Cordyceps sinensis - MRL

5 hodnotení
 
 
90 tabliet po 500 mg sušenej huby Cordyceps sinensis
€36
Značka MRL
Kategória Čínske huby
Zvoľte variant
Kód tovaru MRL001 Objem: 90 ks 3 - 7 dní €36
   
 

Nariadenie Komisie EÚ č. 432/2012 (z dňa 16. mája 2012), ktoré platí od 14.12.2012 nám neumožňuje uvádzať účinky produktov na ľudský organizmus.

Bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, možno užívať aj dlhodobo. Kultivovaný v sterilných podmienkach z pôvodného kmeňa z vysokých nadmorských výšok Nepálu. Vhodný aj pre vegetariánov!

Cordyceps-MRL (Mycology Research Laboratories) pozostáva priamo z mycélia a primordia (mladé plodnice) húb Cordyceps sinensis, pestovaných v biomase v sterilných podmienkach. Získaná biomasa je následne priamo spracovaná do tabliet podľa farmaceutického štandardu GMP vo Veľkej Británii (ML 10324); nepracuje sa s extraktmi, a tak sa nestrácajú žiadne účinky. Každá tableta obsahuje 500 mg biomasy.

Mycology Research Laboratories, výrobca týchto tabliet, využíva na produkciu biomasy v Kalifornii špeciálnu technológiu produkcie patentovanú v Spojených štátoch.

Zloženie 1 tablety: 500 mg biomasa Cordyceps sinensis

Prídavné látky: maltodextrín 200mg, mikrokryštalická celulóza 55mg, oxid kremičitý 50mg, škrob 1500 25mg, stearan horečnatý (rastlinného pôvodu) 2,5mg

  • Neobsahuje chemické farbivá ani konzervačné látky, či sladidlá.
  • Neobsahuje lepok ani laktózu.
  • Neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu, vhodné pre vegetariánov

Obsah: 90 tabliet po 500 mg sušenej huby

V Číne je Cordyceps tradičným liekom národnej fytoterapeutickej farmácie. Svojimi pozitívnymi liečebnými účinkami je známy napr. ako ženšeň. Cordyceps sa v Číne používa ako liek na zabránenie rozvoja rôznych chorobných zmien v organizme, na upevnenie zdravia viac ako 1200 rokov. Pred mnohými storočiami Číňania považovali Cordyceps za talizman, za boží zázrak. Čínski liečitelia vedeli, že Cordyceps je účinným liekom pri mnohých ochoreniach. Domovom Cordycepsu sú vysoké hory Číny a Tibetu, vo výške 3500 metrov. Existencia Cordycepsu je podivuhodná; v lete Cordyceps existuje ako huba, ktorá má podobu nízkej byliny tmavohnedej farby. Dozreté spóry vystreľuje do okolia, tie sa zachytia na larvách motýľa a začínajú na nich parazitovať. Larva sa zaryje do zeme, mycélium huby ju prerastie a na jar opäť vyrastie ako huba. Tento vývojový proces trvá 2 roky. Keďže je však tento proces nebezpečný z hľadiska možného nakazenia škodlivými baktériami a cudzorodými hubami, niektoré spoločnosti vsadili na kultiváciu Cordycepsu v sterilnom prostredí. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.