UVOĽNENIE NAPATEJ TETIVY - TIAN MA GOU TENG WAN - TCM Herbs

11 hodnotení
 
 
Tradičná čínska medicína.

Tradičná čínska bylinná zmes.

€14,99
Značka TCM Herbs
Kategória Bylinné zmesi WAN
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH112 Objem: 100 tabliet / 30 g Skladom (> 2 ks) €14,99
   
 

UVOĽNENIE NAPATEJ TETIVY - TIAN MA GOU TENG WAN - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Utišuje vietor pečene NEI FENG
Ochladzuje teplo RE
Upravuje obeh krvi XUE
Doplňuje pečen a ľadviny

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vysoký krvní tlak
Stavy po mozgovej mŕtvici
Bolesti hlavy
Svalové trasy a zášklby, očné tiky

Pískanie v ušiach, nespavosť

Zvýšený vnútroočný tlak, prechodné nedokrvenie mozgu

Epilepsia, neurózy

Odborná literatúra o TCM uvádza: Všetky tieto choroby sú spôsobené prípadnou nedostatočnosťou ľadvinového a pečeňového jinu, ktorý umožní pečeňovému Jangu sa zdvihnúť a rozhýbať vnútorný pečeňový vietor. Keď je krv v pečeni nedostatočná, nemôže poriadne vyživiť a zvlhčiť svaly a šľachy. Keď sú svaly a šľachy suché, objavia sa kŕče a zášklby. Všetky neprirodzené pohyby tela alebo častí tela, ako sú zášklby, tiky či stáčanie očí či jazyka, sú prejavom pečeňového vetru. Jedná sa vždy o udržovanie rovnováhy medzi jinovými tekutinami a jangovou energiou. Keď sú jinové tekutiny oslabené, tak sa telo dostane do nerovnováhy.

Je to ako v prírode, keď nie je dostatok vody, aby hasila oheň, tak oheň sa rozhorí a jeho plamene šľahajú vysoko. V našom prípade jinová voda neovláda jangový oheň, ktorý stúpa do hlavy a spôsobuje bolesti hlavy, pískanie v ušiach, tiky v očiach, podráždenosť, nervozitu a vysoký krvný tlak. Mnoho bylín v tejto zmesi má vplyv na zníženie vysokého krvného tlaku, cholesterolu, nadváhy a z nich vyplývajúcich opuchov okolo členkov. Táto zmes čistí teplo z pečene, ukľudňuje myseľ, vylučuje vnútorný vietor a vyživuje pečeň a ľadviny.

Rozbor bylín v zmesi: Gou teng, Shi jue ming a Bai ji li zkľudňujú pečennú YANG, ukľudňujú pečen a odstraňujú pečenný vietor, Jin yin hua a Huang qin ochladzujú teplosť, vylučujú oheň a zabraňujú stoupání pečenného ohňa hore, Yi mu cao vyživuje krv a podporuje jej cirkuláciu, Ye jia teng a Fu ling spoločne ukľudňujú ducha, skľudňujú mysel a posilňujú vôľu, Du zhong a Sang ji sheng doplňujú a vyživujú pečen a ľadviny, Mu li vyživuje YIN a znižuje plávajúcu YANG, tlmí ducha a ukľudňuje mysel, Chuan niu xi usmerňuje krv smerom dole a tým ochraňuje organizmus pred stúpaním krvi a pečenného vetru do hlavy, Man jing zi ochladzuje teplo a vylučuje vietor.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatku YIN.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

Podobný produkt

 • Kúra K12 pri problémoch s krvným obrazom - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD154
  Kúra K12 Krv a krvotvorba - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Zostava tinktúr z bylín odporúčajúca sa pri pri problémoch s krvou a krvným obrazom. Je veľmi vhodná ako revitalizačný prostriedok po chemoterapii .

  €19,25
 • Kúra K37 Vlasy a vlasová pokožka - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK37
  Kúra K37 Pre zlepšenie kvality vlasovej pokožky - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa užíva pri vypadávaní a zlej kvalite vlasov, ale aj vlasovej pokožky. Výborné výsledky boli dosiahnuté pri kožných problémoch vo vlasoch, ako sú lupienka, ekzémy a lupiny.

  €19,25
 • Ľubovník - tinktúra z bylín T40 (Objem 50 ml) Kód: NAD110
  Ľubovník - tinktúra z bylín T40
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Tinktúra z ľubovníka je ideálna na žalúdok a pri žalúdočnej nervozite. Odporúča sa pri všetkých nervových chorobách a zápalových procesov v tele.

  €4,90
 • Kúra K31A Krvný tlak - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NADK31A
  Kúra K31A Krvný tlak - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa užíva ako pokračovacia kúra kúry K31, pri potrebe čistenia ciev od usadenín a pri normalizácii krvného tlaku.

  €19,25
 • Kúra K09 Imunita a celkové posilnenie organizmu - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD148
  Kúra K09 Imunita - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra z tinktúr sa odporúča pri problémoch s imunitným systémom.  Užíva sa najmä v obdobiach zvýšenej aktivity mikróbov, pri chrípkových epidémiách. 

  €19,25
 • Kúra K30A Pečeň a Žlčník - Naděje (Objem 175 ml) Kód: NAD167
  Kúra K30A Pečeň a Žlčník - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Pokračovacia kúra po kúra K30 pri prečistení a revitalizácii pečene a žlčníka na dočistenie.

  €19,25
 • Jaseň - tinktúra z púčikov P16 (Objem 50 ml) Kód: NAD016
  Jaseň - tinktúra z púčikov P16
  5 – 7 dní Značka: Naděje

  Jaseň sa odporúča pri vysokej hladine kyseliny močovej v krvi, pri dne, reume, artróze, artritíde, kĺbových opuchoch.

  €6,30
 • Kúra K19 Problémy s potenciou - Naděje (Objem 250 ml) Kód: NADK19
  Kúra K19 Problémy s potenciou - Naděje
  5 - 7 dní Značka: Naděje

  Kúra sa odporúča pri problémoch s potenciou, ako fyzického, tak aj psychického pôvodu.

  €28,70
 • zlatice mix Kód: NADSV18
  Zlatica mix SV18 - Naděje
  Na sklade Značka: Naděje

  Zlatica MIx je špeciálne namiešaná tinktúra pri vírusových ochoreniach pre obranyschopnosť organizmu. 

  €6,99

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.