiu čchi ZHENG QI. Medzi ne patrí E zhu a San leng ktorý mimo už zmienené (rozprúďujú blokádu krvi YU XUE a odstraňujú zrazeniny ZHU YU) rozprúďujú aj stagnáciu čchi QI ZHI a utišujú bolesti. Dan shen naviac aj vyživuje krv v srdci XUE XU XIN, ukľudňuje ducha SHEN, ochladzuje krv RE XUE a hojí kožné vredy a abscesy. Hu zhang rozprúďuje krv YU XUE a tíši bolesti (hlavne gynekologické), vylučuje vlhko a horko SHI/RE a horký toxín RE DU (napr. u kožných potiaží). Ji xue teng rozprúďuje krv YU XUE a doplňuje krv XUE XU, uvoľňuje šľachy a spriechodňuje cievy LUO (napr. pri reumatických bolestiach alebo poraneniach).

Hong hua rovnako rozprúďuje a oživuje krv YU XUE (napr. bolestivá menštruácia), rozpúšťa a odstraňuje zrazeniny ZHU YU v (napr. pri poraneniach, u kožných abscesoch a vredoch, pri nádoroch v bruchu ako sú myómy a cysty). Tao ren má rovnaké účinky ako predchádzajúca bylina a naviac aj zvlažuje črevá a spriechodňuje stolicu alebo tzv. premazáva črevá (napr. pri tvrdej suchej zápche). Ze lan okrem toho, že rozprúďuje krv a oživuje krv YU XUE a odtsraňuje zrazeniny ZHU YU, tak i rozprúďuje stagnáciu vody SHUI, čím zmenšuje opuchy, obzvlášť v bruchu (gynekologické nádory).
Druhou skupinu tvorí byliny, ktoré ochladzujú horúčosť v krvi RE, vzniknutej z blokády krvi YU XUE. Medzi ne patrí Chi shao yao, ktorý ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE (napr. u ekzémov, psoriázy), ale taktiež aj odstraňuje zrazeniny YU XUE a tíši bolesti (napr. pri poraneniach, bolestivej menštruácii, nádoroch). Ren don teng ochladzuje horko RE a vylučuje horký toxín RE DU (napr. kožné vredy alebo abscesy), vylučuje vlhko a horko SHI/RE spriechodňuje cievy LUO (napr. pri bolestivých zápaloch a opuchoch kĺbov).
Do tretej skupiny bylín, ktorá hlavne vyživuje krv XUE XU, ďalej aj rozprúďuje a oživuje krv YU XUE, tíši bolesti a rozpúšťa zrazeniny ZHU YU, patrí Dang gui wei.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: Môže sa kombinovať so zmesou Húževnatosť bambusového výhonku 205 pri úrazoch a poraneniach alebo so zmesou Stena deviatich drakov pri myómoch 054. Táto zmes riedi krv, preto ak sa súčasne užívajú lieky na riedenie krvi, účinok sa znásobuje. V tom prípade sa odporúča konzultácia s lekárom a terapeutom čínskej medicíny.

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatku energie čchi Qi XU stagnácie bez blokády krvi XUE XU. (napr. krvácanie bez blokády)

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: