Probiotika Vesantech Digestive 50 miliard CFU
Kód: ZS18995Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Probiotika Vesantech Digestive 50 miliard CFU
Probiotiká Vesantech digestive odporúčame ľuďom , ktorí majú tráviace problémy, oslabenú črevnú mikrobiotu, výrazne oslabenú imunitu, pri alebo po dlhej antibiotickej liečbe. Najmä pri ťažkých bakteriálnych infekciách ako sú borelióza, zápaly priedušiek a pľúc, salmonelóza, čierny kašeľ
Unikátne, živé, ultra silné probiotiká na črevo a tráviaci trakt s 27 aktívnymi probiotickými kmeňmi a 50 miliárd CFU v jednej dávke, spolu so 17 enzýmami v špeciálnej enterosolventnej kapsule na maximálnu imunitu.
Unikátny počet, 27 probiotických kmeňov pri mimoriadne vysokej koncentrácii, až 50 miliárd CFU v jednej dávke spolu sme doplnili 17 -timi dôležitými enzýmami na trávenie tukov, cukrov, proteínov a mlieka. Enzýmy sú biologické molekuly, ktoré katalyzujú (urýchľujú) chemické reakcie v živých organizmoch. V ľudskom tele sa využívajú na rozklad zložitých molekúl na jednoduchšie, ktoré môže telo ľahšie využiť.
V súčasnej dobe sa vedecká komunita a odborníci na výživu zaoberajú viac a viac pozitívnymi účinkami probiotík na ľudské zdravie. Tieto probiotiká, známe tiež ako "dobré" alebo "prospešné" baktérie, predstavujú živé, aktívne mikroorganizmy, ktoré majú schopnosť vyvíjať pozitívne účinky na zdravie hostiteľa, keď sú konzumované v dostatočnom množstve. Väčšina probiotík na trhu má absolútne nedostatočné zloženie.
Tieto mikroorganizmy sú výnimočné svojou schopnosťou prežiť náročné podmienky tráviaceho systému a dosiahnuť črevnú mikrobiotu. Aby boli probiotiká skutočne účinné, musia byť schopné prekonať niekoľko prekážok, ktoré tráviaci systém predstavuje. Prvou z týchto prekážok je žalúdočná kyselina. Táto kyselina, ktorá je mimoriadne silná, má za úlohu nielen rozkladať potraviny, ale aj zničiť mnohé mikroorganizmy, ktoré by mohli byť pre človeka škodlivé. Probiotiká musia byť schopné odolať tomuto agresívnemu prostrediu a pokračovať v ceste k črevám.
Ďalšou výzvou pre probiotiká je žlč, ktorá sa vylučuje do dvanástnika a má za úlohu emulgovať tuky, čím uľahčuje ich trávenie. Žlč môže byť tiež nepriateľská voči mnohým mikroorganizmom, vrátane probiotík. Preto je dôležité, aby probiotické kmene, ktoré sú vyberané na konzumáciu, boli odolné voči účinkom žlče. Okrem žalúdočnej kyseliny a žlče existujú v tráviacom trakte aj ďalšie nepriaznivé podmienky, ako sú enzýmy a konkurenčná mikroflóra, s ktorými sa probiotiká musia vysporiadať. Tieto podmienky môžu výrazne ovplyvniť schopnosť probiotík prežiť a kolonizovať črevnú mikroflóru.
Keď probiotiká úspešne prekonajú všetky tieto prekážky a dosiahnu črevá vo veľkom počte, môžu začať vyvíjať svoje prospešné účinky. Medzi tieto účinky patrí napríklad podpora imunitného systému, zlepšenie trávenia, prevencia a liečba niektorých tráviacich ochorení a podpora celkového zdravia čreva. Probiotiká teda predstavujú dôležitý prvok na udržanie zdravej črevnej mikroflóry a celkového zdravia organizmu. Vzhľadom na tieto pozoruhodné schopnosti je zrejmé, prečo probiotiká získavajú na popularite a sú čoraz viac využívané v rámci prevencie a podpory zdravia. Je však dôležité vybrať také probiotické doplnky, ktoré obsahujú kmene s dokázanou schopnosťou prežiť tráviaci systém a dosiahnuť črevá v aktívnej forme, aby mohli vyvíjať svoje prospešné účinky.
Sú mimoriadne šetrné a rýchlo dostávajú črevný trakt do kondície.
DÁVKOVANIE (60 kapsúl v balení): 2 vegánske enterosolventné kapsule v jednej dávke denne, na začiatku jedla.
Zloženie kapsuly: hypromellosa z celulózy a pektín z jabĺk, oba sú prírodné polysacharidy. Kapsuly sú navrhnuté pre riadené uvoľňovanie liečiv, pre ochranu živých kultúr pred žalúdočnou kyselinou, cielené uvoľňovanie probiotík v tenkom čreve a zlepšenie biologickej dostupnosti.
Viete že? Na základe najnovších štúdií a odporúčaní odborníkov je po absolvovaní antibiotickej liečby odporúčané užívať probiotiká. Je vhodné pokračovať v ich užívaní minimálne 2 až 4 týždne po skončení antibiotickej liečby. Toto časové obdobie by malo byť dostatočné na obnovu prirodzenej črevnej mikrobioty, ktorú môžu antibiotiká narušiť.
ZLOŽENIE: 27 probiotických kmeňov, 50 miliárd CFU, 17 druhov enzýmov
Bifidobacterium lactis Bl03, Lactobacillus acidophilus CCFM1200, Bifidobacterium lactis BAL005, Bifidobacterium longum CCFM760, Lactobacillus acidophilus L59, Lactobacillus brevis LBR71, Lactobacillus bulgaricusHB68, Lactobacillus casei CN1566, Lactobacillus fermentum HLF67, Lactobacillus helveticus HH28, Lactobacillus rhamnosus Lr663, Lactobacillus gasseri HLG13, Lactococcus lactis HLL31, Streptococcus thermophilus ST67, Lactobacillus plantarum CCFM1143, Lactobacillus paracasei HPC69, Saccharomyces boulardii Hs5, Lactobacillus salivarius HLS89, Bifidobacterium bifidum Bb67, Bifidobacterium bifidum CCFM1167, Bifidobacterium infantis HBI27, Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus plantarum Cn2018, Bifidobacterium longum CCFM1017, Lactobacillus paracasei CCFM1164, Lactobacillus fermentum CFM1058, Lactobacillus plantarum CCFM164
PREBIOTIKÁ: FOS, XOS . FOS sú fruktooligosacharidy sú preferovaným zdrojom energie pre niektoré prospešné bakteriálne kmene. XOS sú xylooligosacharidy, sú tiež typom prebiotika, podobne ako FOS. Pomocou stimulácie rastu prospešných bakterií v črevnom mikrobióme, fruktooligosacharidy (FOS) a xylooligosacharidy (XOS) prispievajú k optimalizácii tráviaceho procesu a regulácii stolice. Tento mechanizmus môže poskytovať značnú úľavu osobám, ktoré sa potýkajú so zápchou. Okrem toho, podobne ako FOS, aj XOS podporujú lepšiu absorpciu esenciálnych minerálov, ako je vápnik. Táto vlastnosť je kritická pre udržanie zdravia kostí.
Aktuálne klinické štúdie navyše naznačujú, že FOS a XOS môžu mať pozitívny vplyv na reguláciu telesnej hmotnosti a metabolizmus. Tieto zistenia poukazujú na potenciálne širokospektrálne výhody týchto prebiotík pre zdravie človeka.
ENZÝMY: Amyláza + proteázy + laktáza + glukoamyláza +alfa galaktozidáza + lipáza + pektináza + peptidáza + bromelaín + Fytáza + hemiceluláza + beta-glukanáza + papaín + Celuláza + xylanáza + diastáza invertáza
Tu je prehľad úloh, na ktoré sa využívajú uvedené enzýmy:
1. Amyláza: Rozkladá škroby a polysacharidy na jednoduchšie cukry, ako je maltóza. Vyskytuje sa v slinách a pankrease. 2. Proteázy: Skupina enzýmov, ktorá rozkladá proteíny na menšie peptidy a aminokyseliny. Pomáhajú pri trávení proteínov v žalúdku a tenkom čreve. 3. Laktáza: Rozkladá laktózu, cukor prítomný v mlieku, na glukózu a galaktózu, aby mohol byť ľahšie absorbovaný v tenkom čreve. 4. Glukoamyláza: Rozkladá maltózu a iné oligosacharidy na glukózu, čo napomáha ich absorpcii v tráviacom trakte. 5. Alfa-galaktozidáza: Rozkladá oligosacharidy ako sú rafinóza a stachyóza, ktoré sa nachádzajú v niektorých rastlinných potravinách na jednoduchšie cukry, čím znižuje nadúvanie a iné problémy s trávením. 6. Lipáza: Rozkladá tuky na glycerol a mastné kyseliny, čo umožňuje ich absorpciu v tenkom čreve. 7. Pektináza: Rozkladá pektín, druh polysacharidu, ktorý sa nachádza v rastlinných bunkových stenách, čo napomáha rozkladu a tráveniu rastlinných materiálov. 8. Peptidáza: Rozkladá peptidy na aminokyseliny, podobne ako proteázy. 9. Bromelaín: Enzým nájdený v ananáse, ktorý pomáha rozkladať proteíny a má protizápalové účinky. 10. Fytáza: Rozkladá fytát (fitínovú kyselinu), fosforovú zlúčeninu, ktorá viaže minerály v potravinách, čo umožňuje lepšiu absorpciu minerálov. 11. Hemiceluláza: Rozkladá hemicelulózu, jeden z hlavných komponentov rastlinných bunkových stien na jednoduchšie cukry. 12. Beta-glukanáza: Rozkladá beta-glukány, druh rozpustnej vlákniny nájdenej napríklad v ovse a jačmeni na jednoduchšie cukry. 13. Papaín: Enzým nájdený v papáji, ktorý podobne ako bromelaín pomáha pri rozklade proteínov. 14. Celuláza: Rozkladá celulózu, hlavnú zložku rastlinných bunkových stien, na jednoduchšie cukry, hoci ľudské telo tento enzým prirodzene nevyrába a závisí na mikroorganizmoch v čreve. 15. Xylanáza: Rozkladá xylany, polysacharidy nájdené v niektorých rastlinných bunkových stenách. 16. Diastáza (maltáza): Rozkladá maltózu na dve molekuly glukózy. 17. Invertáza: Rozkladá sacharózu (stolový cukor) na glukózu a fruktózu.
Tieto enzýmy hrajú kľúčovú úlohu v procese trávenia, pomáhajú rozkladať potraviny na jednoduchšie zložky, ktoré môže telo využiť na energiu, rast a opravu buniek. V niektorých prípadoch, ako pri nedostatočnej produkcii týchto enzýmov (napríklad laktázovej nedostatočnosti), môžu byť enzýmové doplnky užitočné na podporu trávenia.
NOSIČ: Maltodextrín
UPOZORNENIE: Výživový doplnok. Dátum spotreby výrobku je 12 mesiacov od dátumu výroby. Skladujte v suchu, na tmavom mieste, najlepšie pri teplote do 4 °C, v chladničke. Počas prepravy je bezproblémovo možná aj krátkodobo vyššia teplota okolia, bez straty kvality probiotických kultúr (niekoľko dni do 25 °C). Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Osoby liečené cytostatikami alebo imunosupresívami potrebujú konzultáciu svojho ošetrujúceho lekára.
TIP: Na úplne všetky probiotiká na trhu, aj spiace (lyofilizované) vplýva teplota pri skladovaní, ako je vidieť na grafe, preto odporúčame všetky skladovať v chladničke, ak ich nechcete hneď užívať. Aj mesačné vystavenie vyššim teplotám však nemá zásadný vplyv na ich aktivitu.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.