UŠĽACHTILOSŤ LOTOSOVÉHO KVETU - DAN SHEN YIN WAN - TCM Herbs

Kód: TCH042
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

UŠĽACHTILOSŤ LOTOSOVÉHO KVETU - DAN SHEN YIN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Upravuje obeh čchi Qi a krvi XUE
Rozptyľuje blokádu krvi XUE YU
Utišuje bolesť

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Bolesti na hrudníku, angina pektoris
Chronický zápal pankreasu, pečene, žlčníka, žalúdku

Vredová choroba žalúdka

Bolestivá menštruácia

Odborná literatúra o TCM uvádza: Zmes sa užíva pre zmiernenie bolesti na hrudi, často zodpovedajúcej nedostatočnému prekrveniu srdca. Podľa moderných výskumov sa podieľa rovnako na úprave zvýšenej hladiny cholesterolu v krvi.

Rozbor bylín v zmesi: Najviac zastúpenou bylinou v zmesi je cisár Dan shen, ktorý oživuje a vyživuje krv, odstraňuje blokádu a zastavuje bolesť s výrazným tropizmom k hornému ohnisku, respektíve k srdcu. Je horký a trochu chladný a môže sa použiť aj vo veľkých dávkach bez rizika poškodenia Qi a krvi. Minister Tan xiang ohrieva stredné ohniská, reguluje Qi, zatiaľ čo asistent Sha ren reguluje pohyb Qi, uvoľňuje stredné ohniská, rozptyľuje pocit tlaku a stiesnenosti na hrudi a odstraňuje bolesť. Všetky tri byliny spoločne odstraňujú blokádu Qi a krvi a obnovujú ich kľudný a nerušený kolobeh, a tým odstraňujú bolesti.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie1: Neužívať pri stavoch zvýšenej krvácavosti.

Upozornenie2: Bolesti na hrudi môžu byť príznakom závažného zdravotného stavu alebo predzvesťou infarktu. V tomto prípade postup a užívanie konzultujte s lekárom !!!

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: