ZVLEČENIE HADEJ KOŽE - GAN/DAN SHI/RE WAN mod. - TCM Herbs

Kód: TCH019
Značka: TCM Herbs
€18,99
Na sklade
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Tradičná čínska medicína. Ekzémy, psoriáza. Zápaly kože. Zapareniny. Trávenie. Gynekologické problémy.

Detailné informácie

Podrobný popis

ZVLEČENIE HADEJ KOŽE - GAN/DAN SHI/RE WAN mod. - TCM Herbs

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE z pečene a žlčníka a zo spodného ohniska
Vylučuje vietor FENG a tíši svrbenie

Odborná literatúra o Tradičnej čínskej medicíne uvádza:

Kožné problémy:
Mokvavé a svrbivé ekzémy
Akútne zápaly kože (napr. impetigo)
Vredy predkolenia, erysipel (ruža)
Herpes zoster (pásový opar)
Psoriáza
Zapareniny (tzv. vlk) v podpaží, trieslach či ekzém okolo konečníka 

Gynekologické problémy:
Pošvové žlté a svrbivé výtoky
Gynekologické zápaly a mykózy
Prekancerózne zmeny na čípku maternice
Genitálny herpes (opar)
Genitálne bradavičky či moluska

Tráviace problémy:
Akútny či chronický zápal pečene, žlčníka či žlčových ciest
Žltačka
Polypy v žlčníku

Odborná literatúra o TCM uvádza: Táto bylinná zmes je variáciou známej a často užívanej zmesi (Pilulka horca (kód TCH014), ale na rozdiel od nej táto nová bylinná zmes podstatne viac drenážuje vlhko a horúčosť SHI/RE z nášho organizmu, obzvlášť z dráhy pečene a žlčníka a z tzv. spodného ohniska. Naviac vylučuje škodlivý vietor FENG, ktorý spôsobuje svrbenie, hlavne u kožných a genitálnych problémoch. Stagnujúce vlhko a horúčosť v pečeni a v žlčníku GAN/DAN SHI/RE blokuje dráhy v spodnom ohnisku podobne, ako keď sa v horúcej trubke zhutňuje kalný obsah, čo sa následne prejavuje príznakmi ako sú napr. bolesti v podrebrí, plnosť brucha, nevoľnosť až zvracanie, obzvlášť po tučných jedlách, neschopnosť tráviť tuky, smäď bez chuti piť, horká chuť v ústach, motolica, pískanie v ušiach, pocit ťažkého tela a pocit horúčavy, necitlivosť končatín, opuchy nôh, neformovaná riedka stolica alebo naopak zápcha, nažltlé belmo, podráždenosť, svrbivý ekzém a vyrážky s pupienkami či mokvavými pľuzgiermi, plieseň alebo boľavé miesta na ploskách nôh, problémy pri močení, tmavý žltý moč, ktorý zapácha (typické u mužov na diaľku), začervenané a opuchnuté semenníky , u žien žltý vaginálny výtok, vaginálne svrbenie, vaginálny ekzém alebo boľavé miesta na vonkajších rodidlách, krvácanie uprostred cyklu apod. Tento hutný kal je potrebné z tela vypustiť, trubky ochladiť a prečistiť, trysky nastaviť.. Proste tak troch zo seba "zvliecť hadiu kožu...".

Rozbor bylín v zmesi podľa tradičnej čínskej medicíny: Huang qin ochladzuje horúčosť RE a odvádza vlhko SHI zo stredného ohniska. Yin chen hao vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE zo stredného ohniska a súčasne hojí kožné vredy a vyrážky. Zhi zi ochladzuje krv RE XUE, vylučuje horúci toxín RE DU a odvádza vlhko a horúčosť SHI/RE zo spodného ohniska. Mu dan pi ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE, rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti a prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok. Deng xin cao odvádza vlhko SHI z tenkého čreva a zo srdca spodkom, tj. močením. Sheng di huang ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď touto bylinou v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a dolejeme do neho adekvátny olej, teda YIN. Taktiež odstraňuje horúci toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, čiže tzv. čistí krv. Long dan cao vylučuje horúčosť a vlhko SHI/RE z pečene a žlčníka. Che qian zi vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE močením, ochladzuje horúčosť pečene a pľúc, rozpustí hlien TAN a zmierni opuch. Bai xian pi vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE zo stredného ohniska a hojí svrbivé mokvavé ekzémy. Di fu zi vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE zo spodného ohniska a tiež hojí svrbivé mokvavé ekzémy. Zo xie vylučuje vlhko a horúčosť SHI/RE zo spodného ohniska a ochladzuje oheň v obličkách SHEN HUO. Gan cao harmonizuje účinok všetkých bylín v zmesi.

Dávkovanie - 3x denne 4 tablety, deti od 3 let 3x denne 2 tablety. Obecne sa užívajú v Číne byliny tak, že deti do 4 rokov užívajú 1/4 dávky dospelého, tj. 3 x 1 – 2 tbl, deti od 5 do 12 rokov užívajú 1/2 dávky dospelého, tj. 3x2 – 4 tbl. a dospelí potom 3 x 4 – 8 tbl denne.

Inak v akútnom štádiu problémov a podľa intenzity problémov sa dávka v Číne zvyšuje na 2 – 3 x denní dávky, po zlepšení problémov sa zase znižuje – všetko je vždy individuálne!

V prípade vynechania či zabudnutia jednotlivej dávky je možné užiť nasledujúcu dávku v dvojnásobnom množstve (napr. pri zabudnutí rannej dávky 4 tabliet je možné na poludnie užiť 8 tabliet, rovnako aj miesto 3x denne 4 tablety je možné užiť ráno a večer 2x6 tabliet apod.).

Tablety by sa mali užívať najlepšie 15 minút pred jedlom alebo 30 minút po jedle (neznamená nutne byť najedený!) a to je potom možné niekoľkými spôsobmi:

Jednoducho zhltnutím celých tabliet a zapitím čistou vodou.

Tablety najprv rozdrvíme na prášok (napr. v hmoždiari), zalejeme v pohári 2 dcl horúcej vody, rozmiešame a teplé vypijeme (podobne ako horúcu kávu, ale v tomto prípade aj s „bylinným lógrom"). Tento spôsob je tiež najúčinnejší!

Pre niektoré deti sa osvedčil aj tento spôsob: rozdrvíme tablety na prášok a pridáme do čaju, ktorý osladíme napr. Sladenkou či Sladovitom (jačmenný slad z predajní zdravej výživy) alebo pridáme do polievky či iného jedla, aby tak boli väčšinou horké tablety pre ne príjemnejšie.

V prípade chronických problémov či dlhodobého užívania bylinných tabliet je možné použiť aj tento spôsob: všetky tablety, ktoré sa odporúčajú počas dňa užívať (napr. 3x2 tbl denne z 2 rôznych produktov = 12 tabliet celkom), rozpustíme všetky naraz a dokopy v rannom Nápoji čínských MUDRců - kód 900 a poctivo rozmiešame tak, aby sme vše vypili a dole neostal žiadny "lógr". Naviac tieto ranné raňajky sa stanú aj chutnejšie a lahodnejšie.

Ideálne je tiež všetky bylinné tablety v dennej dávke (obvykle 12 a viac tabliet) rozpustiť v cca 0,5 l horúcej vody a tento vlažný nápoj popíjať (najlepšie z termosky) počas celého dňa ako kávu, v tomto prípade nezávisle na jedle. Pred požitím nápoja je vždy nutné s termoskou zatrepať!

Odporučenie: V prípade gynekologických a tráviacich problémov môžete kombinovať so zmesou Horcový elixír 014 a pri ekzémov s horkým toxínom RE DU (hustý žltý lepkavý výtok) so zmesou Pätoro uhasení sopky 011.

Upozornenie: Neužívať v prípade nedostatočnosti YANG ľadvín alebo sleziny.

Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Obsah: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5) Pojivo je prírodná celulóza max. do 1%.

Čínske bylinné zmesi TCM Herbs od výrobcu Medichin:

sú 100% prírodné produkty
neobsahujú žiadny lepok
byliny použité na výrobu sú dôsledne testované v akreditovaných laboratóriách Phytax vo Švajčiarsku
byliny neobsahujú žiadne syntetické látky, antibiotiká, kortikoidy, kyselinu aristolochovú
sú testované na prítomnosť ťažkých kovov (ortuť, kadmium, olovo, arzén, meď), baktérií (E. coli, salmonela, ostatné baktérie), plesní a kvasiniek (aflatoxíny B1, celkové aflatoxíny), pesticídov
čínsky dodávateľ bylín je držiteľom certifikátu GMP (Good manufacture practice)
produkty sú schválené UVZ SR

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: