PREČISTENIE KALNEJ STUDNIČKY - BA ZHENG WAN - TCM Herbs

Kód: TCH102
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína. Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

PREČISTENIE KALNEJ STUDNIČKY - BA ZHENG WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Ochladzuje teplo RE
Lieči bolestivé močenie
Pôsobí močopudne
Rozpúšťa kamienky

Infekcia močového mechúra a močových ciest
Obličkové a močové kamene

Zápal prostaty, Zápal obličiek,

 

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto zmes čistí teplo a vlhko zo spodného ohniska. Spodné ohnisko zahrňuje oblasť od pupku dolu, teda aj močový mechúr a ľadviny. Infekcie sú najčastejšie spôsobené zlým stravovaním s nadmierou sladkých, štipľavých a mastných jedál či alkoholom. Zápaly sa prejavujú pálením, častým močením, obtiažnym močením či bolestivým močením s krvou.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je Jin qian cao, ktorá prečisťuje teplosť, podporuje močenie a je veľmi účinná v uvoľnení obštrukcie spôsobenej stagnujúcov vlhkosťou (viz Legendy písané bylinami). Ministri Che qian zi, Qu mai a Bian xu a Tong cao prečisťujú teplosť a vlhkosť tým, že podporujú močenie, a tak pomáhajú cisárovi v odblokovaní bolestivéj močovej dysfunkcie. Asistentské byliny odstraňujú tieto ťažkosti nepriamo tým, že odvádzajú teplosť: Zhi zi odvádzjú teplosť z troch ohnísk moč. Poslíček Huang bai vedie teplosť dolu, Mang xian ochladzuje teplo a znižuje opuchy. Zhi gan cao harmonizuje pôsobenie jednotlivých bylín v zmesi, odstraňuje bolesti v podbrušku a pomáha zmierniť podráždenosť.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade stavu chladu z nedostatku HAN XU.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: