Voľná cesta - Mu Xiang Shun Qi Wan tinktúra z čínskych bylín YaoMedica

Kód: YM004
Novinka
Značka: YaoMedica
€12,59
3 - 7 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Trávenie, žalúdok, črevá. Symptómy nevhodného stravovania.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tinktúra VOĽNÁ CESTA  vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Mu Xiang Shun Qi Wan . 

Hlavné zameranie: trávenie, stagnácia potravy, symptómy z nezdravého stravovania ako spomalené trávenie, zlý metabolizmus, žalúdok, črevá

Táto zmes sa používa vďaka bylinke Gan Cao na podporu normálneho metabolizmu. Podľa čínskej medicíny vznikajú v strednom ohnisku blokády. Tieto blokády sú príčinou metabolických nerovnováh. Zmes pomáha v strednom ohnisku spriechodniť "rúry" a zároveň ochladiť horúčosť Re vzniknutú stagnáciou Qi či stagnáciou potravy . Tento problém vidíme často pri malých deťoch, pri ktorých trávenie ešte nie je celkom vyvinuté. Alebo pri starších ľuďoch, pri ktorých je už spomalené. Ale veľmi často aj pri ľuďoch v produktívnom veku, ktorí nedodržiavajú zásady správneho stravovania: nepravidelné stravovanie, prejedanie sa, časté pojedanie sýtych a ťažkých jedál. Vplyv tu môže mať aj emočne podmienená Gan Yu  (stagnácia pečene). Potom by sme túto zmes kombinovali napríklad so zmesou Shu Gan Wan  alebo Xiao Yao San .

Účinky podľa čínskej medicíny:
uvoľňuje zablokovanú Wei a Chong Qi (energiu žalúdka a čriev) 
rozhýbava stred a blokády z potravy 
harmonizuje Gan (pečeň) a Pi (slezinu) (pri stagnácii Gan Qi (Qi pečene) napádajúcich Wei (žalúdok)) 
odvádza patologickú vlhkosť Shi zo stredného ohniska 

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť 
Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité. 

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Zloženie: 
voda, alkohol Mu Xiang  - pabodliak lopúchový, koreň  - Radix aucklandiae -  3,5 g 
Sha Ren - amom huňatý, plod  - Fructus amomi -  3,5 g 
Xiang Fu - šachor hľuznatý, podzemok  - Rhizoma Cyper -  3,5 g   Qing Pi - mandarínka obyčajná, nezrelá kôra  - Pericarpium citri reticulatae viride -  3,5 g
Chen Pi - mandarínka obyčajná, kôra  - Pericarpium citri -  3,5 g  
Lai Fu Zi - reďkev siata, semeno  - Semen raphani  -  3,5 g 
Bo He -  mäta, list - Folium menthae -  4,6g Hou Po  - magnólia ľaliokvetá lekárska, kôra  - Cort magnoliae  - 3,5 g 
Zhi Ku - bigarádia, plod  - Fructus aurantii  -  3,5 g 
Cang Zhu  - atraktylis vajcovitý, podzemok  - Rhizoma atractilodis  - 3,5 g Gan Cao  - sladké drievko, koreň  - Radix glycyrrhizae  - 3,5 g 
Sheng Jiang  - zázvor obyčajný, podzemok  - Rhizoma zingiberis recens  - 3,5 g 

Dávkovanie: 
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne. 
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. 

Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní. 

po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku 
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom. 
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov. 
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému 

pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie. 

na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie) 

Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
 Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.
 
Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: