Probiotiká Vesantech Universal 50 miliard CFU

Kód: ZS18993
Neohodnotené
Značka: Vesantech
€37
3 – 5 dní
Obsah
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Unikátne, ultra silné univerzálne živé probiotiká pre ženy a mužov s 15 aktívnymi probiotickými kmeňmi a 50 miliárd CFU v jednej dávke, pre maximálny efekt, v špeciálnej kapsule, ktorá dopraví živé kmene až na miesto určenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Probiotiká Vesantech Universal 50 miliard CFU

Unikátne, ultra silné univerzálne živé probiotiká pre ženy a mužov s 15 aktívnymi probiotickými  kmeňmi a 50 miliárd CFU v jednej dávke, pre maximálny efekt, v špeciálnej kapsule, ktorá dopraví živé kmene až na miesto určenia.

Vysoký počet aktívnych kultúr, až 50miliárd CFU v jednej dávke a vedecky podložené zloženie probiotických kmeňov týchto probiotík radia probiotiká Vesantech medzi najsilnejšie aktívne probiotiká na trhu. Definíciu probitík zostavoval lekársky tím Vesantech pre ich maximálny efekt v ľudskom organizme.

Odporúčame pri oslabenej imunite, pri alebo po antibiotickej liečbe.

Tieto probiotiká sú živé aktívne mikroorganizmy, ktoré sú schopné prežiť tranzit cez tráviaci systém a dosiahnuť črevá vo veľkom počte, kde môžu vyvíjať svoje prospešné účinky. Aby boli účinné, musia byť schopné odolávať žalúdočným kyselinám, žlči a ďalším nepriaznivým podmienkam tráviaceho traktu.

Majú schopnosť priamo interagovať s črevnou mikrobiotou a podporovať zdravie hostiteľa prostredníctvom rôznych mechanizmov, ako je vytláčanie patogénnych baktérií, modulácia imunitného systému alebo výroba metabolitov pre ich maximálny efekt.

Probiotiká Vesantech Universal odporúčame pri:

Antibiotickej liečbe - všeobecne sa odporúča začať s probiotikami ihneď po začatí antibiotickej liečby, probiotiká by sa mali užívať v dostatočnej časovej odstupnosti od antibiotík (napríklad 2-3 hodiny), aby antibiotikum nezabíjalo prospešné baktérie z probiotik pred ich dosiahnutím čreva.

Po antibiotickej liečbe - podľa najnovších výskumov a odborných odporúčaní dĺžka užívania probiotík po ukončenej antibiotickej liečby je  2 až 4 týždne. Toto obdobie môže byť dostatočné na obnovu prirodzenej mikroflóry v čreve, ktorá môže byť narušená antibiotikami. 
pri oslabenej imunite - keď sú prijímané v dostatočnom množstve a v dostatočnej rozmanitosti probiotických kmeňov , majú prospešné účinky na človeka.

Ako probiotiká podporujú imunitný systém

1. Posilnenie bariérovej funkcie čriev: Jednou z hlavných úloh našich probiotík je posilnenie steny čreva a zlepšenie jeho bariérovej funkcie, čo zabraňuje prenikaniu škodlivých látok a patogénov do krvného obehu. Týmto spôsobom pomáhajú udržať patogény mimo organizmu a podporujú celkové zdravie.

2. Modulácia imunitnej odpovede: Probiotiká  modulujú odpoveď imunitného systému. Môžu stimulovať produkciu protilátok a aktiváciu určitých buniek imunitného systému, ako sú T-lymfocyty a makrofágy, čím zvyšujú obranyschopnosť organizmu proti infekciám.

3. Výroba antimikrobiálnych látok: Niektoré probiotické kmene produkujú priamo látky, ktoré majú antimikrobiálne účinky proti patogénnym mikroorganizmom. Tieto látky sú dôležité pri potláčaní rastu škodlivých baktérií a podporujú zdravú mikrobiotu.

4. Konkurencia s patogénmi: Probiotiká "konkurujú" s patogénnymi mikroorganizmami o živiny a miesto na povrchu čreva, čím znižujú patogénnym baktériam ich schopnosť usadiť sa a množiť sa.

5. Podpora produkcie krátkeho reťazca mastných kyselín: zdravá črevná mikrobiota fermentuje nestráviteľné sacharidy na krátke reťazce mastných kyselín (SCFA). Tieto látky majú protizápalové účinky a sú dôležité na udržanie zdravia čreva a podporu imunitného systému.

Probiotiká Vesantech Universal sú vegetariánske, bezlepkové, bezlaktózové a bez sóje.

DÁVKOVANIE (30 kapsúl v balení): 1 vegánska enterosolventná kapsula v jednej dávke denne, na začiatku jedla.

Zloženie kapsuly: hypromellosa z celulózy a pektín z jabĺk, oba sú prírodné polysacharidy. Kapsuly sú navrhnuté pre riadené uvoľňovanie liečiv, pre ochranu živých kultúr pred žalúdočnou kyselinou, cielené uvoľňovanie probiotík v tenkom čreve a zlepšenie biologickej dostupnosti. 

ZLOŽENIE: 15 probiotických kmeňov, 50 miliárd CFU

Lactobacillus acidophilus L59,Lactobacillus casei CN1566, Lactobacillus gasseri HLG13, Lactobacillus plantarum CCFM1143, Lactobacillus paracasei HPC69, Lactobacillus brevis LBR71, Lactobacillus bulgaricusHB68, Lactobacillus rhamnosus LR663, Lactobacillus salivarius HLS89, Lactobacillus fermentum HLF67, Lactococcus lactis HLL31, Lactobacillus reuteri HR7

Bifidobacterium breve HBB37, Bifidobacterium infantis HBI27, Bifidobacterium longum CCFM760

PREBIOTIKÁ:

FOS, XOS, Inulín, Acacia vláknina (A. senega) 328mg
FOS sú fruktooligosacharidy sú preferovaným zdrojom energie pre niektoré prospešné bakteriálne kmene, ako sú Bifidobacteria a Lactobacilli, ktoré sú dôležité na  udržiavanie zdravého črevného mikrobiómu. XOS sú xylooligosacharidy, sú tiež typom prebiotika, podobne ako FOS. 

Pomocou podpory rastu prospešných bakterií môžu FOS a XOS pomôcť zlepšiť trávenie a regulovať stolicu, čo môže byť prospešné pre ľudí trpiacich na zápchu. Podobne ako FOS, aj XOS môžu zlepšiť absorpciu minerálov, ako je vápnik, čo môže byť dôležité pre zdravie kostí a podľa najnovších klinických štúdií, môžu mať pozitívne účinky na reguláciu telesnej hmotnosti a metabolizmu.

Pozitívnym účinkom inulínu na ľudské zdravie je jeho schopnosť znižovať hladinu "zlého" LDL cholesterolu v krvi, čím prispieva k prevencii kardiovaskulárnych ochorení. Jeho pravidelná konzumácia môže taktiež podporovať úbytok hmotnosti, keďže inulín zvyšuje pocit sýtosti a tým môže obmedziť celkový príjem kalórií.

NOSIČ: maltodextrín

UPOZORNENIE: Výživový doplnok. Dátum spotreby výrobku je 12 mesiacov od dátumu výroby. Skladujte v suchu, na tmavom mieste, najlepšie pri teplote do 4 °C, v chladničke. Počas prepravy je bezproblémovo možná aj krátkodobo vyššia teplota okolia, bez straty kvality probiotických kultúr (niekoľko dni do 25 °C). Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Osoby liečené cytostatikami alebo imunosupresívami potrebujú konzultáciu svojho ošetrujúceho lekára.

TIP: Na úplne všetky probiotiká na trhu, aj spiace (lyofilizované) vplýva teplota pri skladovaní, ako je vidieť na grafe, preto odporúčame všetky skladovať v chladničke, ak ich nechcete hneď užívať. Aj mesačné vystavenie vyššim teplotám však nemá zásadný vplyv na ich aktivitu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: