Veterná veža - Pian Tou Tong Pian tinktúra z čínskych bylín YaoMedica

Kód: YM087
Neohodnotené
Značka: YaoMedica
€12,59
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Migrény, bolesti hlavy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tinktúra Veterná veža vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Pian Tou Tong Pian.

Hlavné zameranie: migrény, bolesti hlavy, ostrá bolesť hlavy, pulzujúca bolesť hlavy, citlivosť na vietor, rozpínavá bolesť hlavy

Tinktúra odvádza Feng (vietor) z oblasti hlavy.  Čínska medicína uvádza tri základné typy bolestí hlavy (môže ich byť ale oveľa viac). Prvým typom je vpád vonkajšieho patogénny vetra do hlavy. Vietor zvonku vpadne do meridiánov (dráhy, kde prúdi energia Qi) a ich kolaterál a spôsobí bolesti. Druhým typom je stúpajúca Yang z Gan (Pečene), ktorý stúpa do hlavy. Tretím typom je nedostatok Xue (krvi) v pečeni, ktorá nerobí stúpajúcemu Yang dostatočnú kotvu. Popravde, tieto tri príčiny sa pri stavoch bolesti môžu rôzne prelínať. Pian Tou Tong Pian je primárne na prvý príčinu. Prečisťuje vietor. Hlava je nejyangovější časť tela, tu sa stretávajú všetky yangové meridiány. Yang je aktivita, pohyb, oheň. A ak sa k nemu pridá Yang z vonku v podobe Feng (vetra),tak môže dôjsť k pomerne intenzívnym bolestiam hlavy. Táto zmes nie je len na riešenie príznakov – bolesťou. Rieši aj príčinu problémov, a preto je dobré ju užívať minimálne jeden mesiac, ale skôr dlhšie

Zloženie: 
voda, alkoholChuan Xiong - kôprovníček Wallichov, podzemok - Rhiz. ligustici - 8,0g
Du Huo - angelika plstnatá, koreň - Rad. angelica pubescentis - 4,8g
Fang Feng - ledebouriela rozložitá, koreň, kořen - Rad. ledebouriellae - 3,2g
Qiang Huo - notopterigium driapané, podzemok - Rhiz. notopterygii - 1,6g
Gao Ben - koprníček čínský, kořen s odden. - Rhiz. et rad. ligustici - 4,8g
Man Jing Zi - drmek okrúhlolistý, plod - Fruc. viticis - 6,4g
Bo He - mäta, list - Fol. menthae - 1,6g
Bai Zhi - angelika dahurská, koreň - Rad. angelicae dahuricae - 4,8g
Dang Gui - angelika čínska, koreň - Rad. angelicae sinensis - 3,2g

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: