TIBETSKÝ KLENOT CORDYCEPS - DONG CHONG XIA CAO WAN - TCM Herbs

38 hodnotení
 
 
Tradičná čínska medicína.

Klenot tradičnej čínskej fytoterapie

€19,99
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH198 Objem: 30 g 1 - 3 dni €19,99
   
 

TIBETSKÝ KLENOT CORDYCEPS - DONG CHONG XIA CAO WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Posilňuje esenciu ľadvín JING
Posilňuje YANG ľadvín a YIN pľúc
Rozpúšťa hlien TAN a zastavuje krvácanie
Posilňuje povrchovú obrannú energiu WEI QI

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Alergické ochorenia (alergické nádchy, astma apod.)
Ekzémy
Znížená obranyschopnosť s častými infekciami či zápalmi
Autoimúnne ochorenia
Impotencia
Nádorové ochorenia, stavy po chemoterapii a rádioterapii

Odborná literatúra o TCM uvádza: Nie je zvykom tradičnej čínskej medicíny, aby používala iba jeden produkt pri zostavovaní bylinných zmesí, pretože sa riadi zásadou, že „jedna bylina jar nerobí.“ Cordyceps sinensis (Húsenica čínska) je však ozajstným klenotom a patrí k zlatému fondu čínskej farmakopei a v tomto prípade aj tradičná čínska medicína rada robí výnimku. Cordyceps sa totiž skladá ako z huby (predstavujúcej rastlinnú ríšu), tak aj z larvy (predstavujúcej živočíšnu ríšu), čiže preložené do dnešnej doby: 2 v 1. Vďaka tomu tak môže účinne posilňovať ako YANG, tak aj YIN a obzvlášť potom ľadvinovú esenciu JING, čo je ta najdôležitejšia časť nášho organizmu, zodpovídající za stav tela, ducha a mysli. Ľadvinová esencia JING je, obrazne povedané, vosk na našej sviečke života, ktorá postupne, ale nezadržateľne ubúda a vyčerpáva sa. Nie je mnoho produktov v tradičnej čínskej medicíne, ktoré doplňujú a rozhojňujú esenciu ľadvín JING, bez toho aby zároveň pritom neoslabovali iné orgány. Cordyceps Tieto vlastnosti splňuje a vzhľadom ku svojim neobyčajným schopnostiam regeneruje náš organizmus, vyčerpaný buď chorobami a liekmi alebo fyzickou či duševní prácou (tzv. dobíja baterky).

Rovnako aj pre zdravého človeka je vhodný pre udržovanie zdravia a to nie len v otázke kvantity (dlhovekosti), ale hlavne jeho kvality. Mnoho dnešných „moderných“ chorôb, ako sú stavy so zníženou imunitou (časté a opakované infekcie, astma) či naopak stavy sa zvýšenou imunitou (všetky alergické ochorenia, ekzémy, autoimúnne ochorenia, nádorové ochorenia - viz Rakovina), sú podľa tradičnej čínskej medicíny spôsobené práve nedostatkom vrodenej esencie ľadvín JING a YANG ( tzv. chladu v dolnom ohnisku), ktorá vedie postupne k nedostatočnosti YIN v pľúcach ( tzv. pseudotepla v hornom ohnisku), spôsobujúcom potom známe infekcie, zápaly, alergie a ekzémy. Tento „chlad dole a teplo hore“ sa prejavuje napr. ako pocit studených nôh s naružovelou tvárou. Antibiotiká, chemoterapeutiká či syntetické kortikoidy síce „ochladia“ teplo v pľúcach (v hornom ohnisku) a tím utlmia zápal, avšak súčasne s tím „ochladia“ už tak živoriacu ľadvinovú esenciu JING (v dolnom ohnisku) a priložia tak mokré drevo na dohasínajúci oheň a začarovaný kruh má potom pred sebou tú najlepšiu perspektívu… Žiadny chemický liek totiž nemá v sebe „čiernobiele“ účinky – buď je „čierny alebo biely“, ale Cordyceps v tomto prípade tieto idealne, harmonizujúce „čiernobiele“ vlastnosti, tak potrebné pre náš organizmus, v sebe má.

V Číne sa totiž Cordyceps užíva aj všade tam, kde západná medicína nasadzuje liekmi najťažšieho kalibru ako sú napríklad hormonálne kortikoidy. Tieto syntetické kortikoidy, ako je známe, majú celý rad negatívnych vedľajších účinkov a hlavne nelieči príčinu (iba potlačujú príznaky), ale sú často aplikované u celého radu chorôb. Cordyceps má rovnaké účinky podobné kortikoidom, avšak bez týchto nežiaducich vedľajších účinkov na Zdravie človeka, čím sa stáva naozaj unikátnym bylinným prostriedkom. Ďalšou veľkou prednosťou Cordycepsu je fakt, že ju je možné užívať dlhodobo a to bez rozdielu pohlavia a veku, bez toho aby boli pozorované vedľajšie účinky.

Rozbor bylín v zmesi: Dong chong xia cao (Cordyceps) znamená v prekladu „ zimná tráva, letný červ“, jedná se teda o akýsi podivný dvojorganizmus. Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny posilňuje a rozhojňuje esenciu ľadvín JING a YANG, vyživuje YIN pľúc, rozpúšťa hlien TAN, zastavuje krvácanie a posilňuje povrchovú obrannú energiu WEI QI. Cordyceps je jedna z nejtajomnejších a nejpodivuhodnejších húb, v zimnom období se chová ako houba v zemi, ktorá v léte vyrastá a vystreluje spóry, ktoré sa usazujú na húsenici motýla a na nej parazitujú. Nakazená husenica sa na zimu zahrabáva do zeme, ale Cordyceps stále pokračuje vo svojej deštruktívnej činnosti a pomaly, ale iste ničí vnútorné orgány húsenice, bez toho, aby pritom narušil chitinový obal húsenice, až ju huba postupne celú vyplní.

A celý cyklus se tak může opakovať. Samotná húsenica, na ktoré Cordyceps parazituje, má extrémne vysokú schopnosť prežitia a žije v krajinách Tibetu v nadmorských výškách okolo 3 500 m. Živí se pakoreňmi vysokohorských rastlín a behom svojho dvojročného vývoja v zemi znášajú dlhé hladovanie, chlad a nedostatek kyslíku. Vďaka tomu je aj telo tejto huby mimoriadne bohaté na glukany, esenciálne aminokyseliny, špecifické enzýmy, vitamíny a mnoho ďalších látok. Preto se používá aj ako prirozený povolený doping v športe, konieckoncov sú známy stále častejšie svetové rekordy čínskych športovcov, najmä potom vo vytrvalostných športoch.

Dávkovanie: 4x denne 3 tablety. Deti od 3 rokov 2 tablety 3 x denne.

Obsah: 30g v prášku. Dávkovacia lyžička pribalená.


Podobný produkt

 • Bacopa - tinktúra z púčikov P70 (Objem 50 ml) Kód: NAD185
  Bacopa - tinktúra z púčikov P70
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pamäť, koncentrácia, mentálna záťaž, zdravý spánok, štúdium.

  €6,87
 • Kúra K35A srdcovo cievny systém - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK35A
  Kúra K35A srdcovo cievny systém - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia zostava z bylín po kúre K35 pri problémoch so zúženými cievami, pri posilňovaní cievnych stien po prekonanej náhlej príhode.

  €21,01
 • Orech vlašský - tinktúra z púčikov P37 (Objem 50 ml) Kód: NAD037
  Orech vlašský - tinktúra z púčikov P37
  5 – 7 dní Značka: Naděje

  Orech kráľovský, vlašský má veľký význam pre fyziologickú rovnováhu tukov v krvi, cholesterolu a triglyceridov. Pôsobí silne zvieravo a využiva sa najmä pri bakteriálnych infekciách stafylokokom.

  €6,87
 • Kúra K18 Antibakteriálna - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD161
  Kúra K18 Antibakteriálna - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr sa odporúča pri nákaze organizmu choroboplodnými baktériami, ktoré spôsobujú najhoršie druhy zápalov.

  €22,92
 • Kúra K31 Krvný tlak - Naděje (Objem 225 ml) Kód: NADK31
  Kúra K31 Krvný tlak - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Obsiahnuté byliny v tinktúrach sa užívajú pri potrebe čistenia ciev od usadenín a pri normalizácii krvného tlaku.

  €26,36
 • Kúra K24 Borelióza - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD163
  Kúra K24 Borelióza - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z bylín sa odporúča pri jednoduchších prípadoch akútnej boreliózy. Taktiež ju je možné použiť v rámci rekonvalescencie po prekonanej borelióze po liečbe antibiotikami.

  €22,54
 • Kúra K16 stres, spánok, duševná pohoda - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD159
  Kúra K16 stres, spánok, duševná pohoda - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr obsahujúca byliny ktoré sa odporučajú pri psychickej rovnováhe, depresiách, upokojení organizmu a hlavne pokojnom spánku.

  €21,01
 • Kúra K26A akné - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD164
  Kúra K26A akné - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia kúra z tinktúr, ktoré sa užívajú pri akné a problémoch s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa čoskoro dostavuje priaznivý efekt v podobe čistejšej pleti.

  €21,01
 • Mamma gel - Naděje (Objem 100 ml) Kód: NADMG1
  Mamma gel - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Mamma gél je výborným prostriedkom pri zápaloch a zdurených uzlinách. Taktiež sa používa pri uzlíkoch v prsiach a preventívne je pomocným prostriedkom pri všetkých zápalových procesoch žliaz.

  €6,11

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.