Škoricové pohladnie - Gui Zhi Tang tinktúra z čínskych bylín YaoMedica

Kód: YM050
Neohodnotené
Značka: YaoMedica
€12,59
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Začiatok prechladnutia. Zimomrivosť. Symptómy z chladu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tinktúra ŠKORICOVÉ POHLADENIE vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Gui Zhi Tang.

Hlavné zameranie: stavy v počiatkoch nachladnutia (zimomravosť, pobolievanie svalov, mierna teplota či zimnica, potenie, zatuhlosť šije, bolesti hlavy, upchatý nos), opakujúce sa infekcie, kožné ochorenie zhoršujúce sa v zime, žihľavka, rôzne chronické choroby

Ďalšie: akútne pri prechladnutí či zmoknutí, opakujúce sa prechladnutia, “Usoplené deti”, bolesť brucha spôsobená chladom, zvracanie po požití studeného, uvoľnenie svalov pri prechladnutí, posilnenie organizmu po chronické choroby či po pôrode, neuralgia, podpora imunity a odolnosti, telesná slabosť  v dôsledku disharmónie Ying a Wei Qi, neurasténie, odpor k vetru, bolesti hlavy, spontánne potenie, zatuhlosť šije z chladu, astma chladného typu, reguluje telesnú teplotu, protizápalové účinky, antibiotické účinky, harmonizuje kardiovaskulárny systém, Atrioventrikulárny blokáda (porucha srdcového rytmu), omrzliny

Účinky podľa čínskej medicíny: 
harmonizuje Yin a Yang
harmonizuje Ying Qi a Wei Qi
uvoľňuje povrchovú a svalovú vrstvu
harmonizuje stredné žiarič
vpád Feng Han (veterného chladu) do oslabenej povrchovej vrstvy
odstraňuje Feng Han (chladný patogén) zo svalovej vrstvy
reguluje potenie

Zloženie: 
voda, alkohol
Gui Zhi - škoricovník čínsky, vetvička - Ram. cinnamomi - 8,8g
Bai Shao - pivonka mliečnokvetá, koreň - Rad. paeoniae alba - 8,8g
Sheng Jiang - zázvor obyčajný, podzemok - Rhiz. zingiberis recens - 5,9g
Da Zao - jujuba čínska, plod - Fruc. jujubae - 8,8g
Gan Cao - sladké drievko, koreň - Rad. glycyrrhizae - 5,9g

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Dávkovanie: 
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. 

Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 

po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 

pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 

na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: