KÚZLO PRVEJ POMOCI - Gui Zhi wan- TCM Herbs

Kód: TCH001
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€17,99
Na sklade
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Podpora imunity, chrípky a prechladnutie, infekčné virózy, bolesti hlavy, svalov a celého tela pri začínajúcej viróze, nízky krvný tlak, potravinové alergie. Recept podľa tradičnej čínskej medicíny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odborná literatúra o TCM uvádza:

vylučuje napadnutie vonkajším vetrom FENG alebo chladným vetrom FENG/HAN z povrchu tela
harmonizuje nerovnováhu medzi vrstvou obrany WEI (koža a svalstvo) a vrstvou výživy YING (krv XUE a telesné tekutiny JIN YE)

Podľa Tradičnej čínskej medicíny sa využíva pri:

chrípky a prechladnutie
infekčné virózy
horúčkovité ochorenia s odporom k vetru
alergické a infekčné nádchy
alergické žihľavky, ekzémy
potravinové alergie
bolesti hlavy, svalov a celého tela pri začínajúcej viróze
bolesti bedier, ischias
stuhnutie šije (tortikolis)
nadmerné potenie
omrzliny
nízky krvný tlak
zápal srdcového svalu
paroxyzmálna tachykardia
extrasystoly, predčasné komorové kontrakcie (PVC)
funkčné srdcové problémy
Sick sinus syndróm (SSS) – bradykardia, sínusovej tachykardie

Väčšina vonkajších chorôb vzniká najčastejšie práve napadnutím vonkajším škodlivým vetrom FENG alebo chladom HAN alebo kombináciou oboch, teda chladným vetrom FENG/HAN.

Príznaky sa potom prejavujú podľa toho, čo viac prevláda – buď vietor FENG alebo chlad HAN.

Naše telo sa potom delí do 3 vrstiev:

1. vrstva je povrchová a predstavuje obrannú vrstvu WEI QI, ku ktorej patrí koža a svalstvo.
2. vrstva je vrstva výživy YING QI a ako už názov naznačuje, zodpovedá za výživu: krv XUE, energia QI a telesné tekutiny JIN YE. Je akýmsi prostredníkom (cez meridiány JING a spojky LUO) medzi povrchovou (1.) a hlbokou
3. vrstvou, ktorá sa nazýva YUAN QI – tá v sebe zahrnuje už telesné orgány ZANG a FU, ktoré sú uložené v hĺbke, a odpovedá za produkciu esencie JING.

Len správne fungovanie a vyladená koordinácia všetkých týchto 3 vrstiev zaisťuje nerušený a harmonický kolobeh energie QI a krvi XUE – teda zdravie.

Táto bylinná zmes elegantne upravuje a harmonizuje obrannú vrstvu WEI a vrstvu výživy YING tím, že z oboch týchto vrstiev vylučuje vonkajšie napadnutie vetrom FENG či chladným vetrom FENG/HAN a spriechodňuje svalovú vrstvu tak, aby energia čchi mohla zasa voľne prúdiť (tzv. odvaľuje balvany z ciest…).

Patrí k najcennejším bylinným zmesiam užívaným v TCM pri napadnutí vonkajším vetrom FENG či chladným vetrom FENG /HAN do povrchu nášho tela, ktoré zároveň odpovedá 1. obrannej línii nášho organizmu a je teda aj „prvé na rane“ (viď tiež názov zmesi).

Je určená pre jedincov, ktorí majú primárne oslabenú obrannú energiu WEI QI (nedostatočné či studené konštitučné typy – viď Test Dobrá strava) a sú tak náchylní k častým ochoreniam.

Nevhodná je naopak pro horúčostné a nadbytočné typy. Často sa preto kombinuje s bylinnou zmesou Pevnosť palácového piliera (201), ktorá vylučuje chlad, vietor a vlhko z kĺbov a svalov.

Metaforicky si tento stav môžeme priblížiť ako obranu nášho štátu (zdarnú energiu ZHENG QI čiže dobrú imunitu) proti vonkajšiemu nepriateľovi (škodlivá energie XIE QI – v našom prípade vietor FENG alebo chladný vietor FENG /HAN. Naše vojsko na hraniciach krajiny (obranná vrstva WEI – spojená s YANG, teda akciou) má za úlohu brániť krajinu proti vonkajším nepriateľom a súčasne aj chrániť obyvateľstvo (vrstva výživy YING – spojené s YIN, výživou), aby mohlo v kľude žiť a produkovať dostatok potravy, a to aj pre armádu (obranná vrstva WEI).

Ako vidieť, jedno na druhom závisí, a to rovnakou mierou. V prípade, že je náš štát vojensky oslabený, zákonite nemá ani dostatok vojsk na hraniciach a náš obranný val (slabá obranná vrstva WEI – koža, podkožie a svalstvo) je tak ľahko napadnuteľný vonkajším nepriateľom (napadnutie vonkajším vetrom FENG či chladným vetrom FENG/HAN), ktorý tak ľahko prenikne do tylu (vrstva výživy YING – krv a telesné tekutiny). Tu sa usadí a uzurpuje (blokuje tok energie QI – vzájomnú komunikáciu medzi obyvateľstvom a vojskom, ktorému sa nedostáva proviantu) ostatní obyvatelia tým, že im ujedá z ich už aj tak skromných zásob, ktoré potom chýbajú aj ostatnému vojsku (nerovnováha medzi vrstvou obrany WEI a vrstvou výživy YING).

Je treba rýchlo a cielene povolať mocného spojenca (v našom prípade kúzelnú bylinnú zmes Kúzlo prvej pomoci), ktorá uvedie zasa všetko na pravú mieru a votrelca (škodlivý vietor FENG či chladný vietor FENG/HAN) rázne a riadne z našej Krajiny vyprevadí (vypotí) a spacifikuje, doplní zásoby (vyživí vrstvu výživy YING, a tým zároveň aj vrstvu obrany WEI), nastolí opäť súlad, komunikáciu a obojstranne prospešnú symbiózu (zharmonizuje obe vrstvy) medzi obyvateľstvom (vrstva výživy YING) a vojskom (obranná vrstva WEI).

Len tak je možné naďalej fungovať v dnešnom svete, kedy jeden nikdy nevie, kedy, čo, odkiaľ a akáže to raketa zrovna priletí .

Odporúčané potraviny pri užívaní tejto bylinnej zmesi sú zahrievacie a ostré jedlá ako sú štipľavé korenia – čiže, zázvor, škorica, badián, klinček, cesnak, cibuľa, jarná cibuľka, pór, pažítka, koriander, ale aj alkohol v miernej miere ako je varené víno, grog, ďalej ovos a ovsené vločky, jahňacina a zverina;
naopak neodporúčané potraviny sú tie, ktoré prinášajú do tela chlad a vlhko ako surová zelenina, surové ovocie, studené nápoje, zmrzlina apod.

Rozbor bylín v zmesi:

Cisárskou bylinou v zmesi je Gui zhi, ktorá vylučuje a rozptyľuje napadnutie vonkajším chladným vetrom FENG/HAN, potením otvára ako povrch BIAO, tak aj svalovú vrstvu, zahrieva dráhy JING a spojky LUO, čím uvoľňuje bolesť a harmonizuje vrstvu obrany WEI a výživy YING.
Minister Bai shao posilňuje YIN, vyživuje tak oslabenú vrstvu výživy YING a spolu s predošlou bylinou zahrieva a posilňuje stredné ohnisko ZHONG JIAO.

Obe byliny teda súčasne posilňujú ako obrannú vrstvu WEI, tak aj vrstvu výživy YING.
Asistent Sheng jiang napomáha cisárskym bylinám uvoľňovať povrch BIAO a vypudzuje chladný vietor FENG/HAN, uvoľňuje svalovú vrstvu a spolu s Zhi gan cao harmonizuje slezinu PI a žalúdok WEI tým, že sťahuje vzbúrenú energiu čchi QI NI.
Rovnako s Da zao harmonizuje vrstvy výživy YING a obrany WEI.
Ďalší asistent Da zao pomáha Bai shao harmonizovať vrstvu výživy YING a obrany WEI a spolu s Zhi gan cao posilňuje a harmonizuje stredné ohnisko ZHONG JIAO.
Poslíčkom je potom Zhi gan cao, ktorý harmonizuje účinok ostatných bylín v zmesi.

Byliny Gui zhi, Sheng jiang a Zhi gan cao predstavujú jangový účinok zmesi, zatiaľ čo Bai shao a Da zao zasa jej jinový účinok, čím sa tak obe skupiny ideálne doplňujú.

Neužívať (podľa TCM) v prípade:

pri napadnutí vonkajším vetrovým chladom FENG/HAN XIE QI, kedy súčasne u chorého je už prítomná vnútorná horúčosť RE (v tom prípade sa užíva napr. Kropaj z lesnej studničky - 060);
rovnako nepoužívať počas leta, pri horúcom počasí, pri horúčke so smädom, pri krvácaní z nosu alebo pri bolesti v hrdle (v tom prípade sa užíva napr. Chlad rannej hmly – 002 či Nápoj strieborného vetra - 844).
nepoužívať v prípade vnútorného vlhka a horúčosti SHI/RE
rovnako by nemali túto zmes užívať ani ľudia pijúci veľa alkoholu (majú vnútornú horúčosť RE).

Pri používaní zmesi vynechať mäso a mastné produkty, mlieko a mliečne výrobky, surové ovocie a surovú zeleninu a alkohol.

V prípade pochybností s výberom produktov odporúčame Test Dobrý jazyk, ktorý vyhodnocuje MUDr. Petr Hoffmann.

Dávkovanie:

3x denne 4 tabletky
deti od 3 do 12 rokov 2 tabletky denne
(v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu)

 Balenie: 100 tabliet / 30 g

100% prírodný, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5: 1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: