YIN QIAO JIE WEI PIAN - Prenikavosť jarného vetra

Kód: TCM0021P
Neohodnotené
Značka: Lanzhou
€11,69
1 - 3 dni
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Čínska bylinná zmes: Pálivé bolesti v krku s začervenaním a opuchom. Horúčkovité stavy, bolestivé krčné uzliny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zameranie: Pálivé bolesti v krku s začervenaním a opuchom. Horúčkovité stavy, bolestivé krčné uzliny.

Literatúra o TCM uvádza:

Táto zmes bylín patrí k najlepším receptúram určeným pre akútne infekcie horných ciest dýchacích. Pochádza z južnej Číny, oblasti vzniku mnohých veľkých infekčných epidémií. Tradície učí, že zmes je vhodná pre infekcie objavujúce sa mimo zimného obdobia. Je teda vhodná pre chrípky, angíny a iné infekcie krku a nosohltanu, objavujúce sa na jar (literárne s jarným oteplením), v lete a na jeseň do prvých mrazov. Táto pre nás zvláštna charakteristika je založená na empirickom poznatku, že ľudská imunita nefunguje rovnako v chlade a v relatívne teplejšom období a podobne je tomu aj pri iných biologických pochodoch. Storočia používania rôznych bylinných zmesí len potvrdili správnosť tohto predpokladu, platného dodnes. 

Ďalším pozoruhodným poznatkom starých čínskych lekárov bolo ich zistenie, že infekcie (čínsky „škodlivá energia z okolitého prostredia“) sa do organizmu dostáva nosom a ústami. Inými slovami – predvídali „kvapkovú infekciu“ dávno pred objavením mikroorganizmov či mikroskopu. Tato škodlivá energie sa potom rozleje po postihnutých slizniciach a zvedie tam zápas s našou obrannou energiou. Obrannou energiou sa rozumelo niečo, čomu sa dnes hovorí imunita a prevažne slizničná imunita.

Dobre známe prejavy – pálenie a bolesti v krku, boľavé uzliny, nepríjemný tlak a mrazenie v zátylku a na šiji, bolesti hlavy, očí, teplota, to všetko patrí k prejavom zápasu našej obrannej energie, ktorá sa snaží škodlivinu dostať z tela. Pokiaľ sa jej to podarí, príznaky odznejú. V opačnom prípade sa škodlivina prepadne hlbšie, do ďalších vnútorných energetických vrstiev a orgánov. Podobne tento proces chápeme i u nás, napríklad keď povieme „spadlo mi to na priedušky“. 

Hlavnou úlohou tejto zmesi je teda podpora obranyschopnosti (obranné energie) organizmu v okamžiku napadnutia infekciou. Zmes sa neužíva preventívne (pre preventívne podanie lekári čínskej medicíny vyvinuli bylinnou receptúru známu pod názvom Odolnosť ebenového vetrolamu), je určená pre „zápas“ so škodlivinou. V prípade napadnutia organizmu je nutné jej včasné podanie, než sa škodlivá energie „prepadne“ do hĺbky. Preto je bylinný produkt Prenikavosť jarného vetra vhodným doplnkom domácej lekárničky.

Dávkovanie: 4 x denne 12 tabliet. Výrobok nie je určený pro deti do 3 rokov. Deti od 3 do 12 rokov užívajú 4 x denne 6 tabliet.

Kombinácia s ďalšími produktmi 
Pre infekty v zimnom období sa táto zmes nepodáva, ale užívajú sa receptúry obsahujúce vetvičky škorice, napríklad 008-ŠKORICOVNÍKOVÁ ZMES či 001 – PILULKA TYRKYSOVÉHO DRAKA. Lokálne sa vhodne doplňuje so sprejom 450-POHLADENIE RANNEJ ROSY. Pokiaľ sa zvládla teplota, ale pretrváva nádcha, je možné podať zmes 007-VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE. Pre zlepšenie imunity sa najčastejšie orientujeme na zmes: 142-ODOLNOSŤ EBENOVÉHO VETROLAMU

Autor zmesi 
Dr. Wu Yutong v diele WEN BING TIAO BIAN, r. 1798

Obsah: 100 tabliet/33g

Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

Bylinné zmesi sú testované na mikrobiologickú nezávadnosť, prítomnosť ťažkých kovov. Vykonáva sa chemická analýza obsahu.
Zdravotné tvrdenie pri tomto produkte nám zakazuje legislatíva EÚ.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: