VYCHLADNUTIE HORÚCEJ PLATNE - CHUAN XIN LIAN WAN - TCM Herbs

Kód: TCH013
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

Detailné informácie

Podrobný popis

VYCHLADNUTIE HORÚCEJ PLATNE - CHUAN XIN LIAN WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

vylučuje horúci vietor FENG RE
ochladzuje horúčosť RE
vylučuje vlhko SHI
vylučuje jedovatú horúčosť RE DU
ochladzuje krv RE XUE

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

všetky druhy akútnych zápalov - kožné (ekzémy, opary aj pásové, impetigo, akné, abscesy, furunkly, kožné vredy, bércové vredy, ruže…), zápaly stredného ucha, očné zápaly, zápaly vedľajších nosných dutín, zápaly mazových uzlín, zápaly hrtanu, zápaly pľúc a priedušiek, zápaly čriev, hnačka, zápaly pečene a žlčníku, zápaly močového mechúra...
všetky druhy bakteriálnych a vírusových infekcií (angíny, infekčná mononukleóza…)
epidemické horúčkovité ochorenia (chrípky, virózy, príušnice, osýpky…)
najsilnejšie pôsobiace „prírodné“ antibiotikum

Odborná literatúra o TCM uvádza: Kto z nás niekedy nebral antibiotikum a necítil sa po ňom rôzne oslabený či rozhodený, vrátane trávenia… Je to tým , že z pohľadu TČM každé chemické antibiotikum tzv. zháša prirodzený žalúdočný oheň, veľmi potrebný pre bežný chod organizmu - my by sme dnes povedali, že antibiotikum nám „zachladzuje žalúdok“. Tato bylinná zmes, ktorá je zostavená relatívne nedávno (na čínske pomery), je priamo ušitá na mieru na akékoľvek bakteriálne či vírusové infekcie a zápaly, pretože nielen, že vylučuje horúci toxín z krvi RE DU, ale ochladzuje horúčosť RE a vylučuje vlhko SHI, čím aj „ničí“ patričný terén (alebo „podhubie“), vhodný na pomnoženie toxínu.

Skoro by sa dalo povedať, že skôr než sa pustiť do „chemického“ antibiotika, stojí za zváženie, či nevyskúšať najprv toto prírodné, ktoré účinne a cielene vylučuje horúce toxíny (vírusy a baktérie) z organizmu a bez vedľajších „zachladzujúcich“ účinkov…Podľa posledných výskumov má kombinácia týchto 3 bylín veľmi dobrý efekt na celý rad baktérií a vírusov a chová sa ako širokospektrálne antibiotikum.

Rozbor bylín v zmesi: Hlavnou bylinou v zmesi je Chuan xin lian, ktorá ochladzuje horúčosť z nadbytku RE a vylučuje horúci toxín RE DU, hlavne z horného ohniska (pľúca), súčasne aj vylučuje horúce vlhko SHI/RE z čriev a zo spodného ohniska (hnačky, bolestivé močenie či zápaly pečene), taktiež akumulované horúce vlhko spôsobuje vznik mokvavých ekzémov, abscesov apod. – aj tu je vhodná kombinácia tejto bylinnej zmesi s lokálne používaným Chryzantémovým krémom (kód 383). Ban lan gen ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horúci toxín RE DU z krvi, ochladzuje krv RE XUE a uvoľňuje hrdlo (tzv. vypudzuje nákazu), hlavne pri epidemických horúčkovitých ochoreniach - túto zmes je možné pokladať ako vhodnú aj na prevenciu chrípkových (i prasačích) epidémií…

Pu gong ying ochladzuje horúčosť RE, vylučuje horúci toxín RE DU, zmenšuje opuchy a rozptyľuje zauzleniny, najmä pri kožných abscesoch, furunkloch a vredoch (obzvlášť vhodný je aj pri zápaloch prsníka - mastitíde), opäť v kombinácii s vyššie uvedeným krémom. Rovnako aj vylučuje vlhko SHI a spriechodňuje močové cesty, pretože pri hromadení vlhkej horúčosti SHI/RE v spodnom ohnisku dochádza k zablokovaniu močových ciest, čo sa následne prejavuje bolesťami a pálením pri močení.

Upozornenie: Neužívať pri neprítomnosti horka z nadbytku (tzn. chýbanie príznakov zápalu), opatrne pri chladu z nedostatku pri slezine a žalúdku. Opatrne pri dlhodobom podávaní, aby nedošlo ku zraneniu Qi sleziny.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Odporučenie: Táto zmes sa môže užívať spolu s Nápojom strieborného vetra 844. Zmes sa užíva ešte 3 dni po skončení všetkých príznakov.

Pri nádche sa môže kombinovať so zmesou Vyvanutie dračej jaskyne 007. V prípade alergickej nádchy sa môže kombinovať so zmesou Zátišie pustovníka Changa 114. Šaolínový olej 700 sa môže natierať pod nos. Táto zmes chráni dýchacie ústrojenstvo u fajčiarov. Ak po využívaní pretrváva sucho v ústach a chrapot, môže sa pridať zmes Hvizd striebornej píšťalky 131.

V porovnaní s ostatnými podobnými bylinnými zmesami (Tieň brokátového závoja -012, Pätoro uhasení sopky – 011 či Pôvab jasmínovej pleti – 010) je táto zmes z nich absolútne najsilnejšia a preto je teda aj tzv. liekom 1. voľby

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

 

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SRBuďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: