HERICIUM - MRL

12 hodnotení
 
 
Hericium - Koralovec ježovitý vzácna jedlá huba s priaznivým účinkom na organizmus.
€26,59
Značka MRL
Kategória Čínske huby
Zvoľte variant
Kód tovaru MRL009 Objem: 90 tabliet 3 - 7 dní €26,59
   
 

Vzácna jedlá huba s plodnicou guľatého či vajcového tvaru o velikosti až 30 cm. Paraziticky rastie na poškodených kmeňoch bukov a dubov. Pre svoj tvar sa v angličtine volá "hrivou leva", v čínštine či nemčine "hlavou opice". V Japonsku bola roky cenená ako významná liečivá huba pri problémoch tráviaceho traktu. Obsahuje draslík, zinok, železo, germánium, selén, fosfor, ale len malé množstvo sodíku. Zastúpené sú všetky základné aminokyseliny a rovnako polysacharidy a bielkoviny.

Použite:

Podpora trávenia - harmonizuje žalúdok; využitie pri problémoch so zažívaním, žalúdočných či dvanástorníkových vredoch, chronickej gastritíde, alebo preventívne ako ochrana pred pôsobením tučnej stravy či stresov. Podľa posledných prieskumov sa zd, že by mohla potlačovať aj baktérie Helicobacter pylori

Znižovanie hladiny cukru v krvi

Nádorové ochorenia, polysacharidy a betaglukány - vo vode rozpustné polysacharidy z korálovca vykazujú nepochybné protinádorové a protimetastázové vlastnosti. Zvyšujú aktivitu makrofágov a imunitného systému proti rakovinovým bunkám a zdá sa, že môžu obmedzovať tvorbu metastáz. Rovnako vykazujú antimutagénne účinky a tak môžu nachádzať využitie i protirakovinovej prevencii.

Podpora myslenia - vďaka charakteristickým fytosterolom korálovcapomenovaných ako erinacíny. Pri erinacíne-H bolo preukázané, že môže stimulovať rast nervových buniek(Nerve Growth Factor-NGF) a podporiť tvorbu myelínu, čo ho predurčuje pre nasadnie pri probléhoch nervového pôvod, pre zlepšenie kognitívnych funkcií, pri neurózach či pre spomalenie priebehu niektorých autoimúnnych neurodegeneratívnych chorôb; existujú aj výskumy popisujúce dobré výsledky pri Alzheimerovej choroby.

Podpora organizmu - pri vyčerpanosti, pre potlačenie zápalov; podporou tvorby lymfocytov T a B posilujú imunitný systém organizmu

Zloženie 1 tablety: 500 mg Koralovec ježovitý.

Prídavné látky: škrob, maltodextrin, mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý, rastlinný stearan horečnatý.

Obsah: 90 tabliet á 750 mg, každá obsahuje 500 mg biomasy

Dávkovanie: Doporučené denné dávkovanie 2-6 tabliet.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.